MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: Organizatorių
Švietimas

Vilniuje bus ruošiami “Sitecore” specialistai – Lietuvoje jų vos 20

Lietuva žengė dar vieną didelį žingsnį įsitvirtinant Europos informacinių technologijų žemėlapyje. Viena didžiausių Olandijos IT bendrovių „Macaw“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Socialinių mokslų kolegija (SMK) dėl naujo studijų modulio įdiegimo vykdomose IT krypties studijų programose.

SMK ir „Macaw“ pasirašytame bendradarbiavimo susitarime nurodoma, kad kolegijoje bus dėstomos „Sitecore“ modulis, o gabiausius studentus bendrovė „Macaw“ priims stažuotis ir dirbti Vilniaus ir Amsterdamo biuruose.

2001 – aisiais metais Danijoje įkurta bendrovė „Sitecore“ buvo viena pirmųjų pradėjusi siūlyti inovatyvius sprendimus internetinėms svetainėms. Vos per kelerius metus įmonė tapo viena žinomiausių visame pasaulyje, o jos sprendimus pradėjo naudoti didžiosios korporacijos. Tačiau Lietuvoje šios sistemos specialistų nėra daug, o mūsų šalyje besikuriančios tarptautinės bendrovės ieško vis daugiau šių specialistų.

„Macaw“ bendrovės vadovas William van der Pijl teigia, kad bendradarbiavimas bus naudingas visoms pusėms.

„Lietuvoje „Sitecore“ specialistų beveik nėra, todėl manome, kad bendradarbiavimas su Socialinių mokslų kolegija bus naudingas abejoms pusėms. Mes siekiame išsiugdyti specialistus, o mūsų partneriai siekia turėti pagal verslo poreikius pagrįstą studijų programą. Džiaugiamės galėdami prie to prisidėti“, – sakė W. van der Pijl

Olandijos bendrovės atstovas teigia, kad Lietuvoje planuojama sukurti 80 su „Sitecore“ technologija susijusių darbo vietų.

SMK direktorė Gabija Skučaitė teigia, kad toks bendradarbiavimas ypač naudingas studentams.

„Mūsų kolegija siekia, kad studentai įgytų praktines žinias, kurios jiems padės darbo rinkoje ir darbdaviams nereikės investuoti laiko į darbuotojų apmokymą. Siekiame būti technologijų ir inovacijų proveržio lyderiai Lietuvoje, o bendradarbiavimas su globaliomis verslo organizacijomis leidžia mums siekti šių tikslų“, – sako SMK vadovė Gabija Skučaitė.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigia, kad tokios iniciatyvos Lietuvai leis pritraukti investicijas bei mūsų šalies specialistams būti daugiau konkurencingiems rinkoje.

„Darbo jėgos pasiūla Lietuvoje nėra didelė, todėl šalies aukštosios mokyklos turėtų ruošti specialistus, kurių reikia Lietuvoje veikiančioms įmonėms ir kurie iš karto po studijų, be papildomų darbdavio investicijų į mokymus galėtų įsidarbinti ir kurti produktus. Dėl to verslo dalyvavimas rengiant studijų programas yra būtinas, nes tai padeda augti ir jau Lietuvoje įsikūrusioms įmonėms, ir pritraukti naujų investuotojų“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.“.

Kolegijos atstovai teigia, kad naujas modulis į programą bus įtrauktas jau vasario mėnesį.

Šiuo metu „Sitecore“ sistemą daugiausia naudojamos Skandinavijos, Beneliukso ir Šiaurės Amerikos šalyse. „Macaw“ atstovai teigia, kad pasauliniu mastu šių specialistų poreikis kiekvienais metais tik didės: „Labai tikiuosi, kad Lietuva jau netolimoje ateityje turės ne vieną šimtą specialistų, kurie galės dirbti su šia sistema, o tai bus naudinga visiems – tiek verslui, tiek patiems darbuotojams“.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Tiksliuosius mokslus bus galima studijuoti nemokamai

ELTA

Naujame studijų finansavimo plane – daugiau nemokamų vietų „tiksliukams“, rezidentams

BNS

Fabijoniškėse atidarytas naujas vaikų darželis – erdvė 100 mažųjų vilniečių

Evaldas Činga

Pavilnyje iškils nauja mokykla

Donatas Andrijauskas

VGTU pradės ruošti kūrybinės astronautikos specialistus

Donatas Andrijauskas

Vilniaus universitetas skirs stipendijas šimtui būsimų studentų iš skurdžių šeimų

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika