Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų –  įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. Kadangi įstaigos ir organizacijos vis dar aktyviai registruojasi, tad registraciją šiemet nutarta pratęsti visą birželį.

Šiemet įstaigos ir organizacijos paruošė daugybę įvairiausių užsiėmimų, tinkančių skirtingo amžiaus ir nevienodų poreikių vaikams. Pvz., Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras kvies į mobilią laboratoriją – infomobilį, kuriame bus rengiami interaktyvūs užsiėmimai inžinerinių mokslų temomis, profesinio orientavimo programa. Vilniuje, Lietuvos aklųjų bibliotekoje, kūrybinėse dirbtuvėse, vaikai kurs atvirukus nematančiam draugui, vyks edukacinis užsiėmimas, supažindinantis su Brailio raštu. Kam patinka ekstremalesni potyriai, laukia Stetiškių aerodromas Panevėžyje. Molėtų pradinukams, mylintiems gyvūnėlius, šio miesto švietimo centre veiks programa, mokanti saugiai susidraugauti su šunimis. Užsiėmimuose taip pat dalyvaus specialius egzaminus išlaikęs šuo. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra organizuos dvi paskaitas ir ekskursijas apie senąjį Vilnių ir jo legendas. Alytiškiai mokiniai Alytaus profesinio rengimo centre specialiai jiems įkurtoje virėjų laboratorijoje mokysis gaminti sveikuoliškus kokteilius, kepti meduolius ir kt. Alytaus apskrities moterų futbolo klubas savo aikštyne taip pat lauks mėgstančių šią sporto šaką vaikų. Vilniaus policijos klubas vaikams ir jaunimui parengė keramikos dirbtuves. Viešoji įstaiga Panevėžyje conmusica.lt nemokamai mokys groti saksofonu, gitara ir kitais instrumentais. Atviras jaunimo centras Vilniuje siūlys įvairius stalo žaidimus, pokalbius prie arbatos. Utenos rajono Sudeikių daugiafunkcis centras į vasaros stovyklą priims ne tik vietinius, bet ir vaikus, atvykusius pas giminaičius pailsėti. Į dienos stovyklas Sudeikiuose jau yra užsiregistravę daugiau nei 70 vaikų.

Visi renginiai skelbiami Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro edukacinių erdvių žemėlapyje.

Daugiausia atvirų edukacinių erdvių veiks Šiaulių rajono, Alytaus ir Kauno miestų, Kėdainių rajono, Panevėžio rajono, Vilniaus miesto, Mažeikių, Jurbarko, Šakių rajonų savivaldybėse.

Akcija „Atverk duris vasarai“ organizuojama antrus metus. Pernai akcijoje dalyvavo daugiau kaip 160 įstaigų, ypač aktyviai įsitraukė profesinio mokymo centrai.

Aktyviausi ir kūrybingiausi užsiėmimų organizatoriai šiemet bus apdovanoti puikiu prizu –  kelione į Estiją.

Registracija pratęsiama iki liepos, užregistruoti savo edukacinę erdvę galima Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro interneto svetainėje www.lmnsc.lt/vasara.

Projektas „Atverk duris vasarai“ yra Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist