Traukiniai

Nuo šiandien jaunimui bus išdalinta 60 tūkst. traukinių bilietų kelionėms po Europą

60 000 bilietų 18–20 metų amžiaus europiečiams nemokamai keliauti geležinkeliais. Tai planuoja padovanoti Europos Komisija pagal iniciatyvą „DiscoverEU“. Paraiškos priimamos nuo spalio 12 d. 13.00 val. (Lietuvos laiku) iki spalio 26 d. 13.00 val. (Lietuvos laiku), o keliauti bus galima 2022 m. – Europos jaunimo metais.

Kaip skelbia tinklaraštis Euroblogas.lt, šiame paraiškų teikimo etape gali dalyvauti europiečiai, gimę nuo 2001 m. liepos 1 d. iki 2003 m. gruodžio 31 d. Išimties tvarka, dėl COVID-19 pandemijos atidėjus ankstesnius etapus, paraiškas taip pat gali teikti 19 ir 20 metų jaunuoliai.

Atrinkti kandidatai galės keliauti iki 30 dienų nuo 2022 m. kovo mėn. iki 2023 m. vasario mėn. Kadangi tolesnė pandemijos raida nežinoma, naudojantis nauju mobiliuoju kelionės bilietu visiems keliautojams bus pasiūlytos lankstaus rezervavimo galimybės. Išvykimo datą bus galima pakeisti iki pat išvykimo laiko. Mobilieji kelionės bilietai galios vienus metus. Europos Komisija pataria visiems keliautojams pasidomėti galimais keliavimo apribojimais.

 

Dalyvauti iniciatyvoje „DiscoverEU“ taip pat raginami specialiųjų poreikių turintys jaunuoliai. Jiems Europos Komisija pateiks informacijos bei patarimų ir padengs specialios pagalbos (pvz., lydinčio asmens, šunų vedlių ir pan.) išlaidas.

Atrinkti kandidatai galės keliauti pavieniui arba ne daugiau kaip penkių asmenų grupėse (visi jie turi būti reikalavimus atitinkančio amžiaus). Siekiant skatinti tvarų keliavimą ir remti Europos žaliąjį kursą, „DiscoverEU“ dalyviai daugiausia naudosis geležinkelių transportu. Vis dėlto, kad iniciatyvoje galėtų dalyvauti visos ES jaunuoliai, kelionėn bus galima vykti ir kitomis transporto priemonėmis – autobusais, keltais ar – išimtiniais atvejais – net lėktuvais. Taigi šia iniciatyva galės pasinaudoti ir atokių vietovių ar salų jaunimas.

Kiekvienai ES valstybei narei yra skirtas tam tikras daugkartinių kelionės bilietų skaičius, nustatytas pagal tos šalies gyventojų ir bendro Europos Sąjungos gyventojų skaičiaus santykį.

 

Europos Komisija pradėjo įgyvendinti iniciatyvą „DiscoverEU“ 2018 m. birželio mėn., remdamasi Europos Parlamento pasiūlymu. Ji oficialiai įtraukta į naują 2021–2027 m. programą „Erasmus+“.

Nuo spalio 12 d. 13 val. iki spalio 26 d. 13 val. jaunimas turi užeiti į Europos jaunimo portalą ir spausti ant čia esančio mygtuko „Pateikite paraišką“, kuris nuves į paraiškos formą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mhm
Mhm
3 dienas (-ų)

Galvoju, kad gėjot paieškot nuotraukos su tarpmiestiniu/tarptautiniu traukiniu, o ne Stokholmo priemiestiniu SL-trafik traukiniu, kuriuo žmonės iš priemiesčių važinėja į darbą ir mokslus 🙂
Šitie traukiniai po Europą tikrai nevažinės.

Paskutinį kartą redaguota 3 dienas (-ų) (Mhm)
Augustas
Augustas
6 dienas (-ų)

Visi tie traukinių bilietai turi būti įteikti skurstančių šeimų vaikams. Juos turėtu skirstyti, dalinti socialinio aprūpinimo skyriai. Gavusiųjų bilietus sąrašai paskelbti viešai, pvz. seniūnijų, bendruomenių ribose, vietinėje spaudoje ir t.t. Neturi pasikartoti tarybinių laikų liga; kai į karvių melžėjų ekskursiją, važiuoja kolūkio pirmininko dukra studentė.

Eko
Eko
6 dienas (-ų)

O galėtų kelionę į Klaipėdą nuleisti į rinkos kainą. Ir pergalvoti tą nuostabią idėją klimato krizės metu apmokestinti dviračius. Vežtis dviratį traukiniu į Klaipėdą – 8eur, retas tiek per darbo valandą uždirba 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button