Turizmas

Įteikti „Turizmo sėkmingiausiųjų“ apdovanojimai: publikos simpatijų prizo nusipelnė Pakruojo dvaras

Per didžiausios Baltijos šalyse turizmo parodos ADVENTUR 2020 atidarymo ceremoniją buvo įteikti „Turizmo sėkmingiausiųjų“ apdovanojimai. Šiemet į balsavimą internetu įsitraukė virš 15 tūkstančių žmonių.

Tradicines vėtrunges nugalėtojams įteikė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Elijus Čivilis, nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas.

„Šie apdovanojimai suteikia progą turizmo ekspertams bei kiekvienam iš mūsų įvertinti tokius žmones, turistų traukos objektus ar iniciatyvas, kurios garsina Lietuvą ir Europoje, ir pasaulyje. Džiaugiamės, kad tokių pavyzdžių praėjusiais metais buvo išties daug ir įvairių. „Turizmo sėkmingiausieji“ – tai aukščiausias turizmo srities apdovanojimas Lietuvoje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis. 

 

„Jau dabar matome, kad praėjusiais metais turizmo augimo tempais Lietuva viršijo pasaulines turizmo augimo prognozes, ir „Turizmo sėkmingiausiųjų“ laimėtojai ir nominantai neabejotinai prisidėjo prie šio augimo. Vieni padėjo tūkstančiams lietuvių atrasti nematytus šalies kampelius, kiti parodė mums laukinę gamtą, treti pasakojo apie Lietuvą milijoninėms užsienio auditorijoms“, – sako „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas.

„Turizmo sėkmingiausieji“ rinkti šešioliktus metus iš eilės. Šių metų apdovanojimai pasižymėjo ir viena naujove – buvo įteikta vietinių turistų simpatijos vėtrungė, kurios nusipelnė Pakruojo dvaras. Tarp kitų favoritų buvo Lietuvos upes atrasti padedantis „Nemo plaustas“, piligriminis kelias „Camino Lituano“, Anykščių miestas bei Žagarė.

Sėkmingiausiomis 2019 metų turizmo ambasadorėmis, garsinant Lietuvą už jos ribų, išrinktos menininkės Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė. Jų opera-performansas „Saulė ir jūra (Marina)“ yra gavusi Venecijos meno bienalės pagrindinį apdovanojimą „Auksinis liūtas“ už „netikėtą požiūrį į šalies pristatymą“. Lietuvos modernios kultūros pozicijas pasaulio žemėlapyje pripažino ir „The New York Times“, o „The Guardian“ „Saulei ir jūrai“ skyrė 2 vietą Metų meno kūrinių dvidešimtuke.

 

Sėkmingiausiu 2019 metų turizmo ambasadoriumi Lietuvoje išrinktas gamtos fotografas Marius Čepulis. Visus metus fiksuojami lietuviškos gamtos kadrai pritraukė jau daugiau nei 70 tūkst. sekėjų į „Facebook“ paskyrą „Čepulio fotoklajonės“.

Sėkmingiausiu 2019 metų media projektu, skatinančiu turizmą po Lietuvą, pripažintos LRT televizijos laidos „Labas rytas, Lietuva“ vasaros kelionės po Lietuvos dvarus. Pernai vasaros rytus laidos žiūrovai galėjo pradėti nuo kelionės po garsiausius Lietuvos dvarus. Naująją atgimstančių Lietuvos dvarų realybę žiūrovams pristatė ir keliauti po šalį ragino vedėjai Ignas Krupavičius ir Ugnė Siparė.

MO muziejus – Sėkmingiausia 2019 metų turizmo iniciatyva/projektas, garsinant Lietuvą už jos ribų. Verta pažymėti, kad architekto Danielio Libeskindo suprojektuotą MO muziejų Europos muziejų forumas (EMF) 2019 m. nominavo prestižiniam Europos metų muziejaus apdovanojimui, o Italijos naujienų agentūra MO muziejų įtraukė tarp 10 šiuolaikinio meno muziejų pasaulyje, kuriuos verta aplankyti.

 

Sėkmingiausia 2019 metų turizmo iniciatyva Lietuvoje tapo Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotas „Neakivaizdinis Vilnius“. Sezono naujiena tapusi vietinio turizmo platforma pakvietė žmones iš visos Lietuvos prisijungti prie Vilniaus miesto studijų. Pažiūrėti į sostinę „pro rakto skylutę“ 2019 m. panoro beveik 3 tūkst. žmonių, buvo suorganizuota daugiau nei 100 ekskursijų, sukurti 29 maršrutai, išleisti keturi žurnalo „Neakivaizdinis Vilnius“ numeriai.

UAB „Kelionių laikas“ pripažintas sėkmingiausiu 2019 metų turizmo paslaugų teikėju. Pernai su įvairiausiais Lietuvos kampeliais „Kelionių laikas“ supažindino daugiau nei 10 tūkst. vietinių turistų. Šis kelionių organizatorius populiarina Lietuvos regionus ir kelionių maršrutus pritaikė tiek moksleiviams, tiek jaunoms šeimoms su mažais vaikais, tiek senjorams bei pavieniams keliautojams.

Sėkmingiausia 2019 metų traukos vietove išrinktas Birštonas – vienas seniausių ir gražiausių Lietuvos balneologinių kurortų. Pernai jie tęsė sveikatos kurorto tradicijas, investavo į inovacijas, tačiau kartu siekė išsaugoti unikalumą, skyrė didelį dėmesį tvariam vystymuisi, kokybiškiems kultūros ir sporto renginiams. „Karščiausia“ naujiena tapo 2019 m. liepos mėn. atidarytas aukščiausias Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštas, ženkliai padidinęs vienadienių turistų srautą ir prisidėjęs prie vietinio turizmo skatinimo.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Puiku
Puiku
2 metus

Be kas del Druskininku tai akivaizdus totalus ignoras ir mes ta akivaizdziai pastebime.. nors ten kaip Sveicarijoje komfortu, paslaugu, svetingumu lenkia totaliai visa regiona.. Dauguma turizmos rinkos dalyviu investuoja i gelezi ir betona bet ne i SVETINGUMA

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button