Išmaniosios programėlės gali palengvinti daugelį gyvenimo sričių – padėti susiplanuoti darbus, laisvalaikį, tvarkytis buityje, gaminti, bendrauti ir lavinti įgūdžius. Šiai technologijai užkariaujant vis daugiau skirtingų sferų, Vilniaus universiteto antrakursiams pavyko pastebėti lietuviams aktualiausias problemas ir rasti joms inovatyvius sprendimus. Studentai sukūrė išmaniąsias programėles, kurios leis keliais paspaudimais sekti išlaidas kasdieniams pirkiniams, lengviau rasti geriausius nekilnojamojo turto pasiūlymus bei paprastai įsigyti Lietuvos ūkininkų produkcijos, paremti vietinį verslą.

Padės išsirinkti pigiausią prekių krepšelį

Pastebėję paprasto ir sutaupyti apsiperkant kasdienių prekių leidžiančio įrankio trūkumą, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto programų sistemų specialybės antro kurso studentai Gintarė Balsytė, Dominykas Jasiūnas, Kęstutis Keršis, Evaldas Grublys sukūrė išmanią naujų pirkinių užrašinę. Anot studentų, iki šiol tokios priemonės, kuri leistų vienoje vietoje patogiai sekti išlaidas ir tuo pačiu palyginti skirtingų pardavėjų siūlomas tų pačių produktų kainas, nebuvo.

Naujosios programėlės vartotojai galės apsipirkę parduotuvėje nuskenuoti pirkinių čekį, specialios technologijos pagalba programėlė identifikuos prekių kainas ir jas išsaugos. Vėliau šias kainas bus galima palyginti su kitos parduotuvės panašiomis prekėmis. Pavyzdžiui, prieš apsiperkant maisto prekių parduotuvėje, programėlės naudotojas galės programėlėje susidaryti pirkinių sąrašą ir gaus paskaičiavimus, kiek jo prekių krepšelis atsieitų vienoje ir kitoje parduotuvėje ir taip įvertinti, kur apsipirkti apsimoka labiau.

„Mūsų sukurtas įrankis suteiks galimybę pasidaryti pirkinių sąrašus, atsižvelgiant į vartotojo poreikius bei kainas skirtingose parduotuvėse, taip pat galimybę sekti apsipirkimų dažnį, stebėti išlaidas pirkiniams bei sutaupytas išlaidas, galimybę gauti pigiausius pasiūlymus savo pasirinktai prekei. Vartotojui nereikia saugoti fizinių čekių, jis gali juos nuskenuoti ir visus saugoti savo paskyroje. Be to, čia pat galima sekti ir savo išlaidų statistiką“, – sako E. Grublys.

Studentų idėjos spendžia aktualias problemas

Savo sukurtą programėlę studentai pristatė VU fakulteto organizuotame konkurse, kuriame pelnė pirmąją vietą. Čia taip pat apdovanotos ir kitos studentų idėjos – antrosios vietos nugalėtojai sukūrė programėlę, padedančią lengviau įsigyti būstą. Naudojantis specialiais filtrais, programėle galima pasirinkti dominančias nekilnojamojo turto specifikacijas ir taip matyti tik tuos pasiūlymus, kurie tinka geriausiai. Trečioji vieta atiteko komandai, pasiūliusiai sprendimą norintiems patogiai ir greitai įsigyti vietinių ūkininkų produkcijos ir taip paremti vietinį verslą.

Anot konkurso rėmėja šiemet tapusios didžiausios Europoje internetinės naudotų mados prekių prekybos platformos „Vinted“ mokėjimų komandos vadovo Donato Kimučio, studentai savo idėjomis atliepia kasdienybėje svarbias problemas ir pasiūlo joms paprastą sprendimą, išnaudodami pažangias technologines priemones.

„Studentų sukurtos idėjos atspindi daugeliui aktualius klausimus, į kuriuos iki šiol atsakymo nebuvo rasta ir net pasaulines tendencijas, kurios skatina įvairius resursus naudoti efektyviau, taupiau, atsakingiau. Šįkart kalbame apie asmeninių resursų taupymą – laiką ir pinigus. Tokie pavyzdžiai leidžia stebėti mūsų progresą ir parodo, kad Lietuvoje ugdomi jaunieji talentai savo kūrybiškumu ir mokslinėmis žiniomis jau gali lygiuotis su aukščiausio lygio technologijų kūrėjais. Naujoji informacinių technologijų profesionalų karta prisidės prie industrijos augimo ir, tikime, pasiūlys dar ne vieną inovatyvų sprendimą“, – sako D. Kimutis.

Jis priduria, kad rinkoje esančių išmaniųjų programėlių pasiūlai nuolatos augant, atrasti originalių idėjų tampa vis sunkiau: „Vartotojo poreikiai nuolat keičiasi, o su jais ir technologijų aplinka. Čia svarbu sekti tuos pokyčius ir prie jų prisitaikyti, kad šiandien aktualus technologinis produktas toks išliktų ir po metų. Tai padaryti padeda nuolatinis domėjimasis, papildoma saviugda, rinkos analizė.“

Apie 120 VU MIF kurso „Programų sistemų inžinerija I“ antrakursių studentų, konsultuojami dėstytojų, visą semestrą dirbo kurdami tris skirtingas programėles. Atrinktos geriausios studentų komandos savo darbus pristatė konkurso komisijai. Trims aukščiausio įvertinimo sulaukusioms studentų komandoms bus įteikti „Vinted“ įsteigti prizai – tolesniam žinių gilinimui skirta mokymosi prenumerata „PluralSight“ ir knygos „C# in depth“ bei „Pragmatic programmer“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist