Iškilmingoje Triumfo eisenoje nuo Aušros vartų iki Valdovų rūmų nuėję tūkstančiai vilniečių bei miesto svečių Katedros aikštėje ketvirtadienį giedojo Tautišką giesmę.

Lietuvoje minint Valstybės dieną susibūrę gyventojai sakė atėję norėdami puoselėti tradicijas ir istoriją, kiti pabrėžė vienybės svarbą. Kai kurie jų atsinešė valstybės vėliavų.

„Nusprendėme dalyvauti su šeima, nes puiki proga susiburti ir prisiminti Lietuvai labai svarbią istoriją, kurios nederėtų pamiršti, kad turėjome vieną karalių ir tuo labai didžiuojamės“, – BNS sakė renginyje dalyvavusi Laura Sokolovaitė.

„Visai Lietuvai labai svarbi diena, ir man kartu. 770 metų – ypatingas įvykis“, – sakė miesto gyventojas Vidas Mikelionis.

„Svarbi diena ir eisena labai įspūdinga, o himno giedojimas kartu, nuostabus jausmas“, – įspūdžiais dalijosi vilnietė Laura.

Tautišką giesmę Katedros aikštėje giedoję vilniečiai sutinka, kad penkioliktą kartą vykstančią tradiciją, sujungiančią viso pasaulio lietuvius, būtina puoselėti. 

„Labai svarbu, labai smagu susiburti ir žinoti, kad esame tokie vieningi ir galime būti vieningi“, – sakė L. Sokolovaitė.

Prieš Tautiškos giesmės giedojimą vilniečiai dalyvavo eisenoje, kuri driekėsi tuo pačiu keliu, kuriuo į Lietuvos sostinę įžengdavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai ir karo vadai, miestui ir tautai pranešdami apie pasiektas pergales. Šįkart eisenoje žygiavo Lietuvos ir NATO sąjungininkų karinių dalinių atstovai, lydimi spalvingų istorinių kostiumų, orkestro ir Geležinio Vilko.

Dalyvius sveikino religinių bendruomenių, akademinės bendruomenės atstovai, miesto vadovai. Eiseną stebėti žmonės buvo kviečiami Katedros aikštėje įrengtuose ekranuose. Ant ekranais padengtos arkos sienų buvo rodomi visi Lietuvos triumfai – svarbiausios pergalės, pasiekimai ir istorinės asmenybės. 

Lietuvoje ir pasaulyje Tautiška giesmė šiemet buvo giedama jau penkioliktus metus iš eilės.

Autorė Erika Alonderytė-Kazlauskė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist