Sportas

Šeštajame „Bebro kelyje” – rekordinis dalyvių skaičius ir naktinė trasa (Nuotraukos)

Rugpjūčio 5 d. aktyvaus laisvalaikio mėgėjų skaičius susirinko į didžiausią ekstremalų bėgimą Lietuvoje „Bebro kelias 2017″. Sušlapti ir išsipurvinti nebijantys dalyviai išbandė naujas kliūtis, klampojo tradicinėmis „Bebro kelio” pelkėmis ir pirmą kartą išbandė naktinio bėgimo trasą.

Jau šeštus metus iš eilės organizuojamas renginys Pamusės kaime Širvintų rajone, pritraukė per 1300 dalyvių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių. Kaime, kuriame tėra tik keletas nuolatinių gyventojų, tilpo ne tik dalyviai, bet ir kiti šeimos nariai bei draugai, įsitaisę ant pievelės, vaikų zonoje bei smalsautojai palaikantys savo artimuosius kliūčių ruožo erdvėje.

Šiemet kliūčių ruožo trasa gerokai pasikeitusi nuo pernykštės – padaugėjo vandens telkinių ir kliūčių juose. Taip pat pirmą kartą išbandytas bėgimas naktį. Net ir visko bandžiusiems, naktinė trasa buvo nemenkas iššūkis, mat vienintelis šviesos šaltinis pelkėse buvo prožektorius ant galvos. Žygeivių ir sporto klubo „Dumblas” vadovo Martyno Preikšaičio teigimu, pirmasis bandymas buvo nedrąsus, tačiau juo galima pasidžiaugti, nes net ir nuolatiniai dieninių trasų dalyviai naktinį bėgimą įvardijo kaip su niekuo nepalyginamą, pilną niekada nepatirtų įspūdžių.  Nors naktiniai žygiai vyksta nuolatos, lenktyniauti bandyta pirmą kartą.

 

Patys greičiausi šių metų ekstremalaus bėgimo dalyviai – tai nuolatiniai „Bebro kelio” dalyviai ir nugalėtojai, – Ieva Želvytė (5 km), Sandra Valančauskaitė (10 km), Ričards Kvedaravičius (10 km) bei nuolatinis pasaulio ekstremalių varžybų dalyvis ir nugalėtojas Renaldas Bugys (5 km).  Naktinę, 5 km. trasą be laiko fiksavimo greičiausiai įveikė Egidijus Urbonas ir Jolanta Leonavičiūtė.  Kaip ir kasmet nedidelį pelkių ruožą galėjo išbandyti ir mažieji ekstremalai.

Šių metų „Bebro kelio” vedėja buvo Jolanta Leonavičiūtė, vos praeitą savaitę grįžusi iš daug jėgų ir ištvermės pareikalavusios kelionės – kopimo į Monblano viršukalnę. Naktinėje trasoje ji buvo nepavejama tarp bėgikių moterų ir įveikė daugybę dalyvių vyrų.

Organizatoriai džiaugiasi itin gausiu dalyvių ir žiūrovų skaičiumi, todėl kitiems metams kelią iššūkius ir sau – ir toliau nenuvilti, stebinti naujomis idėjomis, nes didžiausia paskata ruoštis visus metus – šypsenos, spindinčios akys, emocijos ir pažadai būtinai sugrįžti kitais metais.

 

Nuotr.: Rita Gudė, Edita Grėbliūnaitė,  Viktorija Savicka, Marius Vizbaras

[FAG id=13327]
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button