Vilniaus gatvės

„Grinda“ atnaujina istorinį Tuputiškių serpantiną

Beveik 4 mėnesius iš Vilniaus nesitraukusi žiema buvo pristabdžiusi Tuputiškių serpantino remonto darbus.

Jau keletą dienų „Grindos“ darbuotojai pluša – raizgytame keliuke, įrengtame Tuputiškėse, mišku apaugusioje Žiedų gatvės atkarpoje, rekonstruojamas akmens grindinys. Serpantinas čia buvo nutiestas dar 20 a. pradžioje, tad jo būklė, švelniai tariant, buvo nekokia. 

Atkurti istoriškai čia buvusį 200 m ilgio akmens grindinį – miesto garbės reikalas. Ši svarbi užduotis buvo patikėta „Grindos“ specialistams, kurie patirties sukaupė pernai atnaujinę 197 m istorinį grindinį S. Fino gatvėje. 

 

Serpantino atnaujinimui „Grindos“ specialistai pasirinko sunkesnį kelią, t.y. naudoti ne skaldytus akmenis, o akmens riedulius, taip išgaunant autentišką vaizdą. Toks serpantino atnaujinimo būdas reikalauja labai daug kantrybės ir preciziškumo. Visi akmens rieduliai turi savitą formą, tad norint surasti jiems geriausią vietą, darbuotojai po vieną juos dėlioja rankomis: akmens rieduliai „įkalami“ į granito atsijų pagrindą, o tarpai tarp grindinio riedulių vėliau užpildomi smulkia granito frakcija. 

Per dieną darbuotojai pakloja apie 5 m serpantino. Darbas lėtas ir labai sunkus. Dienos pabaigoje nuo šitiekos akmenų skauda ir rankas, ir pečius, ir nugarą. „Grindos“ darbuotojai nesiskundžia. Priešingai, didžiuojasi galėdami prisidėti prie gražesnio ir patogesnio Vilniaus kūrimo. 

Jei neatsiras nenumatytų aplinkybių, darbus planuojama užbaigti per 45 dienas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
TASYTI AKMENYS
TASYTI AKMENYS
1 mėnesį

GAL PAGALIAU REIK ATSISAKYT TU KAIMIETISKU LAUKO RIEDULIU GRINDINIU ???? CIVILIZUOTOSE SALYSE NAUDOJAMI TIK TASYTI AKMENYS.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button