Šeštadienį Vilniuje veikiančiuose Istorijų namuose jau trečiąjį kartą vyks istorijų pasakojimo festivalis „Mano migracijos istorija“. Jame lankytojai per įvairias veiklas susipažins su kitų šalių kultūra, tradicinėje festivalio dalyje „Istorija ir sriuba“ išgirs į Lietuvą atvykusiųjų istorijas, o svarbiausia – galės papasakoti savas.

Istorijos, atspindinčios visų mūsų migracijos istoriją, yra renkamos svarbiausiai šių metų Lietuvos nacionalinio muziejaus parodai „Pasaulio dydžio Lietuva“, o kiekvienas ją papasakojęs gali tapti jos dalimi. Muziejininkai skaičiuoja, jog per kelerius metus specialiai tam sukurtoje viešoje internetinėje platformoje pavyko paskelbti beveik pusantro šimto istorijų ir artėjant parodai jų daugėja.

„Galima pajuokauti, kad veikia „paskutinės nakties“ dėsnis ir per kelerius metus užmegzti santykiai su skirtinguose žemynuose įsikūrusiomis lietuvių bendruomenėmis dabar įgauna pagreitį. Jų nariai šiuo metu pradėjo aktyviau dalintis istorijomis. Istorijų surinkta kur kas daugiau, o įdomiausios bus papasakotos parodoje“, – sako parodos kuratorė, istorikė dr. Giedrė Milerytė-Japertienė.

Istorijų rinkimas su paroda nesibaigs, tikimasi, kad ilgalaikėje perspektyvoje tai taps neįkainojamu informacijos šaltiniu visiems tyrinėjantiems ar tiesiog besidomintiems Lietuvos migracijos istorija.

Festivalio programoje – istorijos ir pažintis su įvairiomis kultūromis

Festivalio kuratorė, istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė pripažįsta, kad toks renginio pobūdis pasiteisina skatinant žmones aktyviau dalintis savo asmeninėmis istorijomis.

„Kiekvieno mūsų asmeninė istorija yra tiek pat svarbi, kiek svarbūs didieji istoriniai pasakojimai, todėl kiekvienais metais festivalį vainikuoja atviras istorijų vakaras. Jo metu kiekvienas norintis gali pasisakyti. Kai kuriuos pasakotojus atrandame iš anksto, o kai kurie įsidrąsina pasidalinti savo istorija renginio metu – mes stengiamės sukurti jaukią ir saugią aplinką visiems būti išgirstiems. Šį kartą kviesime kalbėti apie tai, kas yra namai, nes kad ir kokia būtų išvykimo priežastis, visada ieškome namų, į kuriuos galėtume sugrįžti“, – kviečia Milda Varnauskaitė.

Festivalio metu bus galima geriau pažinti įvairias kultūras: 11 val. festivalį pradės diplomuotos lektorės iš Kinijos Junli Wang vedamas taiči užsiėmimas, padėsiantis pagerinti emocinę ir fizinę sveikatą ir susipažinti su kita kultūra. Į pažintis prie puodų 13–15 val. kvies filipinietė Celina Varanavičius iš „Merienda – Filipino Snacks“ ir jordanietė Petra iš „Petra Bakery & Shawarma“, o į etiopiškos kavos degustaciją – Eskedar Tilahun, viso renginio metu lankytojai turės galimybę susipažinti ir įsigyti litvakų kulinarinio paveldo.

Nuo 15 val. lankytojus į intelektinį iššūkį kvies jau septynerius metus viktorinas Lietuvoje ir užsienyje organizuojanti Narmin Aliyeva. Žadama, jog viktorina „Vilnius ir pasaulis“ bus nepamirštamas kultūrinis nuotykis, leisiantis pasitikrinti savo žinias apie įvairias šalis ir kultūras, atrasti tolimiausius pasaulio kampelius.

17 val. prasidėsiantį istorijų vakarą „Istorija ir sriuba“ ves pasakotoja Milda Varnauskaitė, dalyviai galės pasivaišinti sriuba, pasiklausyti tarptautinio Vilniaus choro „The Garfunkels“, o 19 val. festivalį vainikuos meistriškas klezmerių muzikos meno ansamblio „Vilna Klezmer Trio“ pasirodymas.

Viso festivalio metu lankytojai bus kviečiami pasidalyti savo migracijos istorijomis, kurios papildys parodą „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“. Savo migracijos istoriją pateikti parodai arba pakviesti tai padaryti draugus, pažįstamus galima ir virtualiai: muziejus sukūrė viešai prieinamą duomenų bazę.

Festivalyje laukiami visi: kol suaugusieji klausysis kitų istorijų ir pasakos savas, mažieji svečiai kartu su Istorijų namų edukatoriais užsiims jiems pritaikytomis veiklomis, o 12 val. jų lauks Mildos Varnauskaitės pasirodymas – pasakojimas „Kregždutės bučinys“ 6–9 metų vaikams, kurį lydės „norų paukščių“ gamybos dirbtuvės. Pasirodymo metu jau 10 metų Lietuvoje gyvenanti Hyguette Mbwaya iš Kongo dainuos savo gimtąja lingala kalba ir pamokys vaikus žaidimų iš savo šalies.

Renginys vyks rugsėjo 16 d. Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3, Vilniuje. Renginys nemokamas, į kai kurias veiklas reikalinga išankstinė registracija. Festivalis vyks ir lietuvių, ir anglų kalbomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist