Transportas

Rytoj prasideda elektromobilių lenktynės iš Vilniaus į Palangą

Pirmąjį gegužės penktadienį vyks jau tradicinėmis tapusios elektromobilių lenktynės – ketvirtą kartą jose varžysis ir kelią nuo Vilniaus iki Palangos kuo greičiau įveikti bandys elektra varomų priemonių vairuotojai. Antrus metus iš eilės jose dalyvaus ir elektromobilių dalijimosi paslaugą SPARK siūlančios įmonės „Ride Share“ ekipažas, šįkart – patyrę įvairių lenktynių dalyviai ir prizininkai Nerijus Dagilis ir Marius Slaboševičius.

Gegužės 4-ąją visiems varžybų dalyviams startas bus duotas prie Vilniaus savivaldybės – elektra varomais automobiliais dalyviai turės įveikti 337 km atstumą iki Palangos. SPARK ekipažas sės už antros kartos „Nissan LEAF“ elektromobilio vairo. Šis modelis aprūpintas 40 kWh talpos baterija, kurios teorinis nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu siekia 370 kilometrų.

Iš 18 į lenktynes užsiregistravusių automobilių ekipažų net 6 iš jų varžysis vairuodami dalijimosi paslaugos SPARK elektromobiliais.

Įveikti šių elektromobilių varžybų atstumą nuo Vilniaus iki Palangos vienu įkrovimu iki šiol nepavyko nei vienam ekipažui. Kiekvienais metais šiose lenktynėse įveikto atstumo greičio rekordas yra pagerinamas maždaug 30 minučių. Šiemet dešinėje kelio pusėje yra įrengta net 6 greito įkrovimo stotelės, todėl tikimasi, kad šių lenktynių rezultatai bus ženkliai pagerinti.

„Abu su Mariumi turime nemažai patirties įvairiose automobilių lenktynėse. Tačiau šios lenktynės – visiškai kitokios, kadangi jose važiuosime elektra varomu automobiliu ir laikydamiesi kelių eismo taisyklių, svarbiausia, neviršydami greičio. Laimės tie, kurie turės geriausią strategiją. Jau turime planą, kaip rytoj važiuosime ir kur stosime įkrauti elektromobilį. Siekiame ne tik laimėti, bet ir sugriauti mitą, jog elektromobiliu neįmanoma įveikti didelio atstumo“, – sakė N. Dagilis.


Nuo 2016 metų veikiančio SPARK tinklo vartotojai naudojasi 100 SPARK elektromobilių: miesto automobiliu „Volkswagen e-Up!”, „Nissan LEAF” bei išskirtiniais „Tesla Model S” ir „Tesla Model X”. Pernai SPARK tapo pirmuoju lietuvių dalijimosi automobiliais operatoriumi, įžengusiu ir į tarptautinę areną – įsikūrė ir Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Į tinklo kūrimą „Ride Share“ jau yra investavusi beveik 2 mln. Eurų ir planuoja plėtrą į kitus Europos Sąjungos miestus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button