MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Švietimas

Vilniaus licėjus sulauks renovacijos

Nuo 1990 metų veikiančios prestižine gimnazija laikomo Vilniaus licėjaus pastatas bus atnaujintas. Tikimasi, kad jo remonto darbai prasidės jau šią vasarą, tačiau kada jie bus baigti, mokyklos vadovas kol kas neprognozuoja. Saulius Jurkevičius sako, kad ugdymo procesas dėl to nebus sutrikdytas. 

„Planuojama iš esmės renovuoti mokyklą – ją apšiltinti, pertvarkyti vidaus instaliacijas, sutvarkyti vidų. Tai yra kapitalinis mokyklos remontas, kuris turėtų tą pastatą iš esmės pertvarkyti, nes jis dabar yra šiek tiek apleistas“, – BNS sakė Vilniaus Licėjaus direktorius S. Jurkevičius.

„Mes esam turbūt paskutinė mokykla, kuri atrodome taip gana prastokai iš išorės ir bendrame kitų mokyklų kontekste“, – pridūrė mokyklos direktorius.

Pasak jo, keičiantis Vilniaus valdžioms, buvo remontuojamos kitos mokyklos, o licėjus buvo pamirštas. 

„Keitėsi miesto valdžios ir jos turbūt labiau matė kitas mokyklas. Atrodo, kad licėjui visada visko užteko, ir taip jau gerai. Galiausiai likome primiršti. Jeigu būsime renovuoti, nelabai kas ir galės priekaištauti licėjui, nes jau eilėj esame paskutiniai“, – teigė S. Jurkevičius.

Pasak Vilniaus savivaldybės atstovės spaudai Neringos Kolkaitės, šiuo metu Vilniuje yra daugiau nerenovuotų mokyklų, tačiau jų skaičiaus ji negalėjo pasakyti. 

S. Jurkevičiaus teigimu, licėjuje trūksta erdvės, todėl remonto metu bus siekiama optimizuoti erdves. Tačiau statyti priestato neplanuojama.

„Mes pageidaujame, kad iš tos renovacijos kai kurias erdves pertvarkytume, siekdami laimėti papildomų erdvių“, – BNS sakė S. Jurkevičius. 

S. Jurkevičius neprognozavo, kaip remontas paveiks mokymo procesą – anot jo, pastato vidaus darbai  galėtų būti atliekami vasarą, o išorės – rudenį. Anot jo, toks turėtų būti reikalavimas rangovui. 

„Praktiškai kitaip užtikrinti ugdymo procesą būtų neįmanoma“, – pabrėžė S. Jurkevičius.

Licėjaus direktorius tikisi, kad darbai bus pradėti jau šią vasarą, o jei nepavyktų, jie tikriausiai nusikels į kitų metų vasarą.  

Savivaldybės valdoma Vilniaus vystymo kompanija licėjaus atnaujinimo rangovo konkursą paskelbė šią savaitę. Už daugiau nei 1,9 mln. eurų planuojama iš esmės rekonstruoti pastatą, o darbai turėtų trukti 6 mėnesius.

Paskutinį kartą Vilniaus licėjus buvo remontuotas 2006 metais – tuomet buvo pakeisti pastato langai, sutvarkyta šildymo sistema, apšiltintas stogas.

Iki 1990 metų licėjaus pastate veikė gamybinio mokymo kombinatas

Autorius: Paulius Viluckas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kaimynas Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Kaimynas
Skaitytojas
Kaimynas

Seniai laikas. Pastatas atrodo kaip Chernobylio atomine. God save this place.

Panašūs pranešimai

Į sostinės mokyklas jau užsiregistravo 8 000 moksleivių

Evaldas Činga

Privačios mokyklos kelia įkainius

BNS

Vilniaus miesto mokyklos kviečiamos steigti FabLab dirbtuves

Evaldas Činga

Pusė Vilniaus dvyliktokų naudojasi korepetitorių paslaugomis

Evaldas Činga

R. Šimašiaus komanda naują kadenciją svarsto perimti vadovavimą Vilniaus švietimui

BNS

Pirmieji pasaulyje: „BitDegree“ ir Vilniaus universitetas motyvuos mokytis internetu

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika