70 metų jubiliejų švenčiantis tautinių šokių ansamblis „Ugnelė“ balandžio – birželio mėnesiais dovanoja miestiečiams 6 pasirodymus viešose sostinės erdvėse: Savivaldybės aikštėje, Katedros aikštėje, Sostinės vaikų ir jaunimo centro „Hobiverse“ amfiteatre.

„Jubiliejinis koncertų ciklas – tai dovana visų laikų ugneliečiams, kurių per 70 metų turėtų susidaryti apie 12 tūkst., taip pat tautinio šokio gerbėjams ir visiems vilniečiams. Tai galimybė kiekvienam geriau pažinti, pasidžiaugti ir pasigrožėti lietuvių liaudies šokiu, per šokį atrasti įvairių šalies regionų tradicijas bei papročius, susijusius su kasdienybe ir šventėmis, darbais ir poilsiu, džiaugsmais ir rūpesčiais“, – pasakoja Ligita Didžiulienė, ilgametė „Ugnelės“ vadovė.

„Ugnelės“ ir draugų pasirodymai:

  • Balandžio 17 d., trečiadienį, 16.00 val. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (A. Volano g. 2 ).
  • Balandžio 22 d., pirmadienį, 16.00 val. – Savivaldybės aikštėje (Konstitucijos pr., šalia Europos prekybos centro ir Vilniaus miesto savivaldybės).
  • Balandžio 25 d., ketvirtadienį, 16.00 val. – Katedros aikštėje, Tautinio šokio festivalis „Draugai draugams“ (šalia Vilniaus arkikatedros bazilikos, Katedros a. 2.). Programoje – ir kiti tautinio šokio kolektyvai iš visos Lietuvos: „Aukštaitukas“, „Pynimėlis“, „Saulužė“, „Šėltinis“, „Vieversa“, „Viltis“.
  • Gegužės 2 d., ketvirtadienį, 16.00 val., Lietuvos nacionaliniame kultūros centre (Bernardinų sode, B. Radvilaitės g. 8 a).
  • Birželio 7 d., penktadienį – Sostinės vaikų ir jaunimo centre „Hobiverse“, Jubiliejinis koncertas „Aukso raštai“ (Konstitucijos pr. 25).

Renginiai nemokami. Į koncertus Savivaldybės, Katedros aikštėse ir Sostinės vaikų ir jaunimo centre „Hobiverse“ kviečiami visi, kas norėtų pasidžiaugti drauge su visų kartų ugneliečiais ar pasveikinti ansamblį jubiliejaus proga.

Pirmasis šventinis koncertas įvyko balandžio 12 d. Prezidentūros kieme.

Daugiau apie tautinių šokių ansamblį „Ugnelė“

Tai vienas didžiausių ir giliausias tradicijas turinčių vaikų ir jaunimo liaudies šokių kolektyvų Lietuvoje, veikiantis nuo 1954 metų. Ansamblio tikslas – ne tik puoselėti lietuvių liaudies tradicijas bei su jomis supažindinti jaunąją kartą, bet ir ugdyti kūrybišką asmenybę. „Ugnelės“ vadovai orientuojasi ne tik į rezultatą, bet ir į visapusišką asmenybės ugdymą.

Pasak „Ugnelės“ kolektyvo vadovės Ligitos Didžiulienės, kiekvienais metais „Ugnelės“ ansamblis vis auga ir vis labiau plečia savo bendruomenės ratą. Šiuo metu Sostinės vaikų ir jaunimo centre HOBIVERSE „Ugnelės“ ansamblį lanko apie 300 dalyvių.

Per 70 metų „Ugnelėje“ šoko, dainavo ir grojo per 12 tūkst. narių.

Šis ansamblis Lietuvos tautinės kultūros tradicijas demonstravo Vokietijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Puerto Rike, Venesueloje, Martinikoje, Taivanyje, Meksikoje, Ispanijoje, Sardinijoje ir kitose šalyse. „Ugnelė“ pelnė prizus Didžiojoje Britanijoje, JAV, Švedijoje ir kituose tarptautiniuose festivaliuose. 

Tautinių šokių kolektyvas „Ugnelė“ garsina Vilniaus ir Lietuvos vardą visame pasaulyje. Kolektyve šoka 300 šokėjų. Vaikai, tėvai, seneliai – šeimos ir kartos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist