Šiemet kovo 5 d. vyks savivaldybių tarybų ir mero rinkimai. MadeinVilnius.lt portalas visą mėnesį iki pat rinkimų publikuos straipsnius aktualiausiais miesto klausimais, atsakymus į kuriuos pateikia kandidatai į Vilniaus mero postą. Klausimai buvo užduoti kandidatams, kurie paskutinių apklausų metų peržengė 5 proc. rinkėjų balsų ribą.

Beveik visi kandidatai į Vilniaus mero kėdę atsakė į portalo užduotus klausimus: Artūras Zuokas, Valdas Benkunskas, Mykolas Majauskas, Tomas Vytautas Raskevičius, Lukas Savickas ir Rasa Budbergytė. Atsakymų nepateikė LLRA-KŠS partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis (lenk. Waldemar Tomaszewski).

Klausimas, į kurį paprašėme atsakyti kandidatų, buvo Nacionalinio stadiono statybos. Vilniečiai šio stadiono laukė daugiau nei trisdešimt metų. Štai pagaliau pernai buvo pradėti senojo stadiono griovimo darbai, pagaliau pristatytas naujojo projektas. Stadiono statybos dar niekada neatrodė tokios realios, kaip šiandien. Nusprendėme paklausti kandidatų apie jų Nacionalinio stadiono statybų viziją.

Ar bus tęsiamas stadiono projektas ir kaip jis atrodys?

Artūras Zuokas

A. Zuokas pasiryžęs Nacionalinio stadiono projektą tęsti. Visgi kandidatui dabartinis projektas tinka ne iki galo. Tapęs meru, A. Zuokas norėtų peržiūrėti dabartinį projektą ir padidinti stadioną iki 20 000 vietų.

„Lietuvos sostinė privalo turėti didžiausią stadioną regione. Skeptikams galiu paaiškinti, kodėl- tai padės pritraukti naujus didelius renginius į Vilnių ir susigrąžinti prarastus. Statyti 15 000 vietų stadioną (tokio dydžio yra Kauno stadionas) yra nesuprantama. Nes tuomet kyla natūralus klausimas, o kam Lietuvai reikalingi du vienodo dydžio stadionai? Vilnius turi būti lyderis regione, tokia sostinės misija ir atsakomybė”, – sako A. Zuokas.

Valdas Benkunskas

Dabartinis vicemeras tęs savivaldybės pradėtą Nacionalinio stadiono projektą. Kandidatas mano, kad visoms diskusijoms laiko buvo užtektinai ir daugiau pauzių stadiono statymo klausime nereikia, nes tai tik dar labiau atitolintų stadiono statybas Vilniuje.

Nacionalinis stadionas Vilniuje bus pastatytas iki 2025 m. vasaros. Vilniaus miesto savivaldybė yra pasirašiusi koncesijos sutartį su UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“, kuri jau yra pradėjusi visus reikalingus pasiruošimo darbus ir sėkmingai vykdo projektą. Šiuo metu baigiami stadiono griovimo darbai, parengtas techninis stadiono projektas, pavasarį bus pradėti statybos darbai. Kitaip tariant, projektas yra įsibėgėjęs ir korekcijos, iš esmės nekeičiant koncesijos sutarties sąlygų, nebegalimos”, – komentuoja kandidatas.

Mykolas Majauskas

Mykolas Majauskas didesnių pokyčių irgi neplanuoja. Jis žada tęsti dabar pradėtus projektus, daugiau dėmesio skirs nevyriausybinių sporto organizacijų plėtrai.

„Sėkmingai įgyvendinsime visus esminius sporto infrastruktūros projektus – nacionalinį stadioną, lengvosios atletikos maniežą, irklavimo bazę, ekstremalaus sporto centrą, baseinus. Statysime pilnų matmenų futbolo aikšteles ir universalias sporto sales. Didinsime sportuojančių vaikų skaičių Vilniaus mieste. Tuo tikslu steigsime fizinio aktyvumo krepšelį ir drąsiai skatinsime sporto masiškumą ir sporto šakų įvairovę”, – pažymi politikas.

Tomas Vytautas Raskevičius

Tomas Raskevičius pažymi, kad stadiono statybų projektas jau yra prasidėjęs ir jo modifikuoti nereikia. Stadionas turėtų iškilti per ateinančią kadenciją.

„Šiuo metu koncesijos būdu vystomas Daugiafunkcinio komplekso Šeškinėje projektas per ateinančią kadenciją turi būti užbaigtas, o jokios papildomos modifikacijos šiame etape nėra reikalingos. Priešingu atveju iškyla rizika, kad per ateinančią kadenciją projektas ir vėl nebus įgyvendintas”, – komentuoja „Laisvės partijos” kandidatas.

Lukas Savickas

Peržiūrėti stadiono projektą norėtų Lukas Savickas. Jo nuomone, dabartiniame projekte yra daug perteklinių elementų. Kartu su specialistų komanda L. Savickas norėtų modifikuoti projektą, sumažinant jo kainą. Taip būtų atsisakoma muziejaus Nacionaliniame stadione.

„Nacionalinis stadionas yra tarsi simbolis, kuris parodo, kad nei viena buvusi Vilniaus valdžia negebėjo įgyvendinti tokio didelio projekto. Per rinkimus garsiai pristatomi grandioziniai projektai po rinkimų tyliai nugula stalčiuose. Dėl to Vilnius virsta „užšaldytų“ ir nebaigtų projektų sostine. Esu už tai, kad pirma reikia imtis įgyvendinti jau pradėtus projektus ir tik tuomet imtis naujų didelių užmojų”, – pareiškė kandidatas į mero kėdę.

Rasa Budbergytė

Rasa Budbergytė dabartiniame projekte irgi įžiūrėjo spragų. Politikė žada išanalizuoti infrastruktūros klausimą, kad pastačius stadioną, šioje vietoje nesiformuotų spūstys.

„Spragų šiame projekte vis dar yra, tačiau jis turi būti pabaigtas. Labai svarbu prieš pradedant statybos darbus darkart apgalvoti, kaip nepadidinti kamščių Šeškinėje. Jeigu prieš trisdešimt metų ši vieta buvo tinkama stadionui, dabar situacija labai pasikeitusi. Iš ekspertų girdžiu, kad į Vilniaus stadioną kol kas yra numatytas tik vienas įvažiavimas ir išvažiavimas”, – sako kandidatė.

Taigi kandidatė modifikuotų stadiono projektą, atsižvelgiant į infrastruktūrinius klausimus.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Lukiškių aikštėje vėl turėtų būti atidarytas paplūdimys?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist