Rajonas

Vilniaus rajono savivaldybė ėmėsi spręsti Bendorėlių 1-osios alėjos užliejimo problemą

Kol viešoje erdvėje netyla kalbos dėl Bendorėlių 1-osios alėjos, esančios Bendorių k., Avižienių sen., užliejimo ir ieškoma priežasčių, kodėl kelias yra užliejamas, Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama išspręsti pavojingą situaciją, atsiradusią dėl kelio užliejimo, informuoja apie iki šiol atliktus veiksmus, palengvinančius gyventojams, specialiosioms tarnyboms ir visiems kitiems eismo dalyviams saugiai naudotis keliu.

„Suprantame gyventojų susirūpinimą ir tikimės, kad užliejimo priežastis artimiausiu metu bus pašalinta“, – rašoma Vilniaus rajono savivaldybės pranešime.

Situacija diskutuojama ir sprendžiama bendradarbiaujant su atsakingomis institucijomis

Bendorių k. gyventojai kreipdamiesi į Savivaldybę skundėsi, jog greta užpiltos Bendorėlių 1-osios al. anksčiau telkšojo vandens telkiniai. Pasak jų, Bendorėlių 1-ojoje al. prasidėjus statyboms, šie telkiniai buvo užkasti ir vanduo po kurio laiko užtvindė kelią. Patikrinus žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų sprendinius, šis faktas pasitvirtino – sprendiniuose, taikomuose žemės sklypams, nurodyta esama kūdra, nustatytos jos apsaugos juostos.

 

Bendorėlių 1-oji al. nėra įtraukta į Vilniaus rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašą, ši gatvė yra priskiriama vidaus keliams ir už vidaus kelių įrengimą ir priežiūrą yra atsakingi juridiniai ir (ar) fiziniai asmenys, kurių reikmėms naudojami šie keliai, šiuo atveju – įrengta asfaltbetonio danga priklauso Bendorėlių alėjos bendrijai ir UAB „Rosado“.

Tačiau Savivaldybės administracija, reaguodama į susiklosčiusią situaciją, dėl tarnybinės pagalbos kreipėsi į Valstybės teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos ir VĮ Lietuvos automobilių kelių direkciją.

Taip pat savivaldybės iniciatyva 2022 m. sausio 14 d. vyko susitikimas su valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais dėl tolesnių veiksmų ir galimų paviršinio lietaus nuotekų tvarkymo valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 5214 Bukiškis–Maišiagala sprendimų.

 

Susitikimo metu buvo išsiaiškinta, jog prie Bendorėlių 1-osios al. esančių žemės sklypų savininkams sulyginuskūdrą ir pralaidą, esančią po Bendorėlių 1-ąja al., susikaupęs vanduo užliejo Bendorėlių 1-ąją al. ir sudarė pavojinga situacija gyventojams, specialiosioms tarnybos ir visiems kitiems eismo dalyviams. Atsižvelgdama į tai bei siekdama išspręsti Bendorėlių 1-osios alėjos užliejimo problemą, Vilniaus rajono savivaldybės administracija kreipėsi į žemės sklypų savininkus su prašymu atstatyti kūdrą ir pralaidą į pirminę padėtį. Manoma, kad atkūrus kūdrą ir pralaidą Bendorėlių 1-osios al. užliejimo problema būtų išspręsta iš esmės ir neterminuotam laikotarpiui.

Taip pat buvo nuspręsta, jog valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija peržiūrės paviršinio vandens surinkimo sistemą valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 5214 Bukiškis–Maišiagala.

Savivaldybės atlikti veiksmai sprendžiant gyventojų gerovei pavojingą problemą

Avižienių seniūnija, suprasdama gyventojų padėtį, organizavo ir vykdė susikaupusio vandens išpumpavimą. Avižienių seniūnijos prašymu UAB „Nemenčinės komunalininkas“ sausio 5 d. išsiurbė 42 kubinius metrus vandens, sausio 6 d. vandens išpumpavimo darbai buvo tęsiami, išsiurbta 154 kubinių metrų vandens. Šiuo metu Bendorėlių 1-oji al. yra išvažiuojama ir šią dieną problema yra laikinai išspręsta, kol vėl nepradėjo kilti vanduo.

 

Šiuo metu Vilniaus rajono savivaldybė sustabdė statybos leidimų išdavimą namų statybai šioje vietovėje, kol nebus išspręstas privataus privažiavimo kelio klausimas. Leidimai, kurie jau yra išduoti namų statybai anksčiau – sustabdyti nebus, tačiau tikrinant pateiktus projektus bus vertinami pagrindiniai sprendiniai, įskaitant ir lietaus nuotekų nuvedimą, ir jei projektai neatitiks numatytų reikalavimų, bus atmesti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Austijus
Austijus
3 mėnesius

Laukiniai vakarai, o ne Vilniaus rajonas. Kas ka nori, tas ta daro, stato, lygina. Svarbu eurus islupt.

nesuprantu
nesuprantu
3 mėnesius

Kodėl savivaldybė savivaliauja privačiuose sklypuose? Kelias privatus, dabar dar ieškiniai pasipils, abusrdas

Tomas
Tomas
3 mėnesius

Paskutiniu metu Avižieniuose buvo užlietas kelias prie Bajorų užeigos (tiesa, jau sutvarkė, po dviejų metų mano laiškų kelių prižiūrėtojui – stebuklas), buvo ežeras po Ukmergės g. tiltu (tvarkoma jau metus) – gal laikas pradėti reguliuoti statybas? Toks jausmas, lyg šios savivaldybės metinis biudžetas 100 Eur – niekas nėra tvarkoma, Avižienių pusėje nėra nei šaligatvių (net prie mokyklos!), nei apšvietimo, visą vasarą automobilių / autobusų eismas yra stabdomas dviratininkų, kurie neturi kitos išeities, nei važiuoti keliu. Nuvažiavus nuo pagrindinės gatvės visi keliai sudaužyti, o ir pagrindinė Sudervės gatvė paskutiniais metais pradėjo trūkinėti. Jeigu žiemą nuvalys kelią ar vasarą sulygins žvyrkėlį, tai… Skaityti daugiau

XooX
XooX
3 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

Svarbu infrastruktūros mokestis sąskaitoj, o toliau nors ir tvanas (šiuo atveju tiesiogine to žodžio prasme)…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button