Švietimas

Pašilaičiuose užbaigta statyti katalikiška mokykla ir darželis

Pašilaičiuose užbaigta statyti katalikiška mokykla ir darželis. Pirmieji vaikai į dažais kvepiančias erdves įžengs rugsėjo 2-ąją.

Šiemet čia rinksis vaikai į darželio grupes ir paruošiamąją klasę. Vyks popamokinė veikla: vaikai muzikuos, dainuos, kurs, sportuos. 2020-aisiais numatoma moksleivius pakviesti ir į pradines klases. Ugdymo įstaigų kompleksą sumaniusi ir finansavusi Vilniaus arkivyskupija patalpas ugdymo procesui organizuoti perdavė Šv. Juozapo mokyklai.

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas sako: „Džiaugiamės, kad tėvai pasitiki katalikiškomis ugdymo įstaigomis ir jų poreikis auga. Vilniaus arkivyskupija, atsiliepdama į tėvų prašymus, per vienerius metus pastatė mokyklą-darželį. Bažnyčia, kurdama švietimo įstaigas, talkina valstybei ir taip padeda užtikrinti galimybę tėvams ar globėjams parinkti tinkamiausią savo vaikams ugdymo sistemą.“

 
Nuotr.: Norbert Tukaj

Švietimo įstaigoje bus vadovaujamasi Katalikiškojo ugdymo sistemos samprata.

Medeinos g. 14 nuo rugsėjo 2-osios pradeda veikti katalikiškas darželis, kuriam skirtos 4 grupės, talpinančios po 20 vaikų. Į darželio grupes vaikai gali įsijungti visus metus. Mokykloje įrengta 12 klasių. Čia vienu metu galės mokytis 240 mokinių. Ugdymo įstaigų komplekse yra koplyčia, valgykla, amfiteatras, daugiafunkcinė salė, talpinanti apie 500 žmonių. Įrengta ugdymo įstaigoms reikalinga infrastruktūra: automobilių aikštelė, sporto aikštė, pieva, aikštelė vaikų darželiui ir kita.

Nuo rugsėjo čia rinksis ir Vilniaus Šv. Jono Pauliaus II parapijos tikintieji. Čia įkurtoje koplyčioje kasdien bus aukojamos šv. Mišios, tikinčiųjų bendruomenei skirtose patalpose vyks susitikimai, įvairūs kursai.

 
Nuotr.: Norbert Tukaj

Mokslo paskirties objektą projektavo UAB „2L architektai“. Per itin trumpą laikotarpį, nepilnus metus, objektą pastatė UAB „Merko statyba“.

2016-aisiais Vilniaus arkivyskupija yra siūliusi statyti katalikišką švietimo įstaigą Pilaitėje prie Šv. Juozapo bažnyčios. Vilniaus miesto savivaldybei 2018 m. nesuteikus mokyklos statybai sklypo prie bažnyčios, Vilniaus arkivyskupija mokslo paskirties pastatą pastatė Pašilaičiuose, Medeinos g. 14. Šiame sklype greta švietimo įstaigos yra palikta erdvė bažnyčiai ir parapijos namams.

Nuotr.: Norbert Tukaj
Nuotr.: Norbert Tukaj
Nuotr.: Norbert Tukaj
Nuotr.: Norbert Tukaj
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
35 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
romas

galvoju ko dėstys? kaip apsisaugoti nuo pedofilų?

ASAS

katalikiskas darzelis 😀 labai inovatyvus budas kunigams gauti priejima prie mazu vaiku 😀 amerikoj ir vokietijoj vyksta nuolatiniai teismai kur issiaiskina kad katalikiskuose darzeliuose ir mokyklose kunigu buvo prievartaujami tukstanciai vaiku galit pagooglint sia tema. gaila tik kad vaikai turi kenteti kai tevai protiskai atsilike, nors visas pasaulis jau nepirma simta metu zino kad baznyciai rupi tik du dalykai – pinigai ir vaikai.

Gintaras

tave paskaičius galima pagalvoti, kad katalikiškose mokyklose niekas nieko nedaro, tik tvirkina, prievartauja, o vaikai palieka protiškai atsilikę. Kam tokį melą skleisti? Jau taip galima pagalvoti, kad grynai pasaulietiškose mokyklose tai tik gėris, grožis ir meilė?

Arvydas Norkūnas

Gražus įvykis sostinėje. Mokykla, neabejoju kad geriau nei valstybinės, ugdys šviesius būsimus piliečius. Kalbu ne apie žinių lygį ir politinį pilietiškumą; manau, jog patyčių problemos mokykloje atskirai neteks gvildenti, o vaikai vystysis kur kas geresnėmis, neužkietintomis, širdimis, supaprastintai komentuojant šį žodį, bus humaniškesni…

Almantas Zaveckas

Kuo mažiau katalikiškų darželių/mokyklų ir įstatymų tuo geriau.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button