TransportasVilniaus rinka

Pelningai dirbęs „Vilniaus viešasis transportas“ išmokėjo 360 tūkst. eurų dividendų

Didžiausia Lietuvoje viešojo transporto įmonė, sostinės savivaldybės valdomas „Vilniaus viešasis transportas” (VVT) po nuostolingų 2015-ųjų pernai uždirbo 3,44 mln. eurų grynojo pelno ir šiemet gegužę savo vienintelei akcininkei išmokėjo 360 tūkst. eurų dividendų.

„Pelningi veiklos rezultatai pasiekti įgyvendinus būtinas struktūrines reformas: atsisakyta funkcijų dubliavimo, centralizuotos veiklos ir padidinta procesų kontrolė. Tam, kad įmonė galėtų veikti efektyviai ir prisidėti prie Vilniaus miesto biudžeto pildymo, pertvarkos buvo gyvybiškai reikalingos”, – teigia VVT valdybos pirmininkas Arūnas Šikšta.

Pertvarkos VVT veiklos sąnaudas pernai, palyginti su 2015 metais, sumažino 1,4 mln. eurų, šiemet dėl struktūrinių pertvarkymų įmonė planuoja sutaupyti apie 1,5 mln. eurų.

 

Pernai įmonės pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizavimą (EBITDA) padidėjo 40,7 proc. iki 7,172 mln. eurų, o EBITDA marža pakilo nuo 10,3 proc. iki 15,1 proc. Sparčiai tirpo VVT mokėtinos sumos bei įsipareigojimai, kurie per 2016-uosius sumažėjo net 25,9 proc. iki 22,297 ml. eurų.

VVT praėjusiais metais gavo 47,478 mln. eurų pajamų iš pagrindinės veiklos, arba 4,5 proc. mažiau negu prieš metus, tačiau papildomos veiklos pajamos, gaunamos iš reklamos, nuomos bei mokymų, antrinių žaliavų pardavimo palyginamuoju laikotarpiu padidėjo 2,3 proc. iki 715,2 tūkst. eurų.

„Praeitais metais buvo suformuota nauja vadovų komanda, kurios pagalba buvo įvykdyta esminių pertvarkų, susijusių su įmonės veikla, technine priežiūra bei darbo organizavimu. Pirmą kartą įmonės istorijoje pradėta kiekvieno struktūrinio padalinio biudžetavimo bei sąnaudų kontrolė. Įmonės veiklos efektyvinimas leido pasiekti puikių rezultatų ir išmokėti miestui dividendus. Šių metų pirmojo ketvirčio rezultatai rodo, kad einame teisinga kryptimi”, – teigia VVT generalinis direktorius Gintaras Maželis.

 

VVT vadovo teigimu, išaugęs tiekėjų pasitikėjimas leidžia įmonei turėti didesnę tiekėjų konkurenciją. Įdiegta transporto priemonių kokybės valdymo sistema, kuri nepaisant seno transporto priemonių parko, padidino techninį paruoštumą.

Įmonė laikosi nulinės tolerancijos alkoholiui, įdiegė biometrinių alkotesterių patikrą ir investuoja į vairuotojų mokymus. Šiemet „Vilniaus viešasis transportas” pradėjo unikalią švaros iniciatyvą ir pirmasis Lietuvoje autobusų bei troleibusų salonus ėmė dezinfekuoti nuo populiariausių virusų bei bakterijų: stafilokokų, grybelio sukėlėjų, hepatito B ir C sukėlėjų, norovirusų, rotavirusų.

100 proc. „Vilniaus viešojo transporto” akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, įmonėje dirba apie 2,1 tūkst. darbuotojų. Bendrovei 2016 metų pabaigoje priklausė 613 transporto priemonių: 361 autobusas bei 252 troleibusai, kurie pernai nuvažiavo 39,06 mln. kilometrų ir pervežė 192,6 mln. keleivių.

 

VVT keleivius veža 86 miesto ir priemiesčio maršrutais, taip pat 18 troleibusų maršrutų. Kasdien viešuoju transportu pervežama daugiau nei 0,5 mln. keleivi

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Janina
Janina
4 metus

Norėtųsi transporto įmonės vadovų paprašyti peržiūrėti autobusų grafikus (pvz greitasis 1 autobusas nuo Žalgirio stotelės gan dažnai ir dažniausiai tuščias 2 stoteles pravažiuoja nesustodamas, o Giedraičių stotelėje visada pilna žmonių ir kai kuriems iš jų šis autobusas labai tinka, o atvažiuojantys iš Žirmūnų galėtų čia persėsti, dabar jie turi važiuoti iki Žalgirio stotelės, taip apkraunamas transportas ir keleiviai praranda savo laiką.. Gyvenu Fabijoniškėse, čia yra gausus autobusų pasirinkimas visomis kryptymis, tik viena blogybė, kad autobusai važinėja grupėmis: vienu metu atvažiuoja 2 – 3 autobusai, o po to 10 -15 ar net 20 minučių lauki kol atvažiuos kita grupė. Taip laukimas… Skaityti daugiau

Janina
Janina
4 metus

Sveikinu Vilniaus transporto įmonę su puikiais rezultatais ir išmokėjusiai Vilniaus miesto savivaldybei 360 tūkstančių eurų. Gal šie metai Vilniaus miesto savivaldybė taip pat baigs pelningai – be nuostolio ir sumažins turimą nuostolį.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button