Vilniaus gatvės

Atnaujinti 4 km Laisvės prospekte

Karantino metas suintensyvino gatvių tvarkymo darbus visoje sostinėje – šiuo metu iš esmės atnaujinama ir didžiulė judraus Laisvės prospekto atkarpa nuo A.P. Kavoliuko viaduko iki Sausio 13 -osios gatvės viaduko. Beveik 1 km prospekto dalyje klojamas ištisinis asfaltas, jau pakeisti kelio bortai, nuotekų šuliniai, netrukus bus atnaujintas ir ženklinimas. Prospekto remontui savivaldybė skyrė apie 300 tūkst. eurų.

„Laisvės prospektu kasdien pravažiuoja apie 55 tūkst. vilniečių, gyvenančių Lazdynų, Karoliniškių ir Viršuliškių rajonuose. Atnaujinus prospektą, gerokai pagerėjo susisiekimas kasdien keliaujantiems judriausia šių rajonų gatve. Artimiausiu metu planuojame sutvarkyti ir likusią prospekto atkarpą Justiniškėse nuo Spaudos rūmų iki Viršuliškių gatvės“, – sako vicemeras Vytautas Mitalas.

Pernai buvo sutvarkyta prospekto dalis nuo Architektų gatvės viaduko iki Oslo gatvės. 1,6 km prospekto dalyje paklotas ištisinis asfaltas, pakeisti kelio bortai, sutvarkyti įvažiavimai į kiemus, autobusų sustojimo aikštelės ir atnaujintas ženklinimas. O prieš dvejus metus savivaldybė suremontavo 1,2 km ilgio atkarpą kitoje Laisvės prospekto pusėje: dangą, pakeitė kelio bortus ir atnaujino ženklinimą. Taip pat sutvarkytos prieigos prie Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO: įrengta nauja viešojo transporto laukimo stotelė, pėsčiųjų takai. Taip pat Laisvės prospekte įrengta ir nauja, saugi 43 m ilgio ir 4 m ilgio požeminė pėsčiųjų perėja. Lazdynų, Karoliniškių ir Viršuliškių rajonus skiriantis itin judrus šešių eismo juostų Laisvės prospektas tapo saugesniu tiek dviratininkams, tiek pėstiesiems. Naujojoje perėjoje įrengti du dengti įėjimai ir išėjimai į Laisvės prospektą, abiejose perėjos pusėse atsirado du žmonėms su negalia pritaikyti keltuvai, laiptai, apšvietimas, vandens nuotekų tinklai bei vaizdo stebėjimo kameros.

 

Šiuo metu taip pat tvarkomos Pavilnio, Rodūnios kelio, Kernavės, S. Šilingo, Titnago, Šaltupio, Skroblų, S. Fino, Birželio 23-osios, Lukiškių, Gynėjų, Krivių ir kitos sostinės gatvės.

Šiemet miesto infrastruktūros gerinimui ir miesto tvarkymui skirta dar daugiau pastangų ir apie 37 mln. eurų biudžeto ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Bus išasfaltuota apie 25 km gatvių, nutiesta ir suremontuota 34 km šaligatvių, išasfaltuota apie 15 km žvyrkelių įvairiose seniūnijose.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Auksinis kardas
Auksinis kardas
1 metus

Dabar tai tikrai bus labai gerai. Bet, aišku, jei dar kokias 2-3 juostas papildomas pridėtu tai visos problemos butų kaip mat išspręstos.

Vilnietis
Vilnietis
1 metus

Kada ismoks sitie kreivarankiai asfalta lygiai pakloti? Gristi is lenkijos asaros byra vaziuojant nauju asfaltu Vilniuje.. Visokie nelygumai, net suabejoji zmogus gal ratai kvadratiniai.. O asfaltas gi naujas, net keli km isasfaltuoti :))

Užpisatokieprofesoriai
Užpisatokieprofesoriai
1 metus
Atsakinėti į  Vilnietis

Tu pirmiausia pasidomėk kažkiek apie asfaltą, o tada kažką čia rašyk. Lenkijoje padaro apvažiavimus bybys žino kokio atstumo, kad tas asfaltas ataušti galėtu pora dienų, o pas mus kas blet leidžia? Nieks! Tik pakloji ir jau turi leist mašinas, troleibusus ypač, nes atseit kamštis susidarys. Asfaltas dar dvi dienas paklotas šiltas būna, nuo ko ir atsiranda tie nelygumai visi. Taigi nespank nežinojęs

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button