SenamiestisVilniaus gatvės

Nuo šiol Senamiestyje dviračiais galima važinėti visomis kryptimis

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, jog įvedus kilpinį eismą Senamiestyje atsiranda pakeitimai ir kitiems eismo dalyviams. Nuo šiol Senamiestyje dviratininkams ar riedantiems paspirtuku galima judėti ne tik su automobilių eismu, bet ir priešinga kryptimi – prieš automobilių eismą.

Vienas pavyzdžių – Klaipėdos, Subačiaus ar Trakų gatvės, kuriose iki šiol dviračių eismas vyko tik su automobiliu eismu, o dabar galimas ir judant prieš jį. Čia dviračių juostos nėra įrengtos, patariama laikytis dešinės kelio pusės, kad pavyktų saugiai prasilenkti su automobiliu. Tose gatvėse, kur juostos įrengtos, pavyzdžiui, Rūdninkų, Didžiojoje, Dominikonų ar Universiteto, dviračiu judama kartu su automobiliu, o dviračių juosta – prieš automobilių eismą. Dvipusio eismo gatvėje – konkrečiai Vokiečių g. – dviratininkų ir paspirtukų judėjimas vyksta kartu su eismu, kaip iki šiol. Vairuotojų prašoma būti atidžiais, nelenkti dviratininkų, laikytis saugaus iki 20 km val. greičio.

Senamiesčio šaligatviai skirti pirmiausia pėstiesiems – nuo jų pašalintos dviračių juostos. Tai reiškia, kad dviračiu ar paspirtuku rekomenduojame riedėti gatve, bet nedraudžiama naudotis ir šaligatviu, prisimenant, kad pėstieji turi pirmumą. Pagal KET judant su pėsčiaisiais būtina važiuoti ėjimui artimu greičiu.

 

Šaltinis: Vilnius juda

Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
27 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button