Pasaulio akmenslydžio federacija („World Curling“) paskelbė, kad 2022 metų Europos akmenslydžio čempionato C diviziono turnyras vyks Vilniuje.

Turnyras, kuriame varžysis vyrų ir moterų rinktinės, vyks pirmą gegužės savaitę.

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos kerlingo asociacija 2022 metais pirmą kartą surengs „World Curling“ turnyrą. Esu tikras, kad organizacinis komitetas didžiuojasi galėdamas pakviesti tarptautinę akmenslydžio bendruomenę į Lietuvos sostinę ir turės galimybę garsiai pareklamuoti mūsų sportą“, – sakė Pasaulio akmenslydžio federacijos prezidentas Kate‘as Caithnessas.

Būsimo Europos čempionato C diviziono turnyro koordinatorius Tadas Vyskupaitis džiaugėsi, kad Lietuvos kerlingo asociacijai atiteko tokia galimybė.

„Tikimės sukurti jaukią atmosferą su sostinės ypatumais bei žmonių nuoširdumu. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti gerą, modernią infrastruktūrą bei saugią aplinką. Organizacinis komitetas padarys viską, kad Europos akmenslydžio čempionato C diviziono turnyras būtų visapusiškai sėkmingas, o visi dalyviai bei renginio svečiai turės puikią patirtį viename iš Europos perlų – Vilniuje. Manome, kad Vilnius yra puikus miestas dėl savo augimo tempo, grožio ir atvirumo“, – kalbėjo T. Vyskupaitis.

2021 metų Europos čempionato C diviziono turnyras dėl pandemijos buvo atidėtas du kartus ir surengtas tik rugsėjo pradžioje. Šveicarijoje vykusiame turnyre puikiai pasirodžiusi Lietuvos moterų rinktinė tapo čempione ir pakilo į B divizioną. Šiame divizione varžysis ir Lietuvos vyrų rinktinė. Europos čempionato B diviziono turnyras vyks šių metų lapkritį Lilehameryje (Norvegija).

Lietuvos kerlingo asociacijos generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas sako, kad iniciatyvos rengti čempionatą imtasi siekiant populiarinti akmenslydžio sportą mūsų šalyje.

„Mūsų viena komanda žaidė C divizione ir vien dėl to norėjome rengti šį turnyrą. Siekėme jį organizuoti dar šiemet, bet ši teisė atiteko šveicarams. Kitas dalykas – tokie čempionatai labai prisideda prie sporto šakos populiarinimo. Didelis tarptautinis sportinis įvykis visada pritraukia daugiau susidomėjimo šalyje“, – teigė V. Zalieckas.

Europos akmenslydžio čempionatų A ir B divizionuose varžosi po 10 komandų. C divizione varžosi 8-12 rinktinių, todėl Vilniuje turėtų iš viso apsilankyti apie 20 vyrų ir moterų komandų.

V. Zalieckas džiaugiasi, kad lapkričio mėnesį abi Lietuvos rinktinės varžysis aukštesniame B divizione, nors pagal sąlygas jau smarkiai atsiliekame nuo daugelio šalių.

„Jeigu nepavyks išsilaikyti B divizione, tuomet Vilniuje žaistų ir mūsų šalies komandos. Esame vienintelė šalis, neturinti akmenslydžio infrastruktūros. Stengiamės neatsilikti, bet atotrūkis tarp šalių kasmet didėja“, – sakė V. Zalieckas.

Lietuvos ledo arenose jau yra vykusios ne vienerios tarptautinės akmenslydžio varžybos bei keletas nacionalinių čempionatų, todėl iššūkių paruošiant ledą varžyboms neturėtų kilti.

„Visa esmė yra laikas ledo paruošimui ir ledo specialistai. Pagal reglamentą, tarptautinė federacija paprašė tam skirti 5 dienas, o per tiek laiko įmanoma paruošti tarptautinio lygio ledą. Juo labiau, kad „World Curling“ atsiųs patyrusių specialistų komandą, kuri užsiims ledo paruošimu. Realiai bet kuri ledo arena gali virsti akmenslydžio varžybų vieta“, – pasakojo V. Zalieckas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.