Švietimas

MO muziejus kviečia mokyklas ir bendruomenes dalyvauti naujame projekte „Vizualinio mąstymo mainai mene“

Kaip sudominti diskutuoti? Pasakyti ne tik savo nuomonę, bet išgirsti ir kito, o galiausiai sutarti, kad skirtingi požiūriai gali būti savaip teisingi? Kartais tai nėra taip paprasta ir lengva. Taigi MO muziejus, bendradarbiaudamas su Britų taryba Lietuvoje, siūlo pradėti tai daryti kartu ir kviečia dalyvauti naujame projekte „Vizualinio mąstymo mainai mene“.

Projekte, pasitelkiant šiuolaikinį meną ir MO muziejaus vykdomas edukacines programas, bus siekiama skatinti dialogą, įprotį išgirsti ir išklausyti kito nuomonę, argumentuoti ir nepriimti vienos tiesos kaip galutinės. Planuojama, kad aktyvios projekto veiklos prasidės nuo šių metų gegužės mėnesio, į kurias kviečiamos įsijungti mokyklos, o vasaros laikotarpiu – bendruomenės.

„Muziejuje, taikydami įvairius edukacinius metodus, pastebime, kaip vizualusis menas padeda prabilti, atsiverti, kalbėti įvairiomis temomis. Taigi atsispirdami nuo šiuolaikinio meno ir parodose analizuojamų temų, siekiame kelti klausimus, megzti dialogą ir įkvėpti kritiškai mąstyti. Būtent tai šiuolaikiniame ir neramiame pasaulyje yra labai svarbu“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

 

Projekto metu vyks specialūs edukaciniai užsiėmimai, paremti vizualinio mąstymo strategija. Tai MoMA muziejaus (JAV) edukatoriaus Philipe Yenawine ir psichologės Abigail Housen sukurtas meno edukacijos metodas, kurį MO muziejuje taiko MO edukatoriai. Užsiėmimų metu vyksta nuolatinis edukatoriaus ir dalyvių dialogas, naudojama universali klausimų sistema, skatinanti stebėti ir apibūdinti, interpretuoti remiantis argumentais, nuosekliai samprotauti.

Projekto atspirties taškas yra būsima MO muziejaus didžioji paroda „Kodėl taip sunku mylėti?“ ir joje analizuojamos šiuo metu ypatingai aktualios temos. Ji užduoda klausimus, kodėl sunku mylėti kitą, nesvarbu, koks jis būtų, keliami atvirumo kitam / kitokiam klausimai. Tai yra atspirties taškas visam projektui – proga kalbėti ir kelti aktualius, kartais netgi nepatogius klausimus.

Planuojama, kad užsiėmimai vyks MO muziejuje ir konkrečiose bendruomenėse bei mokyklose, kurios dalyvaus projekte.

 

Mokyklos ir bendruomenės kviečiamos pildyti paraiškas iki balandžio 10 dienos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button