Apie 150 rinkimų apylinkėmis sekmadienį tapusių šalies mokyklų pirmadienį mokysis nuotoliniu būdu, rinksis veiklas ne mokykloje arba vėlins pamokas, nes dėl koronaviruso prevencijos nespės laiku dezinfekuoti ir išvėdinti patalpų po rinkimų.

Kaip BNS informavo Švietimo ir mokslo ministerija, iš 525 mokyklų, kuriose yra rinkiminės apylinkės, 59 proc. pirmadienį ugdymą pradės taip, kaip ir buvo susiplanavusios, likusios mokyklos numačiusios įvairius tvarkaraščių pakeitimus.

„11 proc. mokyklų, t.y. 56 bendrojo ugdymo mokyklos ir viena profesinio mokymo įstaiga, mokys tik nuotoliniu būdu. 13 proc. mokyklų – 92 bendrojo ugdymo mokyklos ir 1 ikimokyklinio ugdymo įstaiga, organizuos nuotolinį daliai klasių ar grupių. 12 proc. mokyklų vėlins pamokų pradžios laiką. 5 proc. ne mokyklos aplinkose organizuos pažintinę kultūrinę veiklą“, – BNS nurodė ministerija.

Operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimuose nurodoma, kad patalpos švietimo įstaigose pirmadienį turi būti dezinfekuotos iki pamokų pradžios.

Vilniaus savivaldybės vyriausioji patarėja švietimo klausimais Alina Kovalevskaja BNS teigė, kad planuotis pirmadienio darbą nuotoliniu būdu visiškai ar iš dalies, arba rinktis veiklas lauke, įspėtos visos 87 įstaigos, kuriose veiks rinkimų apylinkės, tarp jų – keturi darželiai. 

„Visiškai nuotoliniu būdu dirbs apie 13 įstaigų. 12 įstaigų keis pamokų pradžios laiką – pradės vėliau. 10 įstaigų pasirinko, kad vykdys veiklas ne mokyklos aplinkoje, tai yra, organizuos įvairias ekskursijas. 20 įstaigų nieko nekeis, nurodė, kad joms tai netrukdo“, –  teigė A. Kovalevskaja.

Anot jos, mokyklų dezinfekavimo grafikas sudarytas nuo 2 val. nakties.

„Viską padaryti planuojame iki pietų. Bet ne paslaptis, kad kartais mes negalime nuspėti, kada tos komisijos baigs darbą (…). Bus dezinfekuojamos salės, įėjimai, bendro naudojimo patalpos, atskirai pagal kiekvieną mokyklą“, – sakė ji.

Kaune nuotoliniu būdu planuoja dirbti 13 įstaigų iš 70-ies, kuriose vyks rinkimai, BNS informavo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė. Anot jos, mokyklos bus dezinfekuojamos ir prieš komisijoms pradedant darbą, ir po darbo pirmadienį, nuo 4 val. ryto.

„Tose įstaigose, kuriose organizuojamas ikimokyklinis, priešmokyklinis  ir pradinukų ugdymas – dezinfekcija vykdoma paryčiais, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas vaikų ugdymas spalio 12 dieną. Ugdymo įstaigų vadovai, kurių mokyklose mokosi vyresnių klasių mokiniai, kaip organizuoti ugdymo procesą sprendė savarankiškai. Tose įstaigose, kurios pasirinko dirbti įprastu būdu, patalpos bus dezinfekuojamos prieš prasidedant ugdymo procesui, o kurios dirbs nuotoliniu būdu – vėliau, t. y. ne nuo ankstyvo ryto“, – teigė ji.

Autoriai: Ignas Jačauskas, Ramūnas Jakubauskas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist