Transportas

„Lietuvos geležinkeliai” pristato „Pajūrio ekspresą”: veš keleivius į Palangą ir Nidą

Artėjančiam vasaros sezonui AB „Lietuvos geležinkeliai” keleiviams pažėrė naujovių – pristatomi nauji jungtiniai maršrutai į Palangą ir Nidą savaitgaliais, nuolaidos šeimoms bei specialus, daugiau keleivių galintis vežti Velykinis traukinys.

Prieš šv. Velykas – šventinis traukinys

Artėjant šventiniam savaitgaliui, vienu iš populiariausių maršrutų Vilnius-Šiauliai-Klaipėda važiuos didesnio sąstato traukinys, kuriuo važiuoti galės daugiau keleivių nei įprastai. Be to, traukinyje bus ir specialus vagonas-restoranas.

 

Pasak „Lietuvos geležinkelių” generalinio direktoriaus pavaduotojo, Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus Lino Baužio, savaitgaliais šio maršruto traukiniai beveik visada yra pilni, o įvertinant tai, kad artėjant šv. Velykoms keleivių srautai dar labiau padidės, nuspręsta gerokai padidinti traukinio sąstatą – šiuo traukiniu galės vykti net 420 keleivių (įprastai – 280 keleivių).

Velykinis traukinys iš Vilniaus išvyks balandžio 14 d., penktadienį, 17 val. 45 min. Atgal į Vilnių iš Klaipėdos traukinys pajudės 16 val. 05 min.

Į Palangą ir Nidą veš „Pajūrio ekspresas”

 

Jau nuo šių metų gegužės 26 d. iki rugpjūčio 27 d. į populiariausius Lietuvos kurortus penktadieniais bei šeštadieniais keleivius planuojama vežti „Pajūrio ekspresu” maršrutais Vilnius-Palanga ir Vilnius-Nida. Naujas, šiuolaikiškas traukinys iš Vilniaus išvyks penktadieniais 11 val. 55 min., o šeštadieniais – 7 val. 25 min. Traukinys iki Kretingos ir Klaipėdos stočių važiuos be sustojimų.

Iš Kretingos geležinkelio stoties į Palangą ar iš Klaipėdos – į Nidą keleivius veš specialūs autobusai. Keleiviams nereikės pirkti atskiro autobuso bilieto. Vykstantiems į Nidą nereikės rūpintis ir kelto bilietu ar rinkliava už įvažiavimą į Neringą.

„Keleivių srautas vasaros savaitgaliais išauga daugiau nei trečdaliu, dauguma jų skuba į pajūrį, tačiau tik nedaugelis rinkdavosi kelionę traukiniu dėl sudėtingo susisiekimo ir šeimai nepriimtinos kelionės kainos. Tai iš tiesų nebuvo labai patogu, – teigia Keleivių vežimo direkcijos direktorius L. Baužys. –  Todėl šiemet nusprendėme pasiūlyti visiškai naują produktą – „Pajūrio ekspresą”. Keleivis nusipirks vieną bilietą iš Vilniaus į Palangą, Nidą, Juodkrantę, Pervalką ar Preilą.”

 

Į bilieto kainą bus įskaičiuota visa kelionė iš geležinkelio stoties iki kurortų. Išlipus iš traukinio geležinkelio stotyje keleivių lauks autobusai, kurie nuveš iki Palangos arba Nidos. Maža to, autobusai pravažiuos per visą Palangą ir Nidą, kad keleiviai galėtų greitai ir patogiai pasiekti galutinį savo tikslą. Keleiviai „Pajūrio ekspresu” Palangą pasieks per 4 valandas, Nidą – per kiek daugiau nei 5 val.

„Pajūrio ekspresas” patogus ne tik dėl komforto keliauti traukiniu, kuriame daugiau vietos, siūloma kava ir užkandžiai. Jei pagalvotume apie automobilių kamščius ties Klaipėda ir Palanga, nekalbant jau apie stovėjimą iki 2 valandų prie kelto sekmadieniais grįžtant iš Neringos, tai traukinys gali pralenkti netgi vykstančius automobiliais”, – pasakoja L. Baužys.

