Švietimas

ISM universitete – ženkliai išaugęs Lietuvos ir užsienio studentų skaičius

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto duris šiemet pravėrė gerokai didesnis pirmakursių skaičius nei ankstesniais metais. Priėmimo rezultatai rodo, kad bakalauro programose studijuos pusantro karto daugiau studentų nei pernai, dvigubai išaugo magistrantūros programų, beveik 60 proc. – užsienio studentų skaičius.

Studijas ISM universitete rinkosi talentingi mokiniai – beveik pusšimčio bakalauro studentų brandos atestatus puošia iš valstybinių egzaminų gauti šimtukai. ISM universitetas suteikė itin daug galimybių gabiems mokiniams gauti aukštos kokybės išsilavinimą. Skaičiuojama, kad šiemet įstojusių bakalauro studentų stipendijoms ISM universitetas iš viso skirs 200 tūkst. eurų: gabiausiųjų studijoms universitetas kartu su verslo įmonėmis skyrė 100 Talentų stipendijas, kurių dėka jie galės studijuoti nemokamai. Kitiems gerai besimokantiems ir motyvuotiems pirmakursiams, priklausomai nuo jų rezultatų, taip pat buvo pasiūlytos skirtingo dydžio stipendijos. Abiturientai galėjo pretenduoti ir į valstybės skiriamas stipendijas, kurių skaičius šiemet vyriausybės sprendimu buvo sumažintas perpus, nuo 82 iki 46 stipendijų.

Pastebima tendencija, kad moksleiviai dar prieš egzaminus apsisprendžia, kad nori studijuoti ISM universitete – šiais metais kaip niekada daug pirmakursių stojo išankstinio priėmimo metu.

 

„ISM komanda stengiasi pažinti kiekvieną studentą dar prieš studijas ir jam skirti individualų dėmesį visų studijų metu. Norime pasikalbėti su kiekvienu čia ateinančiu žmogumi ir padėti jam surasti savo kelią. Išankstinio priėmimo metu įvyko daugybė pokalbių su visais kandidatais. Komanda nuoširdžiai bendravo su moksleiviais, juos konsultavo, vertino jų motyvaciją, padėjo suprasti savo stipriąsias puses ir padėti pasirinkti studijų programą. Tad atėję į universitetą studentai jaučiasi užtikrinčiau, jie jau yra susipažinę su mokymosi aplinka, dėstytojais bei jų laukiančiomis universiteto galimybėmis“, – sako dr. Dalius Misiūnas.

Užsienietišku modeliu paremto išankstinio priėmimo metu moksleiviai buvo vertinami ne tik pagal egzaminų rezultatus bei 10-12 klasės mokyklos pažymius, bet ir motyvaciją. Motyvacinio pokalbio metu buvo vertinamos žinios apie pasirinktą dalyką, komunikaciniai gebėjimai anglų kalba, savanorystė ir t.t.

ISM universitete išaugo ir magistrantūros programose studijuoti panorusių studentų skaičius. Šiemet čia mokysis dvigubai daugiau studentų nei pernai.  

 

„Studentai investuoja į savo išsilavinimą, nes mato teigiamą darbdavių požiūrį į tuos, kurie siekia daugiau. Antrosios pakopos studijas dažniausiai renkasi jau turintys darbo patirties, ieškantys atsakymų į konkrečius darbe iškylančius klausimus, tad magistrantūros studijos yra kryptingas savo karjerą planuojančių žmonių pasirinkimas“, – pažymi dr. D. Misiūnas.

Nepaisant pandemijos ir COVID-19 atneštų pasikeitimų, lyginant su 2019 metais daugiau nei pusantro karto išaugo ir užsienio studentų skaičius. Mokslus ISM universitete pasirinko studentai iš trylikos šalių – JAV, Prancūzijos, Norvegijos, Kazachstano, Ukrainos, Kinijos, Peru, Indijos ir kitų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button