Pasaulyje gausu išskirtinių turistinių objektų ir lankytinų vietų. Minias sutraukia Paryžius, Roma, Barselona, Lisabona, Atėnai, Singapūras, Dubajus, Los Andželas ir kiti miestai. Yra ir tokių turistų, kurie pasiryžę ne tik surasti ganėtinai keistai skambančių vietovių ar miestelių pavadinimų, bet ir juos aplankyti. Atminkite, jog vietovardžių pavadinimai dažnai turi savo istorinę, kultūrinę ar kalbinę reikšmę, todėl tuo laikotarpiu pavadinimai nieko šmaikštaus ar keisto nereiškė. Pasižvalgykime, kokių keistenybių galima rasti šiame pasaulyje.

1. Boring, JAV: Boringas (lietuviškai „nuobodus“) miestas Oregone, Jungtinėse Amerikos Valstijose, netoli sienos su Kanada. Pavadinimas jam toks suteiktas ne dėl to, kad kažkam nekilo minčių, koks pavadinimas turi būti suteiktas miesteliui. Miestelis pavadintas realaus žmogaus pavarde. Boringas pavadintas Williamo Harrisono Boringo, Sąjungos kario ir pionieriaus, kurio šeima 1856 m. šioje vietovėje įkūrė ūkį.

2. Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, Velsas, Jungtinė Karalystė. Tik kelis tūkstančius gyventojų turintis miestelis žinomas kaip ilgiausią vietovės pavadinimą turintis vietovardis. Miestelyje kasmet apsilanko 200 tūkstančių turistų, o pagrindinis fotografuojamas objektas – geležinkelio stoties pastatas, ant kurio puikuojasi miestelio pavadinimas.

3. Dildo, Kanada. Apie tūkstantį gyventojų turintis Dildo miestelis yra Niufaundlendo ir Labradoro provincijoje, Kanadoje. Dildo miestelis buvo įkurtas XVIII amžiaus pabaigoje ir jos gyventojai pagrinde buvo žvejai, kurie turtinguose vandenyse žvejojo menkes, medžiojo banginius ir ruonius. Dildo taip pat pavadinta ir greta esanti sala. Akivaizdu, kad tuomet šis miestelis tikrai neskambėjo taip dviprasmiškai.

4. Fucking, Austrija. Pavadinimas, kurio aiškinti daug nereikia, nors vokiškai jis tariamas „Fuking“, tai nesutrukdė miesteliui išgarsėti visame pasaulyje. Miestelis, neapsikentęs tokios „šlovės“, 2021-ųjų sausio 1 d. pakeitė pavadinimą į Fugging. Sprendimas pasiteisino, nes susidomėjimas miesteliu po šio veiksmo krito drastiškai. Be to dabar miestelio gyventojai gali atsipūsti, kad miestelio pavadinimo lentelė kaskart nebus pavagiama kaip suvenyras.

5. Bastardo, Italija. Miestelis Italijoje kūrėsi aplink užeigą ir arklidę XVII ir XVIII amžiuje, iš pradžių buvo žinomas kaip Osteria del Bastardo arba „Bastardo užeiga“ (niekšelio užeiga). 1993-aisiais buvo siūloma pakeisti pavadinimą, tačiau ši iniciatyva nesulaukė reikiamo palaikymo.

6. Hell, JAV. Ar tai pragaras žemėje? Na, tikrai ne. Tiesa, niekas nežino, kodėl šis miestelis buvo taip pavadintas. Vietiniai juokauja, jog miesto įkūrėjui George‘ui Reevesui apsispręsti, kokį pavadinimą suteikti reikia naujam miesteliui, kuomet buvo paklaustas, kaip miestas turėtų vadintis. Jis tąsyk atsakė: „Man nerūpi, o jūs galite pavadinti jį tiesiog pragaru (angl. hell)“.

7. Condom, Prancūzija. Hmm, miestas pavadinimu prezervatyvas. Galbūt šis miestas yra ypatingai besisaugantis? Vis dėlto prancūzai nenuėjo tuo keliu ir sutapimas su anglišku žodžiu neturi nieko bendro. Pavadinimas iš tikrųjų kilęs iš galų kalbos žodžio „Condatomagos“, kuris reiškia „rinka arba santakos laukas“. Nors prancūziškai prezervatyvas yra „préservatif“, 1995-aisiais metais miesto meras, pasinaudodamas atsitiktine miesto pavadinimo ir angliško žodžio sąsaja, atidarė kontraceptikų muziejų. Deja, bet 2005-aisiais metais šį muziejų teko uždaryti.

8. Poo, Ispanija. Ar patikėtumėte, jog miestelio pavadinimas yra „kakutis“? Iš tikrųjų tariamas „Po“ ir yra šiaurinėje Ispanijoje, čia gyvena kiek daugiau 200 gyventojų. Taip pat yra labai gražus ir ramus Playa de Poo paplūdimys, kuris yra ideali vieta vaikams ir šeimoms žaisti prie Kantabrijos jūros.

9. Niemyje-Zabki, Lenkija. Niemyje-Zabki kaime gyvena tik 80 žmonių, o tiesioginis šio kaimo pavadinimo vertimas reiškia „aš neplaunu dantų“. Skamba kaip idėja dainos tekstui, bet vietiniams gyventojams tai nerūpi ir stebisi kitais, jog šie stebisi jų kaimo pavadinimu.

10. Ogre, Latvija. Žinoma, latviškai pavadinimas nėra toks juokingas, nes miesto vardas tiesiog kilo nuo pro šalį tekančios upės. Abejojame, ar šiame mieste rasime mitinių būtybių – žmogėdrų ar vietinių žaliaveidžių „šrekų“.

Taip tik keletas mūsų akį patraukusių pavadinimų. Tiesa, tokių unikalių vietovių yra ir daugiau, todėl galbūt paruošime ir antrą dalį su išskirtiniais pavadinimais.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist