Spalio 14-31 d. kino ir namų ekranuose vyksiantis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ pristato dar vieną naujieną – filmų rinkinį „Po tvarų žingsnį visų labui“. Jį sudaro filmai, kurie kviečia pasikalbėti apie tvarumą plačiau, arčiau, jautriau, keldami nepatogius, bet itin svarbius klausimus. Būtent šiam tvariam filmų rinkiniui pagrindinis festivalio ir tvarios programos partneris „Swedbank“ Lietuvoje dovanoja ypatingas peržiūras.

„Išgirdę žodį „tvarumas“, dar vis neretai jį susiauriname vien iki ekologinių klausimų – klimato kaitos, atsakingos gamybos ir vartojimo. Tačiau tai apima kur kas platesnį temų spektrą: kokybišką švietimą, lygybę, kovą su skurdu ir kitus aktualius klausimus, vedančius visaverčio tvarumo link. Tad šiemet kviesime pažvelgti plačiau. Iš ryškiausių tarptautinių festivalių atrinkome šešis tvarumą geriausiai atspindinčius filmus ir sudėjome į „Po tvarų žingsnį visų labui“ rinkinį“, – pasakoja „Nepatogaus kino“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

Pasak „Swedbank“ Lietuvoje socialinių iniciatyvų vadovo Ernesto Ramono, įvairios tvarumo veiklos nėra tiesiog gražus priedas ar madinga tendencija, tai – būtinybė ir pokyčių siekiamybė.

„Savo veikloje mes remiamės Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslais ir nuolat ieškome būdų, kaip prisidėti prie teigiamų pokyčių įgyvendinimo. Čia „Swedbank“ ir „Nepatogaus kino“ vizija sutampa. Šia partneryste bei išskirtiniu filmų rinkiniu siekiame tvaraus dialogo visuomenėje, todėl festivalio žiūrovams dovanojame galimybę filmų rinkinį „Po tvarų žingsnį visų labui“ žiūrėti už perpus mažesnę kainą. Kviečiame ne tik žiūrėti, bet ir kalbėtis apie svarbius dalykus – drauge. Taip žengiami pirmi tvarūs žingsniai visų labui“, – sako E. Ramonas.

Programos filmai „Kovotojos“ (rež. Paola Calvo, Patrick Jasim), „Tai, kam nesiryžtame“ (rež. Bruno Santamaría) ir „Einam prie esmės“ (rež. Léa Forest) nagrinėja lyčių lygybės, įvairovės ir kovos su diskriminacija klausimus. Filmas „Bastūnai“ (rež. Elizabeth Lo) subtiliai ir metaforiškai – benamių šunų akimis – pasakoja apie būtinybę mažinti skurdą ir socialinę nelygybę. Apie žmogaus veiklos poveikį gamtai primena filmai „70/30“ (rež. Phie Ambo) ir „Iš jūros gelmių“ (rež. Robin Petré) – jie kviečia nenuleisti rankų kovojant su klimato krize ir keisti savo vartojimo įpročius. Visi tvaraus kino rinkinio filmai festivalio tinklalapyje išsiskirti specialia žyma.

Festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 14–31 d. vyks kino teatruose, virtualioje kino salėje www.nepatoguskinas.lt ir 190–yje Lietuvos bibliotekų. Kaip ir kasmet, žiūrovai galės išsirinkti jiems palankiausią filmų žiūrėjimo būdą: įsigyti virtualų festivalio pasą į visus filmus internetu arba „Swedbank“ rinkinį keliems filmams iškart, pirkti virtualų vienkartinį ar išankstinį kino teatro bilietą. Tradiciškai, kino teatrų kasose įsigyti festivalio bilietus prieš pat seansą žiūrovai galės ir laisvos kainos bilieto principu – patys nuspręsdami, kiek gali prisidėti prie festivalio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.