Penkerius metus Vilniuje veikianti privati Gedimino miesto mokykla šiais metais išleidžia pirmąją ketvirtokų laidą ir 2023–2024 mokslo metams renka progimnazijos klases. Ateinančius mokslo metus mokykla planuoja pasitikti suformavusi priešmokyklines, pradinių klasių, penktokų ir šeštokų klases. 

Simona Boguckienė, Gedimino miesto mokyklos direktorė ir viena iš steigėjų, teigia, kad šis etapas yra natūralus mokyklos augimo procesas.

„Auga mūsų auklėtiniai, su jais auga ir mokykla. Birželį išleisime pirmąją mūsų pradinukų laidą, tad natūraliai žengiame į naują – progimnazijos – etapą. Visus mokyklos gyvavimo metus augome nuosekliai, užtikrintai ir kokybiškai. Mums svarbu išlaikyti tas vertybes, kurių vedini įkūrėme mokyklą, o dabar siekiame užtikrinti jų tęstinumą ir progimnazijoje“, – sako mokyklos direktorė.

S. Boguckienė, kuri pati yra mokytoja, prieš penkerius metus mokyklą įsteigė su kolegomis mokytojais, norėdami sukurti ugdymo įstaigą, kurioje derėtų gera vaikų savijauta su akademiniais pasiekimais: „Mokykloje ne tik skatiname kiekvieno vaiko asmeninę pažangą, bet ir puoselėjame jų žmogiškąsias vertybes, tokias kaip empatija, sąžiningumas, atsakingumas, pagarba sau ir kitiems, nuoširdumas, meilė mokymuisi, drąsa, savarankiškumas. Mūsų mokykla išsiskiria sustiprintu anglų kalbos mokymu, mentorystės programa ir integruotu gamtamoksliniu ugdymu. Mokymosi procese svarbią vietą užima naujausių technologijų naudojimas, integruotos išmaniosios lentos, darbas laboratorijose. Taip stengiamės vaikus sudominti ir paskatintų jų įsitraukimą“.

Progimnazijos vadovė Vilija Railaitė sako, kad dėliojant progimnazijos ugdymo programą, formuojant mokytojų komandą išlaikoma mokyklos filosofija ir vertybės. Ugdymo programoje bus integruotas technologinis, gamtamokslis ugdymas, susietas su matematinius gebėjimais, o bendrosios kompetencijos ir socialiniai įgūdžiai ugdomi mentorystės programoje ir kassavaitinėse pamokose su klasės psichologu, mokantis mažose klasėse.

„Kuriame progimnaziją, kurioje vaikai ir gerai jaustųsi, ir gautų žinių. Čia visi suprantame, koks sudėtingas amžiaus tarpsnis vaikams yra 5–6 klasės. Tai laikas, kai dėl emocinės ir psichologinės raidos vaikai išgyvena begalę pasikeitimų.  Šiuo laikotarpiu jiems ypač svarbu šalia turėti supratingus suaugusiuosius, kurie padėtų pereiti šį etapą nebandydami tavęs sutramdyti, o tiesiog būdami šalia ir leisdami išbūti tą nerimą. Ir tuo pačiu penktoje-šeštoje klasėse išmokstama dalykų pagrindų, ant kurių toliau bus auginamos ir gilinamos akademinės žinios. Žinių bagažą lengviau kaupti ir sisteminti tada, kai mes turime kompetencijas mokytis ir gerai jaučiamės savo aplinkoje. Būtent tokią aplinką ir kuriame mūsų progimnazijoje“, – sako V. Railaitė.

Kaip teigia progimnazijos vadovė, šiandien mokytojų komanda jau yra pilnai suformuota. Joje – patyrę, ilgametę darbo mokyklose patirtį turintys specialistai, tikintys tuo, ką daro, degantys noru įkvėpti ir įtraukti vaikus.

„Mokytojas yra svarbiausias resursas mokykloje, nes būtent mokytojai kuria santykį su vaikais ir įkvepia juos augti ir tobulėti. Jie dėsto daug daugiau nei vien savo dalyką – jie padeda vaikams patirti mokymosi džiaugsmą“, – teigia V. Railaitė.

Formuojamose penktokų ir šeštokų klasėse mokysis iki 15 mokinių. Tai leis mokytojams daugiau dirbti su kiekvienu vaiku individualiai, skirti jam daugiau dėmesio: „Darbas mažose klasėse leidžia mokytojams megzti santykį su vaikais,  kuris būtinas sėkmingam ugdymo procesui. Pasitikėjimu grįstas bendravimas, nedidelė grupė kuria  aplinką, kurioje jie gerai jaučiasi – taip jiems lengviau įsitraukti, dalyvauti, drąsiai klausti ir nebijoti bandyti tol, kol pavyks. Tai yra viena iš svarbių mokymosi dedamųjų“, – sako progimnazijos vadovė.

Pasak jos, bendrosios kompetencijos, tokios kaip mokymosi spręsti sudėtingas užduotis, bendradarbiavimo, atsakomybės prisiėmimo ir dalinimosi, kaip ir socialiniai vaikų įgūdžiai ir gebėjimai, ugdomos ir stiprinamos asmeninės mentorystės programoje, kuri yra vienas iš Gedimino miesto mokyklos išskirtinumų.  Progimnazijos auklėtiniams taip pat vyks kassavaitinės socialinių įgūdžių pamokos su klasės psichologu ir auklėtoju.

Gedimino miesto mokykla – privati ugdymo įstaiga Vilniuje, jungianti darželį, pradinę mokyklą ir progimnaziją ir suteikianti vaikams saugią ir motyvuojančią aplinką mokytis ir augti kaip asmenybėms. 2018 metais mokyklą įsteigė itin kvalifikuoti ir profesionalūs mokytojai, savo karjeros istorijoje sukaupę daug patirčių ir sėkmės istorijų. Mokykloje ugdymas paremtas sustiprintu anglų kalbos ugdymu, mentorystės programa ir integruotu gamtamoksliniu ugdymu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist