Vilniaus gatvės

Savivaldybė žada bausti rangovus, kurie netinkamai prižiūri kiemus ir šaligatvius

Savivaldybės teritorijų priežiūros ir seniūnijų specialistai tikrina šaligatvių ir kiemų priežiūrą, fiksuodami šimtus pažeidimų. Už vis dar nevalytas po snygio, ar netinkamai išvalytas teritorijas rangovams gresia nemenkos baudos.

Esant itin nepalankioms oro sąlygoms, pėsčiųjų zonų priežiūra yra sudėtinga, kadangi reikia nuvalyti ir pabarstyti beveik 4 milijonus kv. m siekiantį plotą. Tačiau pagal savivaldybės keliamus priežiūros reikalavimus darbai paskutinėmis dienomis, kai snygis jau baigėsi, nebuvo vykdomi kokybiškai: tam tikrose vietose – sniegas nukastas, tačiau nepabarstyta smėlio mišiniais, o tam tikrose vietose – nei barstoma, nei nukasamas sniegas.

Visos miesto tvarkančios įmonės yra įsipareigojusios tinkamai vykdyti miesto priežiūrą. Pėsčiųjų takais ir kiemais rūpinasi trys įmonės Vilniaus mieste. Dviračių takų, šaligatvių ir kitų kietųjų dangų, kurias prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė žiemą yra virš 4 mln. kvadratinių kilometrų. Tai yra plotas, kurį įmonės turi nuvalyti nedelsiant. Ypač svarbūs čia ir privažiavimai prie atliekų konteinerių kiemuose.

 

„Turėjome pokalbius su visomis įmonėmis, apie tai, kaip vyko kova su sniegu. Dabar, kai nustojo snigti, darbai turėjo būti sustyguoti kitaip ir judėti link rezultato, kol neužėjo nauji šalčiai. Miestas yra suskirstytas į 5 teritorijas, kuriose dirba trys teritorijas tvarkančios įmonės. Kiekviena jų turi apie 50-100 aplinkos tvarkymo mechanizmų. Tačiau kai yra tokia situacija ir reikia atsikasti šaligatvius, įmonės nuomojasi techniką papildomai. Technikos tikrai yra pakankamai daug“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Svetainėje maps.vilnius.lt kiekvienas vilnietis gali pamatyti, kas yra atsakingas už konkrečios teritorijos tvarką.

„Mes šiuo metu skaičiuojame, kiek buvo ir tebėra neatitikimų, skirsime baudas įmonėms“, – sako G. Runovičius. Jis taip pat prideda, kad dar vyksta skaičiavimai, todėl konkretūs baudų dydžiai turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

 

Artimiausiu metu bus skelbiamas naujas teritorijas tvarkančių įmonių konkursas, kurio metu bus atsižvelgta į tai, kaip įmonėm anksčiau sekėsi užtikrinti tvarką.

Pasak savivaldybės administracijos vyriausiosios patarėjos Daivos Mikulskienės, prie kiemų tvarkymo netrukus prisidės ir pagal Užimtumo didinimo programą dirbsiantys žmonės. Šiai programai šiemet numatyta skirti net apie pusė milijono eurų. Seniūnijos planuoja įdarbinti 118 žmonių. Iš jų 110 dirbs pagalbiniais darbininkais, 10 žmonių bus įdarbinti aplinkos gerinimo specialistais, o 6 darbuotojai taps bendruomenių organizavimo specialistais.

Pirmiausia dabar bus dirbama ten, kur labiausiai reikės valyti sniegą – ten, kur nepravažiuoja transportas prie atliekų konteinerių, gal dar kur labai sudėtingos nenuvalytos ar nevalomos vietos ir jas galima rankomis nuvalyti. Visa tai bus derinama bus su savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriumi.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Savivaldybės debilams
Savivaldybės debilams
23 dienas (-ų)

Ubagų miestas turbūt nežino, kad jau 20 m vakarų Europoje druskos keliuose ir saligatviuose niekas nebarsto, ubagų miestas turbūt nežino, kad nuvalius sniegą ji reikia ir išvežti, ubagų miestas turbūt nežino kad šaligatviai valomi mažais traktoriukais o ne tritoniais traktoriais, kurie visiškai sulaužo ir taip kreivas sovietines išlikusias plyteles

Rasa
Rasa
24 dienas (-ų)

Taip pono Vilniecio komentar eyra logikos. pas mus Virsuliskese jaus savaite kaip nustojus snigti nera nei kasame nei pabarstyta iki siol. kaip yprasta laukia kol nutirps savaime. Nors uz nekokybiskas paslaugas niekas pingu negrazina, nei ibiurzdeta, nei gyventojams. savo laiku bobute su sluota prizurejo daug tvarkingiau negu situ dedziu komados su mechanizmais..kuri pasirodo karts nuo karto. jeigu kitu metu laiku dar pakenciama- tai ziema… situacija nekokia jau kelinti metai. karta jau teko skambinti ir bartis- visgi nugriuvus ir sutepus palta- valykla kainuo mums asmeniskai. luzius irgi tenka gydyti. kol nebus regreso zalai atlyginti – uz luzius, valyklas. sudauzytus nesiojamus paslydus… Skaityti daugiau

Galina
Galina
24 dienas (-ų)

Sveiki, Vilniuje, K.Ladygos g.1prie šiukšlių konteinerių labai nesaugu vien ledas šaligatvis taip pat nevalytas.

Rytai
Rytai
24 dienas (-ų)

Dar viena problema, apie kurią niekas nekalba: pėsčiųjų takai turi būti nors pabarstyti, jei slidu,dar iki daugumai žmonių išeinant iš namų į darbus, – t.y. prieš 7 – 7:30 val.! O ne po 8. Taip buvo daroma net prakeiktu sovietmečiu… 🙁

Vilnietis
Vilnietis
25 dienas (-ų)

ranka ranką plauna, nepūskit miglos į akis. Kiek baudos sumokės? Tikrai pigiau bauda, nei sniegą visame mieste valyti… sąskaitą už paslaugas visvien išstatys.

Back to top button