Šiandien sparčiai augančiame Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti net 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių. Prie naujojo Pilaitės lopšelio-darželio pastato planuojama pastatyti ir atskirą priestatą, kuriame bus įrengtas baseinas.

„Suprantame ikimokyklinio ugdymo įstaigų problematiką Pilaitėje, todėl sieksime ir toliau nuosekliai investuoti į infrastruktūros plėtrą. Šis darželis bus puikus šiuolaikinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos pavyzdys – joje esantis baseinas nuo mažumės skatins vaikus prie aktyvaus gyvenimo būdo. Šalia darželio atsirasiančios viešosios erdvės bus pritaikytos bendruomenės poreikiams“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas

Naujasis lopšelis – darželis bus dviejų aukštų, U formos plano, bendras pastato plotas užims apie 3,5 tūkst. kv. m. Pirmame ugdymo įstaigos aukšte numatytos virtuvės, skalbyklos patalpos su tiesioginiu patekimu iš lauko, taip pat sargo patalpa, ūkio dirbtuvės, sporto/aktų salė ir pagalbinės patalpos. Sporto/aktų salė suprojektuota taip, kad iš jos būtų galima patekti tiesiai į lauką ir įvairūs renginiai šiltuoju sezonu galėtų vykti tiek viduje, tiek lauke. 

Planuojama, kad kiekvienos grupės blokas bus sudarytas iš persirengimo zonos su spintelėmis, virtuvėlės, sanitarinio mazgo ir grupės žaidimo/miegojimo patalpomis. Naujas darželis bus pritaikytas ir neįgaliesiems, planuojama įrengti liftą, kurio pagalba bus galima patekti į antrą pastato aukštą.

„Modernus ir šiuolaikiškas lopšelis – darželis mažiesiems vilniečiams arčiau namų – to siekiame aktyviai kurdami naujas vietas darželinukams. Džiaugiamės, kad naujojo darželio-lopšelio statybų pradžią pradedame įkasdami kapsulę – susaistyto laiko ir istorijos simbolį. Jis yra priminimas, kad viskas, ką darome, nėra tik šiandienos užduotis. Tai – visų mūsų pastanga, žinios ir susitelkimas vardan ateities. Ateities tų, kurie į pasaulį žiūri smalsiausiomis akimis ir dar tik pradeda gyvenimo pažinimo kelionę. Tikimės, kad kiekvienas čia jausis saugus, mylimas ir išgirstas. To linkiu visai darželio bendruomenei. Jūsų gyvenimas čia yra svarbus visam mūsų miestui“, – sako Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.

Darželis bus statomas vienu etapu: bus įrengtas pastatas, sutvarkytas sklypas bei baseinas su visa jam reikalinga technika. Parengtame projekte numatyti skvereliai, mažosios architektūros  elementai, o greta esamos sporto aikštelės numatyta vieša vaikų žaidimų erdvė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist