Švietimas

Vaikai vaikams: pirmoji tokio formato užduočių knygelė plečia kūrybiškumo ribas

Ieškodami naujų kūrybiškų vaiko ugdymo būdų, Lietuvos kūrėjai atsigręžė į vaikus ir pasiteiravo jų pačių, kas jiems būtų įdomiausia. Tokio unikalaus bendradarbiavimo metu gimė bene pirmoji kūrybiškų užduočių knygelė, kurią savo bendraamžiams sukūrė patys vaikai iš Vilniaus Visų Šventųjų šeimos ir paramos centro su šiek tiek profesionalių kūrėjų pagalbos.

Projekto metu vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų kartu su kūrėjomis Urte Karaliūte ir Akvile Magicdust tyrinėjo fantazijų pasaulį – mėgino įsivaizduoti kosmoso džiungles ir jų gyventojus, o vėliau, naudodami įvairias priemones, šias idėjas perkėlė ant popieriaus.

Knygelės pavadinimas „Kaip Sidas kosmoso džiunglėse pamestos šypsenos ieškojo“ išduoda, kad joje slepiasi ne tik užduotys, bet ir fantastinė istorija, žadinanti vaiko vaizduotę ir plečianti kūrybinio mąstymo ribas.

 

Spaustuvėje „Kitokia grafika“ projekto dalyviai susipažino ir su technine knygos leidybos proceso puse – pamatė, kaip jų piešiniai skaitmenizuojami, spausdinami bei įrišami.

„Nors knygelės gamyba gali pasirodyti kaip primityvi priemonė, tačiau šis procesas nesunkiai tampa stipriu kompleksiniu įrankiu, padedančiu plėsti socialinę atskirtį patiriančių vaikų kūrybiškumo ribas, karjeros galimybių suvokimą, kelti pasitikėjimą savimi bei keisti požiūrį į savo gebėjimus“, – teigia kūrybinio labdaros projekto idėjos autorė Urtė Karaliūtė.

 

Pasakodama apie idėjos daugialypiškumą, Urtė atskleidžia, kad greta vaikų kūrybingumo ugdymo projekto užduotis buvo sukurti plačiajai visuomenei skirtą kokybišką išskirtinį produktą, kuris ne tik pritrauktų lėšų vaikų dienos centro lankytojų kultūriniam švietimui, bet ir keistų visuomenės požiūrį į bendruomenės paraštėse esančių žmonių gebėjimus.

„Pamatę knygelę greičiausiai nustebsite, kad joje esantys piešiniai sukurti vaikų“, – sako U. Karaliūtė.

 

Lapkričio 29 d. 17:30 val. Žvėryne įsikūrusioje dailės reikmenų parduotuvėje „Skizze“ vyks knygelės pristatymas, kur įvairaus amžiaus leidinio autoriai pasakos apie savo kūrinį ir kvies trumpam tapti kosmoso džiunglių gyventojais piešimo ant kūno dirbtuvėlėse.

Šis netradicinis leidinys tai – bendras Vilniaus Visų Šventųjų vaikų dienos centro, spaustuvės „Kitokia grafika“ ir kūrėjų Urtės Karaliūtės, Akvilės Magicdust ir Vilmanto Žumbio projektas. Visos lėšos, surinktos pardavus leidinį, skiriamos vaikų iš sunkumus patiriančių šeimų edukacinėms ir kultūrinėms veikloms. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Facebook pristatymo renginys: goo.gl/ri8dPm

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button