Nekilnojamas turtasVilniaus gatvės

Dėl apterštos gatvės Savivaldybė stabdo prekybos centro statybas

Statant naują prekybos centrą ir vykdant Pavilnionių g. rekonstrukcijos darbus, rangovas nesugebėjo suvaldyti situacijos, kuomet dėl pavasarinių orų sąlygų visas statybų purvas patenka už statybvietės teritorijos.

„2021 m. kovo 15 d. rangovai, sureagavę į „Grindos“ specialistų pastabas puola valyti šaligatvius, visą purvą nustumdami tiesiai į lietaus nuotekų vamzdyną, iš kurio purvas neišvengiamai pateks į atvirus vandens telkinius” – facebook puslapyje rašo ,,Grinda”.

Šiuo atveju rangovas yra atsakingas už žalą, padarytą tretiesiems asmenims, t.y. UAB „Grindai” ir miesto savivaldybei. Vilniaus miesto savivaldybės taryba 2011 m. lapkričio 23 d. sprendimu Nr. 1-326 „Dėl Tvarkymo ir švaros taisyklių tvirtinimo“ patvirtino Tvarkymo ir švaros taisykles, kurių 11 p. nurodyta:

 

„11. Statinio statybos, griovimo, pastato atnaujinimo (modernizavimo), žemės darbų (kasimo, reljefo tvarkymo ir t. t.) ir kitų panašaus pobūdžio darbų vadovas, jei darbus atlieka juridinis asmuo, arba darbus organizuojantis fizinis asmuo privalo:

11.1. prižiūrėti teritoriją, kurioje atliekami darbai ir įvažiavimo į ją kelius, darbus atlikti taip, kad nebūtų teršiamos eismo zonos ir (ar) aplinkinės teritorijos už atliekamų darbų teritorijos ribų; (…)”

„Savivaldybė turi teisę tokius rangovus už taisyklių pažeidimus bausti administracine tvarka, ką mūsų žiniomis ji reguliariai ir daro. Inspekcija neturi teisės taikyti tokio pobūdžio nuobaudų už šiuos pažeidimus”, – sako Aidas Valys, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Vyriausiasis patarėjas.

 

Į susidariusią situaciją skubiai sureagavo ir Vilniaus miesto savivaldybė. Statytojas yra įspėtas išvalyti Pavilnionių g. ir atlyginti UAB „Grinda“ patirtus nuostolius lietaus nuotekų tinklo valymui.

Pavilnionių g. šiuo metu vyksta gatvės rekonstrukcijos darbai. Savivaldybė informavo MadeinVilnius.lt redakciją, kad minėtiems darbams nebus išduotas leidimas, kol statytojas turės įsipareigojimų savivaldybei – tai yra neišvalyta gatvė, neatsiskaityta su „Grinda“, neišspręsti purvo statybvietėje klausimai.

„Vilniaus miesto savivaldybė netoleruoja tokių rangovo veiksmų, nes tokie poelgiai vėliau paveikia visa sektorių: vystytojus, rangovus. Yra rengiamos papildomos patikros, o statytojai atsiduria po didinamuoju stiklu”, – komentuoja savivaldybė.

 

PAVILNIONIŲ GATVĖ VĖL SKĘSTA PURVE Daug neaiškinsime, tegul kalba vaizdai. 2021 m. kovo 15 d. Rangovai, sureagavę į…

Posted by Grinda on 2021 m. kovo 15 d., pirmadienis
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
54 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Yfyffyfy
Yfyffyfy
10 mėnesius

Tai sutvarkys uz musu lesas?

Pilietis
Pilietis
10 mėnesius

Pagaliau savivaldybe pasielge principingai! Taip turetu buti su kiekvienu statytoju, pazeidusiu statybos normas ir taisykles..

Audrius
Audrius
10 mėnesius

Tai gi pastatai pora Karcheristų, tegu plauna išvažiuojančiųjų ratus, ir bus tvarka. Kur problema? Ar Karcheriai uždrausti? Ar nemokat įsirengti plovimo aikštelės?

Paskutinį kartą redaguota 10 mėnesius (Audrius)
Petras
Petras
10 mėnesius

Patikrinkite ir „Bonava“ statomą daugiabutį Girulių g. 22. Statybų metu visiškai nevaloma gatvė, nors kas 20 min. važiuoja betonvežiai iš tešlinos statybvietės. Eismo matomumas tragiškas, dėl apstatytos gatvės automobiliais (vaikai su paspirtukais laksto po gatves, nes nėra kitų takų). Sunkiasvoriai sunkvežimiai važinėja net nepritaikyta tam gatve, prie vartų pypsina (pabunda visi kūdikiai net nuo pypsio, nors pagal KET draudžiama). Dienos metu pjaustomi blokeliai, kurių dulkės gražiai nugula ant langų, balkonų ir kvėpavimo takų.  

Analinė savivaldybe
Analinė savivaldybe
10 mėnesius
Atsakinėti į  Petras

Piaras, kaip bėgo srutos kiemuose ir laukuose taip ir bėgs, teks susitaikyti Petrai

Paskutinį kartą redaguota 10 mėnesius (Analinė savivaldybe)
Martynas
Martynas
10 mėnesius

Jei tai būtų prekybos centras, vystytojo valdytojas pats stovėtų gatvėj ir prižiūrėtų, kad nebūtų erzinami kaimynai. Dabar tai tik parduotuvė.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button