Vilniaus universitetas (VU) antrus metus iš eilės siūlo nemokamas studijas ir finansinę pagalbą gabiausiems Ukrainos studentams. Prieš trejus metus VU įsteigtos „LDK stipendijos“, suteikiamos ukrainiečiams, stojantiems į VU, ir skirtos jaunuoliams padengti pragyvenimo išlaidas pirmaisiais studijų metais.

Į VU stojantiems ukrainiečiams siūloma rinktis bakalauro, vientisųjų ir magistro studijų programas. Daliai šios šalies studentų studijos, kaip ir pernai, nieko nekainuos, o patiems gabiausiems studentams pirmaisiais studijų metais bus mokamos specialios VU įsteigtos 300 eurų dydžio mėnesinės stipendijos.

Pernai studijas VU pradėjo daugiau kaip 400 studentų iš Ukrainos. Visi jie gavo LDK stipendijas, 370 studentų buvo atleisti nuo studijų įmokos VU nuosavomis arba Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtomis lėšomis. Viena tokių buvo ir pernai globalios reklamos studijas VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete pasirinkusi mergina iš Ukrainos Mariia Torianyk

„Renkantis studijas man pagrindiniai faktoriai buvo, ar universitete teikiama parama Ukrainos studentams ir kokią poziciją universitetas užima pasaulinio reitinguose, be to, ar jame yra dėstoma mane dominanti programa anglų kalba. Nustebino, kad VU yra tarp 400 geriausių pasaulio universitetų. Dėl šių priežasčių pasirinkau studijuoti VU ir labai džiaugiuosi šiuo sprendimu. Mano studijų programa – įdomi, visi dėstytojai yra profesionalūs, geranoriški. Mano kurse yra 50 studentų – visi jie yra skirtingų tautybių, amžiaus ir patirčių, todėl kiekvienam lengva susirasti bendraminčių ir draugų“, – studijomis džiaugiasi Mariia.

Šiemet ukrainiečių stojimo terminas yra pratęsiamas iki 2023 m. rugpjūčio 20 d. Priėmimas bus vykdomas per VU priėmimo sistemą apply.vu.lt. Ukrainos piliečiai į Lietuvą turi atvykti studijoms ne vėliau nei 2023 m. rugpjūčio 25 d.

Prieš dvejus metus įsteigęs specialią „Gimtadienio (vėliau „450-mečio“) stipendiją“, o prieš trejus metus – „LDK stipendiją“ baltarusiams, o vėliau ukrainiečiams, VU siekia įgyvendinti savo socialinę misiją ir didinti aukštojo mokslo prieinamumą visiems. Nei represijomis demokratinius procesus užgniaužti bandantys režimai, nei jaunuolių šeimos socialinė ar finansinė padėtis, neturėtų jiems užkirsti kelio į aukštąjį mokslą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist