Pramogos

Jei reikia išlieti susikaupusias emocijas dabar jau yra kur

Nuotykių poligoną „Mad Motors“ sparčiai atgimstančiame sostinės Naujamiesčio rajone atidaręs verslininkas Mindaugas Vilkas tokio posūkio nesitikėjo. Kūręs pramogą šeimoms, dabar savaitgaliais verslininkas neatsigina mergvakarius švenčiančių merginų kompanijų. Įdomu, kokia tai pramoga? Neeilinė.

Europoje unikali pramoga Vytenio gatvėje, atkarpoje tarp Kauno ir Panerių g., stovi du visiškai neįtartini ekskavatoriai. Iš pradžių atsirado vienas, kiek vėliau tiesiai iš Japonijos atvyko ir antras. Sutvarkius brūzgynus 15 arų sklype staiga prašviesėjo. „Dar vienos statybos Naujamiestyje“, – pagalvodavo praeiviai ir pravažiuojančių automobilių vairuotojai. Ne, visi jie buvo neteisūs. Čia įsikūrė vienintelis Lietuvoje (gal ir Europoje) nuotykių poligonas „Mad Motors“, kuriame kiekvienas norintis gali tapti ekskavatoriaus vairuotoju!

Į tradicinio verslo rėmus niekaip netelpanti idėja kilo Mindaugui Vilkui. „Iki tol užsiėmiau statybinės technikos nuoma, tačiau verslas nelabai sekėsi. Nusprendžiau, kad užteks. Pasikalbėjau su draugais ir jie pasiūlė iš ekskavatoriaus „padaryti“ pramogą. Kartu ėmėme galvoti, kokia tai galėtų būti pramoga. Supratome, kad vien pasėdėti jame neužtenka. Padiskutavome, pažiūrėjau, ką panašaus daro amerikiečiai, pridėjau nuo savęs ir turime tokį rezultatą“, – rodydamas į rugpjūčio pradžioje veikti pradėjusią naują pramogų vietą Naujamiestyje sako Mindaugas ir priduria, kad internete jam pavyko rasti informacijos tik apie du panašaus pobūdžio objektus, kurie veikia Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kodėl nusprendė įsikurti beveik miesto centre, o ne kur nors nuošaliau? „Pirminė mano idėja buvo kurtis už miesto. Jau buvau susiradęs sklypą prie autostrados, susitaręs su savininku dėl nuomos sąlygų, tačiau paskutinę minutę jis persigalvojo. Kol galvojau, ką daryti toliau, atsirado šis sklypas. Tai buvo visiškai apleista teritorija. beveik džiunglės. Pasielgiau hipiškai, bet čiupau šitą galimybę. Ir tai pasiteisino!“, – entuziazmo nestokoja pramogos organizatorius.

Idėja šeimos savaitgaliui


Verslą pradėjęs vyras tikėjosi, kad pagrindiniai jo klientai bus šeimos su vaikais, tačiau netikėtai paslauga išpopuliarėjo tarp mergvakarius švenčiančių kompanijų. Ne mažiau neabejingi ir bernvakarių organizatoriai. Žinoma, čia laukiamos ir šeimos: tėvai gali varžytis su vaikais, broliai su seserimis, vyrai su žmonomis. Juk tam paruošti du ekskavatoriai – kad būtų smagiau. Netrukus čia atriedės ir du mini krautuvai bei du mažieji ekskavatoriai vaikams.

Prieš kelias dienas gimtadienį čia paminėjo vienos kompanijos vadovas, neįprastą dovaną gavęs iš savo pavaldinių. Kol vadovas lyg nutrūkęs nuo grandinės siautėjo poligone su 22 tonas sveriančiu monstru, jo komanda viską stebėjo iš šalies šildomoje palapinėje. Jokio diskomforto nepajus ir pasiryžę lipti į kabiną – viduje veikia ir šildytuvas, ir kondicionierius. Tai lauko pramoga visiems keturiems metų laikams.

Ne vieną dešimtį tonų sverianti statybinė atrodo grėsmingai, tad kalbantis su Mindaugu tema natūraliai pakrypsta saugumo link. Pašnekovas tikina, kad kol kas incidentų pavyko išvengti dėl aiškiai apibrėžtų taisyklių. Pavyzdžiui, kiekvienas vairuotojas prieš sėsdamas į kabiną, kilus įtarimams, patikrinamas alkotesteriu – neblaivūs netoleruojami ir prie ekskavatoriaus vairalazdžių neprileidžiami. Pramoga visiškai saugi ir dėl to, kad abu ekskavatorius galima valdyti nuotoliniu būdu – kilus pavojui techniką galima sustabdyti pulteliu.

Pažaboti šiuos žvėriukus nereikia nei patirties, nei specialių įgūdžių – pakanka didelio noro. Ekskavatorius suvaldyti ir judinti kaušą galima vos trimis pirštais. „Yra dvi paprastos vairalazdės, su kuriomis valdomas kaušas, ir du pedalai, kuriais judama pirmyn-atgal. Didelės rimtos mašinos, tačiau jų valdymas yra labai jautrus“, – paaiškina verslininkas.

Nesuvaidintos emocijos traiškant automobilius

„Tokių emocijų, kurios patiriamos čia, suvaidinti tikrai neįmanoma. Vaikystėje ne vienas tikrai norėjome išbandyti ekskavatorių, bet daugeliui to niekada nepavyko įgyvendinti. „Mad Motors“ aplanko pojūčiai, kurių gyvenime tikrai nesitikima patirti“, – intriguoja pašnekovas. Kiekvienas iš anksto užsiregistravęs nuotykių poligono lankytojas gali pasirinkti jo kišenę ir lūkesčius labiausiai atitinkantį pramogos pasiūlymą.

Šiandien galima rinktis iš trijų. Pigiausias paslaugų paketas kainuoja 49 Eur. Tai 5 min. trunkantis instruktažas, kaip tinkamai naudoti techniką, 15 min. praktinis vairavimo užsiėmimas, kurio metu nuvažiuojamas 30 metrų atstumas, iškasama 2 metrų gylio duobė ir pervažiuojama per rastą. Įsigijus antrąjį paketą reikia įveikti 100 metrų kliūčių ruožą, pavyzdžiui, perkelti lengvąjį automobilį kaušu į kitą vietą, numuši kamuolį ekskavatoriaus kaušu nuo sukastos smėlio krūvos ir atlikti kitas užduotis.

Trečias skirtas norintiems nutrūkti nuo grandinės ir suteikia neribotas galimybes išlieti visas susikaupusias emocijas. Sudaužę automobilį (žinoma ne savo, o parūpintą organizatorių) beisbolo lazdomis, o vėliau jį be gailesčio sutraiškę ekskavatoriaus vikšrais, namo, tikėtina, grįšite švelnūs kaip avelės. „Žmonių fantazija šiuo atveju neribojama, tik žiūrime, kad viskas vyktų saugiai“, – sako M.Vilkas

„Kai žmonių srautas išaugs dar labiau, dairysiuosi sklypo šalia Vilniaus. Jau esu numatęs vietą, kur tai galėtų būti. Kol kas lankytojų laukiame Naujamiestyje“, – pokalbį baigia verslininkas. Nuotykių poligonas veiks ir rudenį, ir žiemą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button