Turizmas

„Atviros dienos kaime“: atvirų durų dienos sodybose ir ūkiuose

Daugumoje ūkių žmonės vis dar naudoja tradicinius ūkininkavimo, kulinarijos, žvejybos būdus, puoselėja tradicinius amatus. Ūkiuose ir sodybose veikia senovinių įrankių muziejai, vyksta ekskursijos, įvairios vietinių patiekalų degustacijos, edukacinės ir interaktyvios programos, parodančios senąsias tradicijas (tradiciniai žuvies rūkymo, duonos kepimo, puodų žiedimo metodai ir kiti amatai).

Siekiant išsaugoti išlikusį paveldą ir atsižvelgiant į keliautojų norą pajausti gyvą tradiciją, Lietuvos ir Latvijos kaimo turizmo asociacijos inicijavo renginį „Atviros dienos kaime“. Jo tikslas – populiarinti kaime teikiamas paslaugas, užaugintus bei pagamintus produktus, skatinti žmones iš miestų vykti į kaimus ir rinktis poilsį praleisti ten. Lietuvoje jis vyko dvejus metus iš eilės ir sulaukė didelio susidomėjimo, subūrė sodybas, ūkius, muziejus ir kitus įdomius objektus, kurie atvėrė savo duris lankytojams. Net ir pasibaigus projektui, Lietuvos ir Latvijos kaimo turizmo asociacijos nusprendė toliau tęsti šią iniciatyvą.

Šiais metais prie akcijos Lietuvoje prisijungė 66 skirtingi dalyviai, kurie lauks lankytojų gegužės 10-12 d. Latvijoje iniciatyva įvyks savaite anksčiau – gegužės 4-6 d., todėl žmonės turės puikią galimybę aplankyti ir gretimos šalies ūkius, sodybas ir kitus įdomius objektus.

 

Kiekvienas duris atvėręs šeimininkas lankytojams pasiūlys išskirtinių pramogų, ekskursijų, degustacijų, edukacijų, paskaitų ir kitų nekasdienių veiklų. Todėl tikrai verta aplankyti ne vieną dalyvį, o bent kelis ir parsivežti kuo daugiau įspūdžių ir prisiminimų.

Kuo šiais metais stebina akcijos „Atviros dienos kaime“ dalyviai?

Gegužės 10-12 d. Lietuvos kaime bus galima pramogauti labai įvairiai – paglostyti ir pamaitinti naminius gyvūnėlius, padaryti poniams šukuosenas, skanauti ant laužo virtas sriubas bei degustuoti kitus išskirtinius patiekalus, sudalyvauti ekskursijose po miestus bei keliauti į žygius miškuose, šaudyti iš lanko, miegoti medžiuose kabančiose palapinėse ir sudalyvauti „Naktiniame Safaryje“ (LED apšviestomis baidarėmis pasileisti Aukštaitijos nacionalinio parko vandenimis), lankyti muziejus, keliauti basakojų taku, stebėti dinozaurus, pasivažinėti traktoriumi, mėgautis karštu vakariniu kubilu ar pirties procedūromis, sudalyvauti konkursuose ir dar daugiau!..

 

Tai išskirtinė proga aplankyti tiek daug kaime esančių objektų, nes tik akcijos savaitgalį visi dalyviai laukia svečių vienu metu. Tai yra unikali galimybė pasisvečiuoti pas ūkininkus, kurie didžiąją savo laiko dalį skiria produktų gaminimui ir jų pardavimui turgeliuose. Tačiau šį kartą jie lauks lankytojų namie ir mielai aprodys savo ūkius. Akcijoje dalyvauja ir daug apgyvendinimo paslaugas siūlančių kaimo turizmo sodybų, kurių pramogas galėsite išmėginti nemokamai ar su nuolaida, o panorėję, po įspūdžių kupinos dienos, galėsite apsistoti nakvynei ypatingomis sąlygomis. Svarbu, prieš keliaujant į ūkį ar sodybą pasiskambinti šeimininkams ir pranešti apie atvykimą!

Patarimai ūkių ir sodybų lankytojams

Nemokamus akcijos žemėlapius jau galima rasti didžiųjų miestų CircleK degalinėse. Neturint galimybės pasiimti žemėlapį iš degalinės, elektroninę jo versiją galima rasti www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime svetainėje. Šioje svetainėje taip pat rasite visus lankomus akcijos objektus ir jų pasiūlymus. Iš anksto suplanuokite maršrutą, kad diena kaime praeitų sklandžiai ir be rūpesčių.

 

Straipsnio autorius: Keliauk Lietuvoje

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button