Šiųmetinis debiutas nacionalinės Eurovizijos atrankose Agnei tapo savotišku papildomu adrenalino užtaisu, be kurio ji tiesiog nebeįsivaizduoja tolimesnio gyvenimo. Nurimus Euroviziniam šurmuliui, atlikėja nesėdėjo rankų sudėjusi ir ėmėsi aktyvios kūrybinės veiklos. Pasak jos, Eurovizija aiškiai parodė, kad ji nori toliau aktyviai dirbti ties savo soline karjera ir imtis kuo įvairiausių muzikinių iššūkių.

Pirmasis Agnės muzikinis kūrinys „New Start“ tapo tuo slenksčiu, kuris, pasak jos, atvėrė naują asmeninės kūrybos skrynią. Atlikėja visiems dabar pristato antrąjį kūrinį „Timeless Place“ ir šios dainos klipą, kuris buvo nufilmuotas Lenkijos slidinėjimo kurorte, Zakopanėje. Uždavėme Agnei keletą klausimų apie šį muzikinį kūrinį, filmavimo iššūkius bei ateities kūrybinius planus.

Kuo šis nauja daina skiriasi nuo ankstesnio singlo „New Start“?

Dainos „Timeless Place“ ir „New Start” pirmiausia skiriasi vokaliniu atlikimu: jis švelnesnis, nebe toks operinis, nors ir su klasikiniu pastatymu. Daina trumpesnė, šiek tiek yra pokyčių pačioje dainos struktūroje, tačiau stilistiškai išlieka panašaus skambesio.

Kas įkvėpė sukurti šį naują singlą?

2021-aisiais metais keliavau po Italiją, o viena paskutiniųjų stotelių buvo – Roma. Ten lankiausi pirmą kartą ir emociškai šis miestas mane paveikė labiausiai. Ore tvyranti antikinė dvasia mane labai pakylėjo. Prie tokių pakilių emocijų labai prisidėjo ir filmas „Gladiatorius“, kurį nuo mažens labai mėgau. Dažnai klausydavau filmo muzikinio takelio, kurį sukūrė mano labai mėgstamas filmų muzikos kompozitorius – Hansas Zimmeris. Būnant Romoje, atgimė „Gladiatoriaus“ filmo emocija ir įkvėpė mane visokioms melodijoms, kurios ir buvo „Timeless Place“ dainos pradžia.

Koks buvo dainos „Timeless Place“ kūrybinis procesas?

Vis dar viešint Italijoje, į diktofoną įsirašiau būsimos dainos galimus muzikinius skambesius ir pamiršau metams. Kitąkart aplankiau Austrijos ir Juodkalnijos kalnus, o tie gamtos vaizdai mane įkvėpė kurti, bet jaučiausi užstrigusi. Netikėtai prisiminiau, kad reikia pasikapstyti po senus audio failus ir taip atradau tas senas melodijas, o viena iš jų tapo dainos „Timeless Place“ priedainio dalis. Parodžiau melodiją vyrui, o jis iš karto sugalvojo jai harmoniją. Visą dainą pirmąkart sukūrėme be instrumento, tiesiai užrašėm į programą, o, grįžę į Lietuvą, nedelsdami parodėme muzikos prodiuseriui, kuris dar kitaip interpretavo dainos muzikinį skambesį. Taip ir gimė „Timeless Place”. Nors lyginant su pirminiu variantu, daina dabar skamba kitaip, tačiau vis dar girdžiu filmų muzikos nuotaiką ir man tai labai patinka.

Kai pirmą kartą išgirdau dainos aranžuotę, iš karto pasakiau – KALNAI. Tiesiog mačiau, girdėjau, visaip jaučiau, kad ne kur kitur, o kalnuose turi būti nufilmuotas dainos klipas. Džiaugiuosi, kad komanda taip pat entuziastingai sutiko su tokia idėja.

Su kokiais iššūkiais teko susidurti filmuojant klipą Zakopanės kalnuose?

Didžiuojuosi tuo, kad tokį gražų klipą sukūrė tik keturių žmonių komanda, bet sunkumų nepavyko išvengti. Kelionė automobiliu buvo tikrai varginanti: kelyje praleidome 13-a valandų, o tik atvykę iš karto pradėjome filmuoti. Buvo graži, saulėta diena, buvo itin daug slidinėtojų, todėl reikėjo labai pasistengti rasti atokesnę vietą filmavimui. Ko tik neteko patirti filmavimu metu: teko šiek tiek pašalti, pėstute valandomis pavaikščioti nemenkus atstumus, o į labai statų kalną kopiau su suknele ir visa įranga – fiziškai nebuvo lengva, bet tikrai buvo verta dėl tokio rezultato. Zakopanės kalnai yra kažkas nuostabaus! Lankiausi ten pirmą kartą, bet tikrai – ne paskutinį.

Kokią žinutę/mintį norima perteikti šios dainos žodžiais?

Rašyti tekstą šiai dainai buvo viena sunkiausių užduočių, lyginant su tuo, kaip rašiau tekstus kitoms savo dainoms. Pradžioje buvo sunku rasti tinkamus žodžius, aprašyti idėją, kuri man yra be galo graži. Jeigu trumpai – toji belaikė erdvė yra lyg pabėgimas iš liūdinančios realybės, siekis susidoroti su netekties skausmu, kuris tiesiog gali išvesti iš proto ir tuo pačiu – tai nusiraminimas atėjęs per žinojimą, kad nors tavęs ir nebėra kūno pavidalu, mes vis tiek esame VIENI. Kol esu čia, tol gyvensiu dėl tavęs ir kažkada mes tikrai susitiksime toje belaikėje erdvėje. Tai meilės istorija. Daina yra apie šviesą. Rašydama ją norėjau, kad tai būtų savotiška malda tam, kuris ieško nusiraminimo, norėjau padėti jam pasižiūrėti į viso to šviesesnę pusę. Nenoriu per daug išsiplėsti ir paliksiu interpretacinės laisvės pačiam klausytojui. Tikiu, kad kiekvienas šioje dainoje išgirs tai, ką jam reikia išgirsti.

Tiek daina „New Start“, tiek antrasis kūrinys „Timeless Place“ turi didingų bei epinių filmų muzikinį prieskonį. Kas įkvepia kurti tokį skambesį?

Aš klausau įvairios muzikos, tačiau mano kūrybą labai stipriai įtakoja filmų muzika, Šiaurės ir Skandinavijos šalių, keltų muzikos kūrėjų dainų motyvai, epinė ir didinga muzika („epic music“), fantazijų pasaulio („fantasy world“) tematikos. Smagu, kad klausytojai tai išgirsta mano kūryboje ir taip esu skatinama kurti toliau, nes tokio skambesio Lietuvoje praktiškai nėra. Man dėl to yra labai smagu ir aš pažadu – tikrai nesustosiu ir toliau kursiu tokią muziką. Ateityje laukia ir daugiau netikėtumų.

Kokie kūrybiniai projektai nusimato ateityje?

Vasarą išleisime debiutinį albumą pavadinimu „New Start“. Dabar ties tuo itin daug dirbame. Tiesa, jau šiuo metu turiu nemažai sukurtų dainų, todėl daug laiko praleidžiu studijoje su įrašais ir aranžuotėmis. Taip pat viliuosi, kad pavyks surengti keletą albumo pristatymo koncertų, todėl daugiau informacijos savo socialinėje paskyroje facebook.com/BuskeviciuteAgne paskelbsiu artimiausioje ateityje. Tad palinkėsime Agnei tolimesnės kūrybinės sėkmės ir išskirtinių kūrybinių iššūkių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.