Viešasis transportas

Teismas: „Vilniaus viešasis transportas“ galės pretenduoti į ES paramą

Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ skundą dėl Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros priimto sprendimo nevertinti šios bendrovės paraiškos dėl paramos gavimo.

Bendrovė pateikė projekto „Miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas, skatinant naudoti elektra, biometanu, suslėgtomis dujomis, suskystintomis dujomis varomas transporto priemones“ paraišką gauti paramą pagal Klimato kaitos programą, tačiau ji nebuvo svarstyta

Agentūros teigimu, visų bendrovės akcijų savininkė yra Vilniaus miesto savivaldybė, o ji nėra tinkamai įvykdžiusi prisiimtų įsipareigojimų pagal projektus, finansuojamus Klimato kaitos programos lėšomis.

 

Kaip teigiama teismo sprendime, nors bendrovės steigėja ir akcininkė yra Vilniaus miesto savivaldybė, o akcininko teises ir pareigas įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybės taryba, tačiau juridinių asmenų dalyviai (akcininkai) įprastai neįgyvendina juridinio asmens teisių ir pareigų, o priima sprendimus pagal įstatymais ir įstatais jiems suteiktą kompetenciją svarbiausiais įmonei klausimais. Iš UAB „Vilniaus viešasis transportas“ įstatų matyti, kad ji savo teises ir pareigas įgyvendina savarankiškai per valdymo organus: kolegialų – valdybą ir vienasmenį valdymo organą – bendrovės vadovą.

Taigi, teismo įsitikinimu, agentūra padarė skubotą išvadą, kad bendrovės teises ir pareigas įgyvendina jos steigėjas (akcininkas), o ne jos valdymo organai. Be to, būtent pagal šią Klimato kaitos programos priemonę nei pareiškėja, nei jos teises ir pareigas įgyvendinantis valdymo organas, bendrovės vadovas ir steigėjas, akcininkas – Vilniaus miesto savivaldybė, nėra pripažinti netinkamai įvykdę ir (arba) vykdantys šią konkrečią Klimato kaitos programos priemonę.

Įsiteisėjus šiam teismo sprendimui, Aplinkos projektų valdymo agentūra iš naujo turės vertinti UAB „Vilniaus viešasis transportas“ paraišką.

 

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button