Koncertai

Jubiliejiniame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezone skambės didingasis G. Verdi „Requiem“

Jubiliejiniame 30-ajame koncertų sezone Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pristato ne tik visą puokštę garsiausių solistų, bet ir išskirtinius klasikos aukso fondo kūrinius. Vienas iš tokių – didingasis GiuseppeVerdi „Requiem“, gruodžio 14 d. skambėsiantis Vilniaus kongresų rūmuose, o gruodžio 15 d. – ir Kauno valstybinėje filharmonijoje. Norint išgirsti šį kūrinį ilgai delsti nereikėtų – į didžiulio publikos susidomėjo sulaukusį renginį jau parduodamos paskutinės vietos.

Ir ne veltui – atlikti G. Verdi „Requiem“ maestro G. Rinkevičius surinko įspūdingą Lietuvos operos solistų ketvertą: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primadoną sopraną Sandrą Janušaitę, charizmatiškąją Vokietijos Eseno operos teatro solistę mecosopraną Ievą Prudnikovaitę, garsiausiose pasaulio scenose laukiamus tenorą Edgarą Montvidą ir bosą-baritoną Kostą Smoriginą. Įspūdingą choro partiją koncerte atliks Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis), Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas G. Rinkevičius.

 

Advento laikotarpiu skambėsiantis vienas monumentaliausių gedulingų mišių formos muzikos kūrinių – G. Verdi (1813–1901) „Requiem“ buvo sukurtas italų poeto ir novelisto Alessandro Manzoni atminimui. Vienas iš dažniausiai atliekamų chorinių kūrinių pasaulyje iki šių dienų išlieka unikaliu kompozitoriaus talento liudijimu, atspindinčiu jo draminį ir psichologinį genialumą, nesuvaržytą įprastų teatrinių apribojimų. Mat kompozitoriaus šlovės viršūnėje sukurtos mišios niekada neturėjo liturginės paskirties – šis didingas koncertinis kūrinys visų pirma įkūnija gyvybės ir mirties dvikovą žmogaus viduje ir Visatoje.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras taip pat primena, kad ši savaitė yra paskutinė, kai į jubiliejinio sezono pirmo pusmečio koncertus klausytojai gali įsigyti bilietų su nuolaidomis iki 50 proc. Kaip ir kasmet, laimingiausius abonementų akcijos dalyvius Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras apdovanos savo rėmėjų ir partnerių įsteigtomis dovanomis.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas G. Verdi „Requiem“ įvyks gruodžio 14 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose, gruodžio 15 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje. Bilietų galite įsigyti „Tiketos“, „Teatrai.lt“, Vilniaus kongresų rūmų ir Kauno valstybinės filharmonijos kasose.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button