Sportas

Savivaldybė 2021 m. sportui ir sveikatingumui sostinėje skirs 18,5 mln. eurų (žemėlapis)

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį susitarė dėl preliminarių biudžeto asignavimų 2021-iesiems metams. Biudžeto projekte numatyta daugiau nei 15 mln. eurų įvairiems sporto infrastruktūros projektams, jos palaikymui, sporto iniciatyvoms, profesionalių sporto klubų finansavimui, sporto renginiams bei įvairioms mokymo programoms. Vėliau biudžetą planuojama papildyti ir sporto infrastruktūrai skirti dar 3,5 mln. eurų.

„Turbūt dauguma vilniečių pernai pajuto, kad sporto erdvės buvo intensyviai tvarkomos. Užsibrėžėme ambicingus planus ir šiems metams – ne tik kursime ir modernizuosime sporto objektus, bet ir rūpinsimės sporto infrastruktūros prieinamumo didinimu bei įvairių iniciatyvų palaikymu“, – sako sporto klausimus Vilniaus mieste kuruojantis vicemeras Valdas Benkunskas.

Šiemet beveik 6 mln. eurų planuojama skirti sporto mokyklų išlaikymui ir neformalaus ugdymo įstaigų veiklos finansavimui bei plėtrai. Profesionaliems sporto klubams palaikyti numatytas 2,6 mln. eurų dydžio finansavimas, o sporto įstaigų, renginių ir iniciatyvų projektams numatoma skirti per 700 tūkst. eurų. Finansavimas panašioms sporto iniciatyvoms ženkliai išaugo pernai – tuo metu joms buvo skirta tokia pati suma, nors iki tol tokio tipo asignavimai nesiekdavo 200 tūkst. eurų.

 

Kita didelė dalis lėšų numatyta sporto infrastruktūros plėtrai – sporto aikštynų prie mokyklų atnaujinimui, bei viešų sporto erdvių seniūnijose rekonstrukcijai. Pernai Vilniuje buvo atnaujinti 9 ugdymo įstaigų lauko sporto aikštynai. Dar keturiose įstaigose darbai pradėti – juos planuojama užbaigti šį pavasarį. 2021 m. numatoma atnaujinti 14 tokių objektų.

„Pernai sukūrėme patalpų nuomos sistemą „Active Vilnius“, leidžiančią išnaudoti įvairių įstaigų sporto sales, kabinetus bei aikštynus neformaliojo ugdymo veikloms ir miesto gyventojų poreikiams. Atnaujinti objektai taip pat bus įtraukti į šią sistemą ir prisidės prie aktyvesnio gyvenimo būdo populiarinimo, jaunimo užimtumo, padės spręsti gyventojų sveikatos problemas,“ – teigia V. Benkunskas.

Jau keletą metų iš eilės savivaldybė rūpinasi ir sporto infrastruktūros modernizavimu seniūnijose. 2020 m. savivaldybė pradėjo krepšinio, teniso, tinklinio ir futbolo aikščių atnaujinimo darbus dešimtyje seniūnijų. Šios sporto erdvės lankytojams turėtų atsiverti pavasarį. Šiemet suplanuota atnaujinti dar 11 sporto aikštelių.

 

2021-aisiais numatytos ir investicijos į keletą didesnių objektų. Tarp jų – Žirmūnų gimnazijos sporto aikštyno rekonstrukcija, Vilniaus Pilaitės baseino įrengimas, Vilniaus moksleivių sveikatos centro rekonstravimas,  Žemynos progimnazijos sporto salių priestato statyba bei gimnastikos sporto salės, adresu Kauno g. 43, remontas. Gimnastikos salės remontą bei Žemynos progimnazijos sporto salių kompleksą planuojama užbaigti dar šiemet. Likusiųjų atidarymo vilniečiams teks luktelti ilgiau. Tikėtina, kad statybos ir remonto darbai pareikalaus daugiau lėšų kitąmet, tačiau pasak vicemero, šie objektai itin svarbūs, nes smarkiai išplės trūkstamų paslaugų spektrą ir prisidės prie jų kokybės gerinimo.

Per šiuos metus taip pat bus vykdomi ledo arenos Jotvingių g. ir irklavimo bazės bei lengvosios atletikos maniežo Žirmūnų g. projektavimo darbai. Jų statybą ruošiamasi pradėti 2022 metais. Vystant sporto infrastruktūrą specialus dėmesys bus teikiamas tvarioms technologijomis – atsinaujinantiems energijos ištekliams bei aplinkai draugiškoms medžiagoms.

Nuotr.: Kastyčio Mačiūno

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Renata

Kad tik daugiau tokių projektų būtų. Gyvename šalia vieno renovuoto stadiono, jis mokyklos aptvertas, bet gyventojai gali naudotis. Viskas puikiai įrengta, sutvarkyta, danga puiki, vnz. tobula:) Bet labiausiai džiugina tai, kad vasaros metu ypač, bet ir dabar stadionas būna pilnas sportuojančio jaunimo, vaikų. Nesibasto po rajoną, o sportuoja. Tėvai su vaikais žaidžia futbolą, tėčiai moko mėtyti kamuolį į krepšį ir pan. Tad, jei norime, kad būtų daugiau sveikų vaikų, ne tik maistą prižiūrėkime, o suteikime jiems erdves sportuoti. Nuoširdus AČIŪ už puikų stadioną Lazdynuose😉 Gyventojams tik linkiu saugoti suteiktą gražią vietą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button