Sekmadieniais keleiviai iš Palangos išvyks 18 val. 20 min., iš Nidos – 16 val. 30 min. Juos iš nurodytų kurortų vietų iki geležinkelio stoties Kretingoje arba Klaipėdoje taip pat nuveš specialūs autobusai.

 

Šeimoms – papildomos nuolaidos

„Kita naujovė, kurią pristatome kartu su vasaros maršrutais – nuolaidos keliaujantiems šeimomis, – pasakoja L. Baužys. – Mūsų tikslas – kad vasarą šeimos keliautų saugiai, greitai ir patogiai, o kelionė traukiniu taptų alternatyva automobiliui”.

Ir pats „Pajūrio ekspresas” bus pritaikytas keliauti su vaikais – šiame traukinyje bus įrengtos specialios žaidimų erdvės vaikams, kuriose mažieji keliautojai turės užsiėmimų, galės žiūrėti animacinius filmus.

 

Trijų asmenų šeimai kelionė į abi puses maršrutu Vilnius-Palanga-Vilnius kainuos apie 90 EUR,  maršrutu Vilnius-Nida-Vilnius – 99 EUR (antrąja klase), pirmąja klase – iki 114 EUR. Šeimos bilietus bus galima įsigyti 3-5 asmenų grupei, kurioje yra 1 arba 2 suaugę asmenys ir bent vienas vaikas iki 18 m.

Taip pat bus sudarytos sąlygos į kurortą nusigabenti savo dviračius ir netgi augintinį.

Bilietas į Nidą (į vieną pusę) vienam asmeniui kainuos 22,30 EUR antrąja klase, norintiems keliauti pirmąja klase tokia kelionė kainuos 26 EUR. Bilietas Vilnius-Palanga antrąja klase kainuos 21 EUR, pirmąja klase – iki 24,60 EUR.  Į šias kainas įskaičiuotas autobuso bilietas, taip pat kelto bilietas ir ekologinis mokestis (keliaujant į Nidą).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
4 metus

O tai kaip atleiskit traukinys iki Nidos nuvažiuos? Ar perskris per marias, o gal tuneliu po mariom?:-)

Petraitis
Petraitis
4 metus

Toks naujas ir gražus traukinys, o pinigai į balą… Pirma – kažkaip gėdingai atrodo, kuomet šiuolaikiškas traukinys “lekia” tik 80 km per valandą greičiu 😉 Antra – bet kuris valstietis daba turi savus ratus, todėl jo nepriversi net su mietu persėsti į traukinį ar autobusą. Ir trečia – nereikia būti matematikos mokslų kandidatu, kad pinigiškai apsimoka važiuoti su savo transporto priemone. Pažiūrėkite kiek Kautra vargsta su panašiais reisais važinėjančiais autobusais. Ko tik jie nesiųlo ir WiFi ir 220V, TV, dviratį pavežti už dyką, trūksta tik panų… ir ką? Daug važiuojančių? Comedy 🙂

Katinas
Katinas
4 metus

Ir taip didinate užteršimo mokestį Palangos- Nidos poilsiautojams, o kelias traukiniui spėju ne siauras padarytas bus, kiek gamtos dar bus sunaikinta dėl žmonių patogumo… Dar prieš keliatą metų degusi Smiltyne nėra atsigavusi, manau reiktų skirti tam dėmesį.

nia
nia
4 metus
Atsakinėti į  Katinas

skaitei straipsnį?

Klemensas
Klemensas
4 metus
Atsakinėti į  Katinas

Nepanikuokite, nuo Klaipėdos į Kuršių Neriją traukinys važiuos po Kuršių mariomis iškastu tuneliu, o jau Kuršių Nerijoje visi miestukai bus pasiekiami metro.

zygas
zygas
4 metus
Atsakinėti į  Klemensas

tai tik vilnius, o paprastu miestu tai suniukai, kaip kokie antrarusiai jiems spyga

weru
weru
4 metus

Ir vėl tik vilniečiams viskas…

Justas
Justas
4 metus

Per 4 valandas???? Čia rimtai?? Tai bent proveržis 2017 metų :DDDDDDDD ~300 km per 4 val. :DDDDD naujas traukinys. Mano manymu optimalus laikas tokiam atstumui yra max 2 val. Kaimas žodžiu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button