Oro uostas

Bus aiškinamasi, ar Vilniaus oro uosto rekonstrukcija vykdyta nepažeidžiant įstatymų

Trečiadienį Seimo narys Linas Balsys Aplinkos apsaugos komitete inicijuoja parlamentinę kontrolę dėl tarptautinio Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos ir jos poveikio aplinkai bei šalia įsikūrusių gyvenviečių gyventojams.

Neseniai viešumoje pasirodė informacija, kad tarptautinis Vilniaus oro uostas, atsakingoms institucijoms nepateikęs duomenų apie planuojamą skrydžių ir keleivių srautų augimą po rekonstrukcijos, galimai nėra atlikęs poveikio aplinkai vertinimo.

„Tarptautinis Vilniaus oro uostas neabejotinai yra be galo svarbus Lietuvai, tačiau bet kokie, ypač tokie dideli projektai, kaip oro uosto rekonstrukcija, turi būti vykdomi atsižvelgiant į kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių gyvenimo gerovei. Jau dabar Vilniaus miesto bendrojo plano koncepcijoje pateikiama informacija, kad į oro transporto viršnorminio triukšmo poveikio zonas nakties metu patenka 4,8 tūkstančio vilniečių, kurie gyvena šalia orlaivių nusileidimo ir kilimo takų. Šalia oro uosto gyvenantiems žmonėms nerimą kelia ne tik triukšmas, bet ir tarša. Taip pat kyla daugybė klausimų, ar VĮ „Lietuvos oro uostai“, siekdama gauti visus reikalingus dokumentus ir leidimus tarptautinio Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcijai, pateikdama informaciją planuojamos ūkinės veiklos vertinime, kad keleivių srautai nesikeis, ir prašydama atlikti tik trumpalaikių statybų poveikio aplinkai vertinimą, o ne įvertinti ilgalaikį rekonstrukcijos poveikį, nepažeidė galiojančių teisės aktų. Tai ir planuojame išsiaiškinti parlamentinės kontrolės metu“, – sakė L. Balsys.

 

Pasak L. Balsio, oro uosto kaimynystėje gyvenantys žmonės ne tik nesulaukia iš VĮ „Lietuvos oro uostai“ informacijos apie planuojamas įgyvendinti triukšmo mažinimo priemones, bet ir nuotekų tvarkymą ir orlaivių oro taršos stebėseną.

„Buvo žadama, kad atsiras sistema, kurioje gyventojai galės stebėti triukšmo lygį realiuoju laiku, taip pat planuota koreguoti lėktuvų skrydžius, kad jie bent naktį netrikdytų ramybės. Gyventojams kelia nerimą oro uosto nuotekų tvarkymas, jie taip pat pasigenda ir veiksmų dėl oro taršos mažinimo. Salininkų gyventojai, kurie turi žemės sklypus šalia oro uosto, nesulaukia informacijos ir apie tai, kur ir kokiomis kryptimis oro uostas plėsis. Jie nežino, kaip elgtis su savo turima žeme. Gyventojai privalo žinoti, kas planuojama šalia jų gyvenamųjų teritorijų, kaip tai paveiks jų gyvenimą, o jei yra ar gali būti neigiamas tokios veiklos poveikis, – jis turi būti mažinamas. VĮ „Lietuvos oro uostai“ privalo bendrauti ir bendradarbiauti su vietos bendruomenėmis“, – teigė L. Balsys.

Parlamentinėje kontrolėje kviečiami dalyvauti Susisiekimo ministerijos, VĮ „Lietuvos oro uostų“ Vilniaus filialo, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Salininkų bendruomenės asociacijos atstovai, taip pat 50 žemės sklypų, esančių šalia oro uosto, savininkai.

 

Simona Stalilionytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arnoldas
Arnoldas
2 metus

“Vargšiukai” žinojo kur statėsi namus… Tai ko dabar verkia?

aha
aha
2 metus
Atsakinėti į  Arnoldas

” vargsiukai” vadovavos bendruoju planu, pgl. kuri turejo but naujas kilimo/tupimo takas kita kryptim, bet ” ne vargsiukei” valstybei nieko nereiskia pakeist planus, kam idomu zmoniu bedos.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button