Kai kyla grėsmė Lietuvos laisvei ir pamatinėms šalies vertybėms, mūsų šalies piliečiai į grėsmę atsako susitelkimu ir dainomis. Praėjus 106 metams po Nepriklausomybės akto pasirašymo, vis labiau niaukiantis dangui rytų pusėje, dainos ir susitelkimas Valstybės atkūrimo dienos proga atrodo kaip niekada aktualūs. 

„Jau trečią kartą šios kiekvienam lietuviui brangios šventės proga rengiame festivalį „Aidas“. Po oficialiųjų Valstybės atkūrimo dienos renginių kviečiame visus, kurie neabejingi rokui ir kariškoms dainoms, apsilankyti menų fabrike „Loftas“ ir šią šventę švęsti taip, kaip pridera – trankiai, su dainomis, iki pat ryto. Su meile Lietuvai širdyje ir šypsena veide“, – sako Tomas Aleknavičius, festivalio komandos vadovas. 

Festivalio programą, prasidėsiančią 16 valandą, papuoš tokie puikiai žinomi atlikėjai, kaip „Thundertale“, „Lietis“, „Gyvata“, „Andaja“, „ Sidabro”, taip pat – Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“. 

Ištvermingiausi festivalio lankytojai kviečiami prisijungti prie iki ryto sienas drebinsiančių naktišokių „Šokame laisvę“ kartu su „Medetka“, „Raskilos klubu“, VDU „Šviesa“, Augustu Černiausku ir Ignu Dailyde. Renginio teritorijoje įsižiebs Vilniaus senamiesčio tradicija tapę laisvės laužai prie kurių susiburti kvies žymūs patriotinio folkloro atlikėjai – ansambliai „Jorė“, „Medgrinda“, „Tankuojis“, „Svirtis“ ir kiti. 

„Festivalis – ne vien muzikinis. Jis kvies paminėti ir prezidento Antano Smetonos 150-ąsias gimimo ir 80-ąsias prezidento Antano Smetonos mirties metines bei generolo Jono Žemaičio-Vytauto 115-ąsias gimimo ir 70-ąsias mirties metines. Lankytojus šiemet vėl džiugins jau „Aido“ tradicija tapęs tatuiruočių meistrų pasirodymas ir istorinių nuotraukų paroda, kurioje bus proga pamatyti mūsų šalyje dar neeksponuotų ukrainiečių fotografo kadrų iš sausio 13-osios įvykių“, – priduria T. Aleknavičius. 

Festivalyje „Aidas“ bus ir naujovių. Vilniečiai ir miesto svečiai, švenintės dienos rytą, kviečiami prisijungti prie ekskursijos „Nepriklausomybės priešaušris“, po Vilniaus senamiestį. Ekskursiją ves gidas istorikas Tomas Kuliešius. Peno smegenims pasiūlys ir diskusija „Kaip įžiebti laisvės ugnį savyje?“. Joje susitiks istorikė Aistė Petrauskienė, visuomenininkė Rimantė Stepienė, atlikėjas Andrius Zalieska ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai. Diskusiją moderuos archeologė, LRT laidų vedėja Austėja Luchtanaitė. 

„Iš visų Lietuvos kampelių susirinkę atlikėjai nepagailės savo jėgų, kad šventė nesibaigtų iki ryto. Pasitikime vasario 16-ą su festivalio šūkiu: „Muzika vienybei – rokas nepriklausomybei!“, – kviečia festivalio organizatorius. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Nepritariu, tai visiškai nesąmonė
284 balsų (44.72%)
Taip, pritariu
203 balsų (31.97%)
Iš dalies pritariu, jei tikrintų tik išskirtiniais atvejais
111 balsų (17.48%)
Neturiu nuomonės
37 balsų (5.83%)

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist