Oro uostas

Vilniuje nusileido dar vienas KAM ir kariuomenės užsakytas orlaivis su medicininių apsaugos priemonių kroviniu

Penktadienio vidudienį Vilniaus oro uoste nusileido orlaivis, atgabenęs medicininių apsaugos priemonių krovinį iš Kinijos. Tai jau antras per pastarąją savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės per karinių pervežimų bendradarbiavimo platformą užsakyto orlaivio „Boeing 747F” skrydis į Lietuvą.

Karinio Europos judėjimo koordinavimo centro paslaugomis (MCCE) ministerija pasinaudojo, gavusi prašymą iš Susisiekimo ministerijos.

„Esant civilinių transporto orlaivių trūkumui rinkoje, nusprendėme šį mechanizmą panaudoti humanitariniams, Covid-19 pandemijos suvaldymo tikslams, taip prisidėdami prie kovos su Covid-19 pandemija. Be to, tai dar vienas pavyzdys, kaip NATO ir ES prisideda prie mūsų visų saugumo net ir taikos metu”, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Pirmą kartą Liuksemburgui priklausantis orlaivis „Boeing 747F” su medicininėmis apsaugos priemonėmis Vilniuje nusileido Velykų rytą, balandžio 12 dieną.

Europos judėjimo koordinavimo centras – tai NATO ir Europos Sąjungos šalių karinio bendradarbiavimo mechanizmas, leidžiantis dalyvaujančioms šalims efektyviai išnaudoti turimus pajėgumus, pirmiausia gabenant karius ir karinius krovinius. Lietuva prie karinio Europos judėjimo koordinavimo centro prisijungė 2015 metais. Iš viso šio centro veikloje šiuo metu dalyvauja 28 NATO ir Europos Sąjungos valstybės.

Jūratė Valančiūtė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button