Šiandien Europos molekulinės biologijos organizacija (EMBO) paskelbė dešimt 2024 m. EMBO laboratorijų kūrimo dotacijų (angl. Installation Grant) laimėtojų. Tarp jų – ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkas dr. Stephenas Knoxas Jonesas jaunesnysis. Ši EMBO finansavimo schema programoje dalyvaujančių šalių mokslininkams teikia kelerių metų finansavimą steigiant ir plėtojant tyrimo grupes.

Dr. S. Knoxui Jonesui dotacija suteikta vykdant projektą, susijusį su patikimų ir nuspėjamų genų redagavimo priemonių kūrimu.

„Pagal bendrą mano komandos mokslinių tyrimų kryptį šiame projekte daugiausia dėmesio bus skiriama būdų, kaip patobulinti genų redagavimo technologijas, paieškai. Šiuo projektu sieksime patobulinti genų redagavimo įrankius, įskaitant CRISPR-Cas fermentus. Taip pat ieškosime būdų, kaip redaguoti genus, kurių redaguoti šiuo metu dar negalime“, – aiškina dr. S. Knoxas Jonesas.

Kaip teigia mokslininkas, šios finansavimo priemonės privalumas – ne tik piniginės lėšos, bet ir galimybė dalyvauti EMBO jaunųjų tyrėjų tinkle. Kadangi jame dirba žymiausi jaunieji tyrėjai iš viso pasaulio, šie mainai suteiks tobulinimosi galimybes visai dr. S. Knoxo Joneso komandai.

EMBO dotacijos teikiamos tyrimų grupės vadovams trejus–penkerius metus. Gavėjui per metus skiriama 50 tūkst. eurų siekianti suma, be to, jis gali kreiptis dėl papildomo finansavimo iki 10 tūkst. eurų per metus. Dotacijos laimėtojai tampa dalimi EMBO jaunųjų tyrėjų tinklo, kurį sudaro daugiau kaip 600 dabartinių ir buvusių EMBO jaunųjų tyrėjų, įrengimo dotacijų gavėjų ir pasaulinių tyrėjų. Todėl EMBO dotacija suteikia ne tik finansinį pranašumą, bet ir ryšių mezgimo, mentorystės bei mokymų galimybes, taip pat prieigą naudotis Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) Heidelberge, Vokietijoje, įrenginiais.

„Lyginant su daugeliu kitų mokslo finansavimo šaltinių, EMBO programos yra lankstesnės. Todėl šias lėšas esu numatęs įdarbinti jau esamiems tyrimams plėsti ir naujų krypčių žvalgymui. Priklausomai nuo įgytų žinių, galėsime šiuos finansus lengvai kreipti į pačias perspektyviausias sritis“, – sako EMBO dotacijos gavėjas.

Naujieji dotacijų gavėjų tyrimai apima daugybę biologinių procesų – nuo senėjimo, navikų biologijos, žarnyno ir smegenų ašies ryšio, mikrobiotos iki genų redagavimo įrankių. Naujieji EMBO dotacijos gavėjai steigs laboratorijas įvairiose Europos šalyse. Be Lietuvos, dotacijas laimėję mokslininkai steigs ir tobulins laboratorijas Čekijoje, Estijoje, Lenkijoje, Portugalijoje ir Turkijoje.

„Džiaugiamės, kad šiuos išskirtinius mokslininkus remia EMBO. Mes skatiname kompetenciją gyvybės mokslų srityje visoje Europoje ir už jos ribų, todėl tikimės, kad naujieji dotacijų gavėjai prisidės prie šios veiklos. Jų moksliniai tyrimai neabejotinai sustiprins gyvybės mokslus atitinkamose šalyse ir praturtins mūsų mokslo bendruomenę“, – sako EMBO direktorė Fiona Watt.

Šių metų dotacijos programą remia Lietuvos mokslo taryba, Čekijos Respublikos švietimo, jaunimo ir sporto ministerija, Graikijos generalinis mokslinių tyrimų ir inovacijų sekretoriatas, Vengrijos mokslų akademija, Lenkijos švietimo ir mokslo ministerija, Portugalijos mokslo ir technologijos fondas ir Turkijos mokslinių ir technologinių tyrimų taryba. Graikija ir Vengrija prie EMBO įsikūrimo dotacijų schemos prisijungė 2023 m.

Kitas paraiškų teikimo terminas – 2024 m. balandžio 15 d. Daugiau informacijos apie EMBO laboratorijų kūrimo dotacijas, įskaitant tinkamumo kriterijus ir paraiškų teikimo tvarką, rasite čia.

EMBO yra daugiau nei 1900 mokslininkų vienijanti organizacija, skatinanti kompetenciją gyvybės mokslų srityje Europoje ir už jos ribų. Organizacijos tikslai – remti talentingus mokslininkus visais jų karjeros etapais, skatinti keitimąsi moksline informacija ir padėti kurti geriausių mokslinių rezultatų pasiekti įgalinančią tyrimų aplinką. EMBO padeda jauniems mokslininkams plėtoti mokslinius tyrimus, skatina jų tarptautinį žinomumą ir užtikrina jų mobilumą. Kursuose, seminaruose, konferencijose ir moksliniuose žurnaluose skleidžiama informacija apie naujausius mokslinius tyrimus ir siūloma mokytis metodų, padedančių išlaikyti aukštus mokslinių tyrimų praktikos standartus. EMBO padeda formuoti mokslo ir mokslinių tyrimų politiką, siekdama gauti bendruomenės grįžtamąjį ryšį ir atidžiai sekdama mokslo tendencijas Europoje. Daugiau informacijos: www.embo.org

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist