Sakartvelo vyriausybė atmetė prašymą leisti prezidentei Salomei Zurabišvili kitą savaitę surengti vizitą į Lietuvą, ketvirtadienį skelbia kartvelų visuomeninis transliuotojas.

Vyriausybės interneto svetainėje paskelbtame dekrete kaip atsisakymo pagrindas nurodytas Sakartvelo Konstitucijos 52 straipsnis, kuriame kalbama apie prezidento galias, ir įstatymo „Dėl Sakartvelo vyriausybės struktūros, įgaliojimų ir procedūrų“ 74 straipsnis.

Dekretą pasirašė ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė.

Kaip pranešama, Sakartvelo prezidentė planavo viešėti Lietuvoje balandžio 10–12 dienomis, turėjo dalyvauti Prezidentūroje rengiamame Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime.

Kartvelų parlamento vicepirmininkas Archilas Talakvadzė visuomeniniam transliuotojui tvirtino, kad prezidentės pasisakymai prieštarauja šalies užsienio politikos kursui.

Pasak A. Talakvadzės, premjerui „teisės aktai suteikia teisę priimti sprendimą dėl pritarimo prezidentės vizitui. Todėl čia nėra nieko sensacingo ir nieko prieštaringo“.

Praėjusiais metais Sakartvelo konstitucinis teismas nusprendė, kad proeuropietiškų pažiūrų prezidentė S. Zurabišvili pažeidė konstituciją, nes be vyriausybės leidimo keliavo į užsienį, ir taip atvėrė kelią balsavimui dėl jos apkaltos.

Visgi balsavimas – pirmas toks Sakartvelo istorijoje – žlugo valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ parlamentarams nepavykus surinkti pakankamai balsų nuversti prezidentei.

Toks sprendimas priimtas opozicijai sunerimus, kad Tbilisis vėl nusisuka nuo Europos ir pradeda stiprinti ryšius su Rusija.

Kaip pranešta rugsėjo viduryje, vyriausybės administracija nesuderino 10 S. Zurabišvili užsienio kelionių.

„Sakartvelo svajonės“ įstatymų leidėjų teigimu, S. Zurabišvili be vyriausybės leidimo susitikinėdama su užsienio lyderiais užsiėmė lobizmu dėl šalies narystės Europos Sąjungoje.

72-ejų S. Zurabišvili prezidento poste dirba nuo 2018-ųjų. Pagal Sakartvelo konstituciją, prezidento įgaliojimai yra riboti, jis vaidina daugiausia ceremoninį vaidmenį.

Sakartvelas kartu su Ukraina ir Moldova pateikė paraišką dėl narystės ES po to, kai 2022 metų vasarį Rusija įsiveržė į savo provakarietišką kaimynę. Gruodį ES lyderiai susitarė suteikti Sakartvelui ilgai lauktą oficialų šalies kandidatės statusą

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist