Vilnius paskelbė 10 taisyklių geresnei miesto architektūrai

Komentarai 10

 1. Dos says:

  galės Avulis su savo shudėžėm paverkti dabar…:)

 2. Auksinis kardas says:

  Dar, aišku, reikia paminėti, kad žodis ‘gerbūvis’ jau skverbiasi į lietuvių kalbą aplinkos sutvarkymo/apželdinimo apibūdinimui. Gerbūvis nereiškia aplinkos sutvarkymo ar apželdinimo, gerbūvis reiškia gerovę lietuvių kalboje. Apželdinimą ir aplinkos sutvarkymą jis reiškia rusų kalboje. VMS, aišku, natūralu naudoti tokius žodžius, nes jų visi šaltiniai rusiški (kaip ir visas mentalitetas).

 3. Zofija says:

  Tai čia dar vienas mūsų miesto “laisvarinkininkų” neoliberalistaninio realizmo įtvirtinimas:)

 4. Mare says:

  Tuscias reikalas. Kaip ir visa kita: darnu judu dardu ir pan 😀

 5. Robert says:

  Visada pamirštama,kad kontekstas, tai ne kažkas užšąlę laike, bet kintantis reiškinys. Gaudi Barselonoje, Eifelio bokštas Paryžiuje, netgi st. Paul katedra Londone neįtaikė į kontekstą. Vilniuje, atrodo, yra priešprieša tarp ambicijos ir ‘konteksto’, ir kontekstas visada laimi. Akivaizdžiausias pavyzdys- būsimieji Tautos namai ant Tauro kalno. Galėjęs būti nauju Vilniaus panoramos simboliu, bus trys vidutinio aukštingumo funkciniai pastatai, lygiai tokie patys galėję išdygti ir ne tokioje svarbioje vietoje, kaip pvz Šnipiškėse.

 6. Auksinis kardas says:

  Turime paveldėję miestą, kuriame didžioji dalis teritorijos yra apstatyta ‘towers in the park’ getų stiliumi išplanuotais smarkiai per aukštais daugiabučiais, kurie yra apsupti didžiuliais parkingais, užmiesčio stiliaus komercija ir plačiomis, miestą dalijančiomis gatvėmis. ‘Statyti, prisitaikant prie konteksto’ Vilniuje daugumoje atveju reiškia prisitaikyti prie būtent tokio konteksto. Ar tai tikrai yra tas kontekstas, prie kurio mes norime taikytis? Ar tikrai nebūtų geriau tiesiog pasakyti garsiai, ką visi žino, t.y. kad tas kontekstas yra visiškas mėšlas ir pats paskutinis dalykas, ką dabar reikia daryti, yra prie jo taikytis? Bet ko daugiau tikėtis iš 70-ųjų/sovietinės urbanistikos gerbėjų VMS. Lauksim daugiau pilaičių ir šiaurės miestelių.

  • hmmm says:

   gal 2-as punktas “perimetrinis užstatymas” išsprendžia konteksto apėjimą?

   • Auksinis kardas says:

    Reikia tikėtis, bet pirmas punktas kalba, kad užstatymas PRIVALO prisitaikyti prie konteksto, o antras punktas kalba tik apie kiemų aiškias ribas, kas nėra būtinai perimetrinio užstatymo bruožas. Na bet visada galima tikėtis.

    • Hmm says:

     Vienu žodžiu, pirmas projektas po šių taisyklių priėmimo parodys, kaip yra realybėj:]

 7. Evelina says:

  Aš dar pridėčiau dar vieną taisyklę: statant naujus pastatus eiti į gylį, o ne į plotį, t.y. daryti požemines stovėjimo aikšteles po pastatais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist