Festivaliai

Minint Archeologijos dienas, nemokamai atveriamos parodos, rengiamos ekskursijos

Savaitgalį visoje Europoje vyks Archeologijos dienos: prie prancūzų tarptautinės iniciatyvos mūsų šalyje šiemet prisijungė rekordinis skaičius dalyvių – renginiai vyks dešimtyje šalies apskričių. Oficialus šių dienų organizatorius Lietuvos nacionalinis muziejus pasiūlys gausiausią renginių programą ir kvies praleisti savaitgalį šurmuliuojančiame Senojo arsenalo kieme. Renginiai visoje šalyje – nemokami.

„Norime pakviesti vilniečius ir miesto svečius tiesiog gerai praleisti laiką, todėl Lietuvos nacionalinio muziejaus programa yra neįpareigojanti – įtraukiančios veiklos ras tiek suaugusieji, tiek jaunieji šeimos nariai nepriklausomai nuo to, kuriuo dienos metu atvyks ir kiek laiko pasirinks čia praleisti. Šiltą vasaros dieną lankytojai tikrai atras veiklų muziejaus kiemelyje, o norintys atsigaivinti galės leistis į 12 tūkstančių metų istorinę kelionę vėsioje ir gaivioje, medžiotojų-rankiotojų ir baltų laikus menančioje archeologijos ekspozicijoje, kur muziejaus archeologai siūlys nemokamas ekskursijas. Taip pat pasimėgauti tailandietiškais ledais, kuriuos čia pat galėsite įsigyti“, – pasakoja Lietuvos nacionalinio muziejaus Paslaugų lankytojams ir edukacijų skyriaus vadovė Eglė Paulauskienė.

Organizatoriai žada, jog mažųjų lankytojų lauks molio studija, kurioje bus galima lipdyti indus pagal muziejuje saugomus akmens amžiaus keramikos pavyzdžius, improvizuotos archeologinės perkasos, kuriose visi pageidaujantys bent vienai dienai galės tapti tikrais archeologais, o didžiausia naujovė – „Baltiškoji spinta“. Matuodamiesi muziejaus audėjų išaustus ir pasiūtus senovinius apdarus ir puošdamiesi geležies amžiaus laikų papuošalų kopijomis jaunieji lankytojai pasijaus tikrais senovės gyventojais.

 

Vyresnius lankytojus į pažintį pakvies muziejaus archeologai ir restauratoriai, kurie bus pasiruošę atskleisti savo darbo paslaptis: kokį kelią archeologiniams radiniams tenka nukeliauti, kol jie nugula į muziejaus saugyklų ar ekspozicijų lentynas?

Archeologijos dienos auga kasmet: šiemet jos peržengia muziejaus ribas

Kasmet vis gausesnę renginių programą pasiūlančios Europos archeologijos dienos šiemet peržengia muziejaus ribas: Lietuvos nacionalinis muziejus pakvies persikelti į sostinėje buvusias archeologines perkasas ir susipažinti su archeologinių tyrimų metu rastais ir šimtmečius ar net tūkstantmečius po miesto grindiniu pragulėjusiais archeologiniais radiniais.

„Specialiai šiai progai kuriame virtualų gidą „Archeologija po tavo kojomis“. Jau savaitgalį būdami Katedros, Vinco Kudirkos, Rotušės aikštėse ar vaikštinėdami Pylimo, Jono Basanavičiaus, Bokšto, Radvilų gatvėmis grindinyje galėsite išvysti specialius šio projekto lipdukus. Nuskenavę juose esantį QR kodą sužinosite, koks išskirtinis archeologinis radinys buvo rastas būtent šioje vietoje ir kokia yra jo istorija. Lipdukas po lipduko suprasite – po mūsų visų kojomis slypi išskirtinės istorijos. O kiek jų dar nežinome?“ – pasakoja Lietuvos nacionalinio muziejaus edukacinių projektų vadovė Ieva Luckutė.

 

Virtualaus gido žemėlapį bus galima rasti renginių programoje. Išbandyti virtualų gidą būtent šį savaitgalį verta dar ir dėl to, jog pristatomus objektus bus galima išvysti ir gyvai – įprastai saugyklose saugomi radiniai Europos archeologijos dienų proga bus pristatomi Senajame arsenale. Nemokamas šio muziejaus lankymas prasidės jau penktadienį ir tęsis iki pat sekmadienio.

Archeologijos mokslą bei archeologinį paveldą pristatantis tarptautinis renginys Europos archeologijos dienos šalyje vyks jau trečią kartą. Lietuvoje šį renginį kartu su partneriais – Lietuvos archeologijos draugija, Kultūros paveldo departamentu ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu – organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus. Plati programa visoje Lietuvoje siūlys aplankyti 10 parodų, dalyvauti 16-oje skirtingų edukacinių programų, išklausyti 15-os paskaitų ir prisidėti prie ekskursijų, amatų bei rekonstrukcijų demonstracijų, išsiruošti į žygį, piliakalnių tvarkymo akciją ir išbandyti dar daugiau gyvai ir virtualiai vykstančių veiklų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button