Švietimas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia kurti aplinką be patyčių

Patyčios – opi Lietuvos problema. Mūsų šalis, lyginant su kitomis Europos šalimis, pirmauja pagal patyčių paplitimą, todėl vis daugiau organizacijų prisideda prie patyčių masto mokyklose ir visuomenėje mažinimo. Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ jau aštuntąjį kartą organizuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kurios tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias. Kaip ir kasmet prie šios iniciatyvos aktyviai prisijungiantis Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia mokytojus, mokinius, tėvelius ir visus norinčius įsitraukti į patyčių prevencijai skirtus renginius.

Jau kovo 20 d. pedagogai kviečiami į praktinį psichodramos seminarą „Patyčios: pasaka ar realybė?“, kurio metu kartu su psichologe Marina Mažioniene ir teatrologe Gintare Kazakevičienė bus nagrinėjamos ugdymo įstaigų bendruomenėms aktualios temos: patyčios, tolerancija ir pagarba kitam. Susirinkusieji, vaidindami ir analizuodami pačių pasiūlytą pasaką ar istoriją, gvildens minėtas temas. Netradicinė užsiėmimo forma neleis likti stebėtoju, o kvies aktyviai įsitraukti į veiklą, išgyventi ir reflektuoti patirtus jausmus. Užsiėmime naudojamas psichodramos metodas leidžia geriau suprasti ne tik santykius su kitais, bet ir atrasti atsakymus į sau aktualius klausimus.

Kovo 23 d. 18 val. „Vaikų linija“ ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kviečia visus, kurie nepritaria patyčioms, dalyvauti šventiniame renginyje „Patyčios bijo tavo nepritarimo“. Renginio metu vyks „Vaikų linijos“ organizuotų dainų ir plakatų konkursų laureatų pasirodymai bei apdovanojimai. Prizus jauniesiems atlikėjams teiks patyčioms nepritarianti dainininkė Monika Linkytė! Šventinio vakaro metu pasirodys Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Lindyhopo grupė, vadovaujama Daivos Veliulytės, koncertuos saksofonininkas Remigijus Rančys ir pianistas Richardas Banys.

 

Kviečiami dalyvauti visi – vaikai, jų tėveliai, seneliai, mokytojai, norintys smagiai praleisti laiką. Renginio registracijos anketą rasite čia.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia aktyviai prisidėti prie akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ ir dalyvauti LVJC renginiuose, nes tik būdami vieningi ir aktyvūs gebėsime sukurti saugią aplinką be patyčių visiems mūsų šalies vaikams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button