Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto studentai drauge su dėstytojais sukūrė Kalėdų eglutę, kuri gali skraidyti. 1,20 m aukščio eglutė pagaminta iš putplasčio, jos viršuje įtaisytas variklis, o apačioje – keturi vairai. 

Netradicinė eglutė yra valdoma radijo bangomis ir gali skristi įvairiomis kryptimis bei pakilusi kabėti ore. Eglutę puošia lempučių girlianda, kurią galima įžiebti nuotoliniu būdu.  

„Su studentais esame sutarę penktadienius skirti netradicinėms, kūrybinėms užduotims. Vieną tokį penktadienį, galvodami, kaip galėtume nustebinti ir pasveikinti su šventėmis universiteto bendruomenę, nusprendėme sukurti kitokią kalėdinę eglutę. Kadangi atstovaujame A. Gustaičio aviacijos institutui, buvo akivaizdu, kad mūsų eglutė turi skraidyti“, – pasakoja Aeronautikos laboratorijos vedėjas Aleksandras Lapušinskis. 

Idėja buvo įgyvendinta greitai – per tris dienas.

Skraidančios eglutės kūrėjai įsitikinę, kad tokia staigmena pradžiugins ne tik VGTU bendruomenę, bet ir patį Kalėdų Senelį. 

„Net neabejojame, kad Kalėdų Senelis puikiai išmano naujausias technologijas, juk kasmet vaikams išrenka ir atneša daugybę išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių, žaidimų konsolių ir kitų technologinių dovanų“, – kalbėjo universiteto atstovas.  

Skraidanti eglutė – ne vienintelis universiteto moderniai interpretuotas Kalėdų švenčių simbolis. 

Praėjusiais metais VGTU sulaukė tarptautinio dėmesio, drauge su partneriais sukūręs mažiausią pasaulyje nano-prakartėlę. Ant blakstienos galo telpanti kompozicija yra tiksli Vilniaus katedros aikštėje įsikūrusios prakartėlės kopija, sumažinta 10 000 kartų. 

Ši prakartėlė Lietuvos Respublikos prezidentės vardu buvo įteikta Lietuvoje šią vasarą besilankiusiam popiežiui Pranciškui. Taip pat pateikta paraiška Gineso pasaulio rekordų knygos rengėjams, kad šis projektas būtų pripažintas pasaulio rekordu.

Mindaugas Grinius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist