MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: VGTU
Švietimas

Amerikietis išsvajotas aviacijos studijas pasirinko VGTU

Tikriausiai dauguma lietuvių ilgai nedvejodami mestų visus darbus, kad tik galėtų bent trumpam pasimėgauti saulėtosios Floridos šiluma. Tačiau šios JAV valstijos gyventojas 22-ejų Ty Yamnitzas pasielgė priešingai ir karjerą susiejo su Lietuva. Pokyčių gyvenime siekęs floridietis vieną dieną nusprendė, kad laikas pakelti sparnus ir išsvajotąsias aviacijos studijas pasirinkti vienoje iš Europos šalių, kuri nebūtų gerai žinoma. Taip jis prieš metus atsidūrė Lietuvoje.

„Tai buvo paskutinės minutės sprendimas. Pasirinkau Vilnių ir kol kas nė akimirką dėl to nesigailėjau“, – pasakojo studentas.

Neseniai jis žengė dar vieną svarbų žingsnį savo karjeroje – įsidarbino didžiausioje aviacijos paslaugų įmonių grupėje Vidurio ir Rytų Europoje „Avia Solutions Group“.

Pasirinko svajonių studijas

Dar būdamas Floridoje T. Yamnitzas domėjosi geriausiais Europos universitetais, kurie rengia aviacijos inžinerijos specialistus. Jo akį patraukė Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Nors įstoti į universitetą aviacija nuo mažens besidominčiam vaikinui nebuvo sudėtinga, daug laiko atėmė įvairių dokumentų pildymas nuotoliniu būdu. Tai užtruko iki pat mokslo metų pradžios.

Amerikietis teigė gerokai sunerimęs, kai bendramoksliai pradėjo studijas jam dar net neatvykus į Lietuvą, tačiau, vos gavęs visus patvirtinimus, jis įsigijo lėktuvo bilietą į artimiausią skrydį ir jau po trijų dienų paliko namus.

„Man tai buvo visiškai nauja patirtis, nes pirmą kartą lankiausi Lietuvoje. Tačiau ją vertinčiau tik teigiamai, nes mokslo kokybė čia atitinka visus Europos Sąjungos standartus. Tik man kelia nerimą universitetų finansavimo Lietuvoje problema. Mokslo įstaigos negauna tokio finansavimo, kaip esančios kitose šalyse, dėl to studentai turi mažiau galimybių“, – pabrėžė studentas.

Anot jo, kad Lietuvoje baigęs universitetą žmogus būtų paklausus, jis jau turi būti sukaupęs nemenką patirties bagažą, o be jo ryšiams užmegzti gali prireikti nemažai išmonės.

Susižavėjo Lietuva

Paklaustas, koks pirmasis įspūdis susidarė atvykus į Vilnių, T. Yamnitzas juokėsi, kad iš pradžių miestas jam pasirodė nedidelis, bet kompaktiškas, o priprasti prie jo studentui užteko kelių dienų. 

„Sunkiausia, žinoma, buvo prisitaikyti prie šalto lietuviško klimato, tačiau mane pakerėjo, kiek daug nuostabių miškų jūs turite ir kokia saugi jūsų šalis“, – pridūrė amerikietis. 

Lietuviai jam iš pradžių pasirodė uždari ir susitelkę tik į savo reikalus, tačiau nuomonė pasikeitė šiek tiek artimiau su jais susipažinus. „Iš tikrųjų jūs esate santūrūs, bet tuo pat metu labai draugiški ir geri žmonės“, – pagyrų lietuviams negailėjo T. Yamnitzas.

Vien studijų neužteko

Amerikietis ilgai nesnaudė ir dar studijų metais nusprendė susirasti darbą pagal profesiją.
„Visada maniau, kad svarbu ne vien studijos, bet ir darbo patirtis, galimybė susipažinti su žmonėmis iš tos pačios srities“, – pasakojo jis. 

Studentas teigė pirmenybę teikęs tarptautinėms kompanijoms ir jau kurį laiką domėjęsis įmonių grupės „Avia Solutions Group“ veikla, apie kurią sužinojo naršydamas internete.

Nusiuntęs laišką su gyvenimo aprašymu T. Yamnitzas su nekantrumu laukė atsakymo, tačiau, didžiausiam nusivylimui, studentui buvo pranešta, kad šiuo metu darbuotojų aviacijos paslaugų įmonių grupėje netrūksta ir su juo bus susisiekta tik tuo atveju, jei specialistų vis dėlto prireiks.

„Po kurio laiko universitete vyko studijų mugė, joje svečiavosi ir „Avia Solutions Group“ darbuotojai. Nusprendžiau nepasiduoti ir nuėjau pasikalbėti su įmonių grupės Žmogiškųjų išteklių padalinio atstovais. Papasakojau apie save ir pasakiau, kaip norėčiau dirbti jų kompanijoje“, – prisiminė jis.

Pasiekė savo tikslą

Praėjus vos kelioms dienoms amerikiečiui pagaliau nusišypsojo sėkmė – jis buvo pakviestas į darbo pokalbį, kuriame jam buvo pasiūlyta atlikti dviejų mėnesių praktiką Komunikacijos departamente. 

Puikiai darbavęsis studentas iškart po praktikos sulaukė ir darbo pasiūlymo. „Labai džiaugiuosi, kad darbo grafikas lankstus ir galiu jį suderinti su paskaitomis universitete. Kiekviena diena man yra tarsi naujas iššūkis, bet kartu ir galimybė išmokti dirbti komandoje, stebėti viso sunkaus darbo, kurį mes atliekame, rezultatus ir dirbti su skirtingais departamentais“, – tikino amerikietis.

Studijomis ir darbu besidžiaugiantis vaikinas neslėpė, kad įsivaizduotų savo gyvenimą Lietuvoje, tačiau pridūrė, jog karjera bet kuriuo metu gali padiktuoti sąlygas pakelti sparnus ir išbandyti save svetur. 

„Žmogus, prisirišęs prie vienos vietos, tarsi nusistato aukščiausią ribą, kurią gali pasiekti. Taigi, nors ir negaliu čia likti visam gyvenimui, Lietuva yra nepaprastai svarbi mano ilgalaikiams tikslams“, – pasakojo T. Yamnitzas. 

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Privačios mokyklos kelia įkainius

BNS

Vilniaus miesto mokyklos kviečiamos steigti FabLab dirbtuves

Evaldas Činga

Pusė Vilniaus dvyliktokų naudojasi korepetitorių paslaugomis

Evaldas Činga

R. Šimašiaus komanda naują kadenciją svarsto perimti vadovavimą Vilniaus švietimui

BNS

Pirmieji pasaulyje: „BitDegree“ ir Vilniaus universitetas motyvuos mokytis internetu

Evaldas Činga

Privačios mokyklos auga sparčiau, nei tikėjosi

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika