Belaukiant gražiausių metuose švenčių, trys menininkai – muzikantas, grupės „Skamp“ narys Viktoras Diawara, skulptorius Mindaugas Tendziagolskis ir audiovizualinio meno kūrėjas Vaclovas Nevčesauskas sostinės gyventojams pristatys unikalų muzikinio ritmo performansą – „Elektroninės sutartinės“.

Suvieniję bendras jėgas, menininkai įgyvendino Lietuvos Šimtmečiui skirtą projektą, kurį pristatys jau šį sekmadienį Valstybės pažinimo centre.

„Elektroninės sutartinės“ – muzikinio ritmo performansas, kurio metu gerai atpažįstami senoviniai lietuvių liaudies instrumentai ir naujos technologijos nustebina netikėta tarpusavio sinteze.

Dar gruodžio pradžioje, Klaipėdos pilies muziejuje kūrėjai į unikalų pasirodymą kvietė smalsius klaipėdiečius, kuriuos nukėlė į kelionę laiku po Lietuvą. Ten vyrai „verpė“ čiurlenantį lietų, tekančią saulę, medžių lapų ošimą. Į gamtos garsus įpynė ir Lituanicos skrydį per Atlantą, krepšinio kamuolio atsimušimą į grindis ir kitus Lietuvos istorijai svarbius įvykius.

Dar prieš aštuonerius metus pristatę analogų pasaulyje neturinčiam pasirodymui „Skamba skamba kankliai’2010“„Verpimo ratelių sutartinę“, unikaliam projektui susibūrę atlikėjai atrado originalias verpimo ratelių panaudojimo galimybes šiuolaikinei muzikai kurti. Senoviniams verpimo rateliams pritaikytos jutiklinės technologijos rato sukimo judesį, greitį bei kryptį leido susieti su skirtingais, kompiuterio pagalba generuojamais muzikos garsais.

„Kadangi minime Lietuvos Šimtmetį, šiemet nutarėme sukurti programą, kuri būtų tinkama muzikaliai papasakoti mūsų šalies istoriją. Bus naudojama ne tik muzika, bet ir įvairios garsų iškarpos iš Lietuvai svarbių įvykių“, – pasakojo muzikantas V. Diawara.

Atlikėjas teigė, kad su kolektyvu stengėsi šiuolaikiškai pažvelgti į archajišką verpimo ratelį. „Sugalvoti galima daug ką, tai gali būti ir „didžėjaus“ diskas, o pasirodymo metu bus prijungti ir vaizdo projektoriai, kurie sukurs vaizdo pasakojimą. Mes bandėme padaryti neįmanomą – sukurti ratą iš naujo“, – juokėsi jis.

Sudėtingą muzikavimo formulę perprasti sunku net pamačius, bet rezultatas stulbinantis – trys vyrai archajiškaisiais verpimo rateliais uoliai „verpia“ modernią sutartinę ritmingų vizualinių projekcijų fone. Apie projektą patys atlikėjai kalba kaip apie muzikinio ritmo performansą, kai gerai atpažįstami liaudies instrumentai, paveiki muzika ir pažangios technologijos nustebina netikėta tarpusavio sinteze kuriant visiškai naują meno rūšį.

Šiam projektui jėgas suvienija puikūs kūrėjai ir atlikėjai. Be idėjinių vedlių V.Diawaros, M.Tendziagolskio ir V.Nevčesausko, muzikinius indėlius pridės ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis bei muzikantas G.Mačiulskis.

Koncertas Valstybės pažinimo centre,  Gruodžio 16d., 16:00 val.

Pasibaigus pasirodymui, verpimo ratelius Vilniečiai išbandyti galės gruodžio 17–24 dienomis, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.

Projekto partneriai: LTKT, Pilies muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Valstybės pažinimo centras, Klaipėdos savivaldybė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist