Švietimas

PAGD tikisi nuo rugsėjo rengti specialistus pagal sutartis su VGTU

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas tikisi nuo rugsėjo Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) rengti priešgaisrinės priežiūros inspektorius ir kitus specialistus pagal trišales sutartis su studentais ir universitetu.

Kaip BNS sakė PAGD direktorius Saulius Greičius, VGTU ir šiuo metu rengia specialistus pagal gaisrinės saugos programą, tačiau departamentas norėtų aiškesnių įsipareigojimų iš visų pusių.

„Bandome pereiti prie naujesnio modelio – pasirašyti trišales stojimo sutartis, kad žmonės stodami turėtų garantijas, jog tikrai turės darbą, o mes turėtumėme garantiją, kad turėsime darbuotojus, kad galėtumėme planuotis. Nes iki šiol būdavo taip: jie pabaigia, nori – ateina dirbti, nori – ne“, – BNS sakė PAGD vadovas. 

 

Anot jo, pirmaisiais metais su sutartimis į inžinerinės pakraipos studijas planuojama pakviesti apie 15 studentų.

Numatoma, kad PAGD suteiktų absolventams darbą jų išsilavinimą atitinkančiose pareigose, tuo metu studentai įsipareigotų baigti studijas ir išdirbti nustatytą terminą – penkerius metus. PAGD taip pat spręstų dėl studijų apmokėjimo, nustatant saugiklius, jog studijas nutraukus ar palikus darbą lėšos turėtų būti grąžinamos.

S. Greičiaus teigimu, stojančiųjų sveikata būtų privalomai tikrinama, kad galimos sveikatos problemos neužkirstų kelio jiems dirbti departamente baigus studijas.

 

„Sutartys jau yra paruoštos, ir jei gerai seksis, tai netgi šį rudenį jau pirmieji studentai stos su trišalėmis sutartimis. Mes prisiimame įsipareigojimus juos įdarbinti. Tai tikriausiai bus 15 žmonių. Poreikis būtų gal ir didesnis, bet per vienus metus norime neužkimšti. Kalbame grynai apie inžinerines studijas. Didžiąja dalimi mums reikia priežiūros inspektorių, karininkų, kurie vadovauja gaisrų gesinimui“, – sakė S. Greičius.

PAGD vadovas teigė, kad reikėtų ir daugiau specialistų, tad atskirais atvejais būtų sprendžiama, ar įdarbinti ir studijuosiančius be sutarčių.

Profesinis būsimų PAGD pareigūnų rengimas vykdomas Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Pasak S. Greičiaus, šiemet į pusmečio mokymus vietoje dviejų grupių, t. y. apie 30 studentų, planuojama priimti tris grupes, sulaukiama daugiau paraiškų, tad vykdoma atranka.

 

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button