Pirmą kartą skelbiamais pasaulyje pirmaujančios paslaugų, analizės ir įžvalgų pasaulinio aukštojo mokslo sektoriuje tiekėjos „Quacquarelli Symonds“ (QS) 2024-tųjų Europos universitetų reitingas. Remiantis pateiktais duomenimis, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) užima 307 vietą iš 690 vertintų universitetų Europoje, 4 iš 6 Lietuvoje reitinguotų universitetų  bei patenka tarp 45 % geriausių universitetų Europoje. 
 
„Džiaugiamės, jog pagal šį reitingą VILNIUS TECH užima aukštas pozicijas tarptautiškumo srityse – pagal atvykstančių studentų skaičių užimame 136 vietą, o pagal besimokančių kitų šalių studentų – 164 vietą Europoje. Esame patrauklūs užsienio studentams, nes pusę mūsų dėstomų studijų programų yra anglų kalba. Taip pat džiaugiamės, kad esame  84 vietoje pagal tai, kiek vienam dėstytojui tenka studentų. Šis įvertinimas parodo ne tik studijų grupių dydį, bet ir kiek tiesioginio dėmesio gali skirti dėstytojas kiekvienam savo studentui. Šiame reitinge pasižymėjome ir pagal darbdavių reputaciją, citavimą mokslo kontekste bei tarptautinį personalą įdarbinimą,“ – teigia universiteto prorektorius Adas Meškėnas. 

Lyginant praėjusių metų reitingų duomenis,  VILNIUS TECH užėmė 151-200 poziciją architektūros kryptyje, mechanikos, aeronautikos ir gamybos inžinerijos kryptyje pakilo į 351-400 poziciją. Pagal „QS Emerging Europe & Central Asia Rankings 2023“ reitingus VILNIUS TECH užėmė 56 vietą geriausiųjų Europos ir Centrinės Azijos šalių universitetų sąraše.  

VILNIUS TECH universitetas įkurtas 1956 metais bei šiuo metu jame veikia 10 fakultetų. Universitetas turi daugiau nei penkiolika tyrimų centrų, institutų, bei 22 tyrimų laboratorijas, kuriose jaunieji inžinieriai ir novatoriai kuria naujas inovacijas bei technologijas. VILNIUS TECH šiuo metu mokosi virš 8000 studentų, 18 % iš jų yra užsienio studentai iš 80 pasaulio šalių. Net 96 % baigusių studijas VILNIUS TECH universitete įsidarbina pagal specialybę.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist